Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
23 Eylül 2019 - Pazartesi 17:44
 
AFİHAD üyeleri Frig Vadisini gezdi
Afyonkarahisar İnternet Habercileri Derneği Frig Vadisine çıkarma yaptı.
Gündem Haberi


21-22 Eylül tarihleri arasında, Müze Müdürü Mevlüt Üyümez’in de rehberlik ettiği gezide, gazeteciler gezinin ve vadinin tadını çıkardı. Sabah saat 11:30 gibi Anıtpark önünden hareket eden, gezi grubu, Döğerde Öğle yemeği öncesi çay içti.

 

 Döğer Belediye Başkanı Mehmet Demirel’de kasabaya intikal eden gazeteciler ile yakından ilgilinerek, onlara yardımcı oldu. Yemeğin ardından Frig vadisine geçen AFİHAD üyeleri, burada peri bacalarının olduğu vadiyi, Avdalaz kilisesini, Kral mezarlarını, kaya yerleşimleri, Frig kral yolu antik yol inceledi. Burada Müze müdürü gazetecilere gezilen yerler ile igili bilgiler verdi. Ardından grup hep birlikte Aslantaş, yılantaş, maltaş gezisinin sonra, Emre gölünde gün batımını izledi.

 

 

Gün batımını izleyen çok sayıda basın mensubu, burada harika fotoğraflar çekti. Daha sonra Grup İhsaniye Çaltepe Sosyal tesislerine akşam yemeği için hareket etti. Burada akşam yemeğini yiyen AFİHAD üyeleri, daha sonra, Döğer Kervansarayına geçti. Döğer Kervansarayında kasaba halkından bir kaç orta oyunu grubu gazetecilere orta oyunlarını sergiledi. Yaklaşık, bir saat süren orta oyununda bazı gazetecilerde oyuna dahil olunca, ortalık gülme krizine girenler ile doldu taştı.

 

 

 Oynan eğlenceli oyunların ardından,  AFİHAD  üyeleri kamp ateşi için Emre gölüne geçti. Emre gölünde gece saat 01:00 ‘e kadar çay içen muhabbet eden gezi ekibi, daha sonra, tekrar,Döğer Kervansarayına geldi. Burada sabaha kadar sohbet eden, değişik hikayeler ve olaylar anlatan grup,22 Eylül  sabah saat 10 :00 gibi tekrar Emre gölüne kahvaltı için hareket etti.

 

 

 Kahvaltıya Afyonkarahisar İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır’a eşlik etti. Tanır geziye katılan gazetecilerin hepsiyle yakından iilgilenerek kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Ardından Dernek Başkanı İsmail Ögeday’da kısa bir konuşma yaparak, gezinin amacını anlattı. Geziye katkı sunanlara teşekkür etti. Grup Emre gölünde yaptığı tekne turunun ardından bir başka gezi organizasyonunda buluşmak ümidiyle Afyonkarahisar’a Hareket Etti.

kaynak:afyontime

 

 
Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: AFİHAD, üyeleri, Frig, Vadisini, gezdi,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 10.08.2020
Bugün
17° - 30°
Salı
16° - 30°
Çarşamba
16° - 31°
Afyon

Güncelleme: 10.08.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı