301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Mart 2016 - Pazartesi 10:41
 
Afyon ve Eskişehir Akut ekiplerinden Eğitim !!!
Hafta sonu ilimizde, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Afyon ve Eskişehir ekipleri, gönüllülerinden oluşan 55 kişiye enkaz eğitimi verdi.
Sivil toplum Haberi


Hafta sonu ilimizde, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Afyon ve Eskişehir ekipleri, gönüllülerinden oluşan 55 kişiye enkaz eğitimi verdi.

AKUT Afyon Operasyon ve Lojistik Merkezi’nde gerçekleşen eğitimde, enkaza yaklaşma, dar alan operasyonları, temiz kapak açma, çürütme yöntemiyle kapak açma, dar alanda yaralı sedyeleme eğitimleri verildi.  Bunun yanı sıra yeni katılan gönüllülere de acil durum lojistiği malzeme tanıtımı, güvenlik prosedürleri, sahada koordinasyon, beton kırma, metal kesme, tahkimat kırma, yaralı sabitleme ve yaralı tahliyesi konularında eğitimler verildi.

 

Eğitimin ardından azimli çabalarından dolayı gönüllülere teşekkürlerini sunan AKUT Afyon Ekip Lideri Mehmet Bülent Uğurluoğlu ve AKUT Eskişehir Ekip Lideri Mete Kızıll, çalışmaların son derece verimli geçtiğini belirterek, birinci derecede deprem kuşağı üzerinde bulunan bu iki şehrin ve arama kurtarma ekiplerinin her an hazırlıklı olması gerektiğini ve bu yönde eğitimlerin ve tatbikatların artarak devam edeceğini kaydettiler.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Hafta, sonu, ilimizde, Arama, Kurtarma, Derneği, (AKUT), Afyon, Eskişehir, ekipl
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 24.02.2020
Bugün
-2° -
Salı
-2° - 12°
Çarşamba
-1° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 24.02.2020
İmsak
06:11
Sabah
07:33
Öğle
13:16
İkindi
16:20
Akşam
18:50
Yatsı
20:06
Arşiv Arama
Haber Yazılımı