Haber Detayı
09 Mart 2016 - Çarşamba 22:11
 
“Biz kadınlar, yaşamak istiyoruz”
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP’li kadınlarla birlikte Anıtpark’ta ‘kadına karşı şiddete dikkat çekmek’ amacıyla oturma eylemi yaptı. Oturma eylemine CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan ve CHP Merkez İlçe Başkanı Yusuf Onur Seçme de destek verdi.
Sivil toplum Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP’li kadınlarla birlikte Anıtpark’ta ‘kadına karşı şiddete dikkat çekmek’ amacıyla oturma eylemi yaptı. Oturma eylemine CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan  ve CHP Merkez İlçe Başkanı Yusuf Onur Seçme de destek verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal ile Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye kadınlar, kadına karşı şiddete oturma eylemi ile dikkat çekti. Anıtpark’taki oturma eylemine CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan ve CHP Merkez İlçe Başkanı Yusuf Onur Seçme de katıldı.

YENİ ÖZGECANLAR OLMASIN

Oturma eylemi dolayısıyla bir açıklama yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, “Biz kadınlar olarak yaşamak istiyoruz. Eğitim ve öğretim haklarından mahrum kalmak istemiyoruz.  Çocuk yaşta evlendirilmek istemiyoruz. Kadına karşı şiddetin durmasını istiyoruz. Yeni Özgecanları kurban vermek istemiyoruz. Faillerin haksız tahrik indiriminden yararlanmasını, beraat etmesini, dışarı çıkmasını istemiyoruz. Kadına karşı şiddette, kadın cinayetlerinde en üst yaptırımların uygulanmasını istiyoruz. Bu konuda verdiğimiz kanun tekliflerinin de iktidar partisi tarafından dikkate alınmasını istiyoruz.  İstanbul Sözleşmesi’nin iç hukukta uygulanmasını istiyoruz” dedi. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Cumhuriyet, Halk, Partisi, Afyonkarahisar, Milletvekili, Burcu, Köksal, CHP’li,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 17.07.2018
Bugün
15° - 31°
Çarşamba
18° - 32°
Perşembe
17° - 29°
Afyon

Güncelleme: 17.07.2018
İmsak
03:52
Sabah
05:39
Öğle
13:11
İkindi
17:03
Akşam
20:30
Yatsı
22:08
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı