Haber Detayı
28 Şubat 2018 - Çarşamba 12:45
 
“100 LİRALIK MAZOTUN 50 LİRASI DEVLETTEN 50 LİRASI ÇİFTÇİDEN”
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık değerlendirme toplantısında hükümetin çiftçilere verdiği mazot teşvikini anlattı. Çiftçilerin kullandıkları mazotun yarısının devlet tarafından ödeneceğini söyleyen Yurdunuseven, teşvikin yılda iki kez verileceğini ifade etti.
Gündem Haberi


AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık değerlendirme toplantısında hükümetin çiftçilere verdiği mazot teşvikini anlattı. Çiftçilerin kullandıkları mazotun yarısının devlet tarafından ödeneceğini söyleyen Yurdunuseven, teşvikin yılda iki kez verileceğini ifade etti. 

Çiftçilere mazot desteği 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven haftalık değerlendirme toplantısında gündemi değerlendirdi. Tanıtım ve Medya Başkanı M. Zahit Özer ve Dış İlişkiler Başkanı Abdullah Akar’ın da katıldığı toplantıda konuşan Yurdunuseven çiftçilere kullandığı mazotun yarısının destek olarak verileceğini söyledi.

Mazotun yarısı devletten

Yurdunuseven, “2018 ‘de havza bazlı üretim yapan çiftçilerin mazotlarının yarısı devlet tarafından karşılanacak. Çiftçilerin emeklerinin karşılığını tam anlamıyla alabilmeleri için çiftçiye verilen mazotun ne kadar kullanıldığı ve nereden alındığının tespit edilmesi ile piyasadaki mazot fiyatları göz önüne alınarak çiftçiye o fiyattan verilecek. Ekim ve Hasat zamanında yılda 2 kere % 50 mazot desteği verilecek” dedi.

Yürütme ve Yönetim Kurulu üyelerinin görevleri belirlendi

AK Parti 6. Olağan İl Kongresinin ardından ilk Yönetim Kurulu toplantısının yapıldığını da aktaran Yurdunuseven, Yönetim ve Yürütme kurulu üyelerinin görevlerinin de belirlendiğini belirtti.

Operasyon 39. gününde

Zeytin Dalı Harekâtı hakkında da bilgi veren Yurdunuseven şöyle konuştu: “Operasyon 39’uncu gününde devam ediyor. TSK’dan Afrin’deki harekata ilişkin bilgilendirme yapıldı. TSK’dan yapılan açıklamada Zeytin Dalı Harekatı’nın başlangıcından bu yana 2083 terörist etkisiz hale getirildi.”

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ölüm yıldönümü 

Yurdunuseven, “Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın vefatının 7. sene-i devriyesinde, Milli Görüşün Lideri, muhterem hocamız Sayın Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı rahmetle anıyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

28 Şubat yıl dönümü

28 Şubat darbesinin 21. Yılı olduğunu da söyleyen Yurdunuseven konuşmasını, “Bin yıl sürecek denilen bu zulüm Allah’ın izniyle kısa sürede bitti. AK Parti’nin iktidara gelmesi ile birlikte, yapılan tüm yanlışlar, tüm zulümler ortadan kaldırıldı. İnsanlar örtülü örtüsüz kimliği görüşü ne olursa olsun aynı ortamlarda bulunabiliyor ve aynı ortamlarda çalışabiliyorlar. Kapalı kardeşlerimiz üniversitelerde okuyabiliyor. Yani 28 Şubat’ta iddia edildiği gibi bu ülkeye bir yerlere gitmedi. Özellikle başörtülü kardeşlerimiz bugün okullarında işyerlerinde medeni bir şekilde çalışmakta ve hiç kimse kimseyi rahatsız etmemektedir. Bundan dolayı hükümetimize çok çok teşekkür ediyoruz.”

Başkan Yurdunuseven toplantının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: “100, LİRALIK, MAZOTUN, 50, LİRASI, DEVLETTEN, 50, LİRASI, ÇİFTÇİDEN”,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 14.12.2018
Bugün
-1° -
Cumartesi
-
Pazar
-
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 13.12.2018
İmsak
06:30
Sabah
08:00
Öğle
12:59
İkindi
15:23
Akşam
17:46
Yatsı
19:09
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı