301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Mart 2016 - Salı 10:54
 
101 yıl sonra ecdatlarını sahnede yad ettiler
Afyonkarahisar Kanlıca Bilgi Evi’nde faaliyet gösteren Hedef İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü öğrencileri tarafından GENÇ-KON’un destekleriyle hazırlanan “Ecdat Sahnede” projesi kapsamında “Çanakkale’den Mektup Var” isimli tiyatro gösterisi sahnelendi.
Sivil toplum Haberi


Afyonkarahisar Kanlıca Bilgi Evi’nde faaliyet gösteren Hedef İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü öğrencileri tarafından GENÇ-KON’un destekleriyle hazırlanan “Ecdat Sahnede” projesi kapsamında “Çanakkale’den Mektup Var” isimli tiyatro gösterisi sahnelendi.

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Abdullah kaptan Konferans salonunda 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin Yıldönümü’nde sahnelenen, “Çanakkale’den Mektup Var” isimli tiyatro gösterisine Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Kamil Kıcıroğlu, Semerkand Vakfı Afyonkarahisar Şube Başkanı M. Emin Birliktir, öğrenci velileri ve çok sayıda davetli katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından programın açılmış konuşmasını yapan Semerkend Vakfı Şube Başkanı M. Emin Birliktir, çocukların ecdatlarını en güzel bir şekilde temsil ettiğini ifade etti. Birliktir, “Semerkand Vakfımız Bünyesinde Kanlıca Bilgi Evi’nde faaliyet gösteren gençlik merkezi öğrencilerimiz Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu’na bir proje sunmuşlar ve projemiz kabul olmuş. Bu proje kapsamında öğrencilerimiz Çanakkale ruhunu anlata bilmek adına bir tiyatro gösterisi sunacaklar. Gençlerimizin bu denli güzel işler başarması, ecdatlarını bu şekilde yad etmeleri bizleri son derece mutlu etmiştir. Çok güzel şeylerin başarıldığı, çocukların ilim irfan öğrendiği ve Afyonkarnahisar Belediye’mizin de bizlere destek olduğu Gençlik merkezimiz Kanlıca Mahallesinde güzel işlere imza atmaya devam edecek” diye konuştu.

 

“MURADIMIZ MİLLİ VE MANEVİ DUYGULARINA SAHİP ÇIKAN NESİL YETİŞTİRMEK”

Dünyanın her tarafında faaliyet gösteren vakfı olarak siyasetle ve ticaretle işlerinin olmadığını aktaran birliktir, “Bizim tek muradımız var; milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bir nesil yetiştirmek. Eskiden ben Türk’üm demekte ayıptı, ben Kürt’üm demekte ayıptı. Kulun kuldan üstün olmadığına inanan bir inancımız var. üstünlük sadece takvadadır oda sadece kendini ilgilendirir. Dolayısıyla şimdi izleyeceğiniz tiyatro da nispeten anlatacaktır ama ellerinde bir sürü teknolojik silahlarla piyade tüfeğine karşı savaş açan o Hıristiyan toplumu bu toprakları ele geçiremedi. Bu şehitler boşuna şehit olmadı. Bu vatan kolay kazanılmadı, kolayda elden çıkmaz. Kanla alında bu vatan, kanla verilir. Bizi Muhacir konumuna düşürmezsin ve bizi cenabı Allah iyi bir Ensar olabilmeyi nasip etsin” dedi. Konuşmaların ardından Gençlik Eğitim ve Kültür Konfederasyonu tarafından desteklenen ve Hedef

İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü öğrencileri tarafından 4 aylık temel tiyatro eğitiminin ardından hazırlanan “Ecdat Sahnede” projesi, “Çanakkale’den Mektup Var” isimli tiyatro gösterisi sahnelendi. Çanakkale ruhunun yaşları 12 ila 14 arasında değişen gençler tarafından sergilenmesi salonda bulananlar tarafından büyük beğeni ve alkış alırken, gösteri esnasında seyircilerin zaman zaman duygulanarak gözyaşı döktüğü gözlendi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Afyonkarahisar, Kanlıca, Bilgi, Evi’nde, faaliyet, gösteren, Hedef, İzcilik, Gen
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 21.02.2020
Bugün
-
Cumartesi
-
Pazar
-2° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 20.02.2020
İmsak
06:15
Sabah
07:37
Öğle
13:17
İkindi
16:17
Akşam
18:47
Yatsı
20:03
Arşiv Arama
Haber Yazılımı