301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Aralık 2017 - Salı 14:13
 
Afyonkarahisar’da Atık Pil Eğitimi tamamlandı
Afyonkarahisar İl Çevre Hizmetler Birliği Tekirdağ koordinasyonu ile Şehircilik Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) Afyon İli Eğitici Eğitimi yapıld
Afyon Haberi


Afyonkarahisar İl Çevre Hizmetler Birliği Tekirdağ koordinasyonu ile Şehircilik Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) Afyon İli Eğitici Eğitimi yapıldı.

Atık pilleri, çevreyi kirletmeyecek şekilde toplamak ve bertaraf etmekle yükümlü tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) Afyonkarahisar’da Eğitici Eğitimi yaptı ve eğitimcileri Atık Piller konusunda bilgilendirdi.

52 Belediye ve Afyonkarahisar İl Özel İdaresi’nin katılımı ile kurulmuş olan Afyonkarahisar İl Çevre Hizmetleri Birliği Koordinasyonu ile bir araya gelen öğretmenlere Taşınabilir Pil Üreticileri Ve İthalatçıları Derneği (TAP) tarafından atık pil eğitimi verildi.

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) Atık Pil uzman Eğitmeni Abdullah Ömür şimdiye kadar yapılmış olan çalışmalar ve edinilen tecrübeler ile atık pil toplama hususunda en çok verimin okullardan alındığını belirtti. Atık pillerin toplanmasında sürekliliğin sağlanması için ilk önce eğiticilerin eğitilmesi gerektiğini söyledi.

Atık pil bilincinin eğiticilerden öğrencilere aktarılacağını ve yayılacağını vurgulayan Ömür, katılımcılarla atık pil konusunda hazırlanmış bir sunum paylaştı. Sunumun ardından soru, cevap kısmında karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Eğitimci eğitimlerine okullarının öğretmenlerinden büyük katılım oldu. 144 öğretmenin katıldığı eğitimde TAP Derneği Atık Pil Uzman Eğitmeni Abdullah Ömür katılımcıların sordukları sorularla çevre ve atık pil konusuna ilgisinin üst düzey olduğuna dikkat çekti. Ömür çevre bilincinin oluşmasında öğretmenlerin çok büyük rolü olacağını ve Afyonkarahisar’daki öğretmenlerde de bu kararlılığı gördüğünü söyledi.

Doğanın pili bitmesin…

Pilin doğaya bırakılması halinde çevreye ve yer altı sularını kirletebileceğini belirten TAP Derneği Atık Pil Uzman Eğitmeni Abdullah Ömür Türkiye’de atık pillerin ayrı toplanması konusundaki bilincin her yıl artan bir ivme ile devam ettiğini, Afyonkarahisar’da ise Afyonkarahisar İl Çevre Hizmetler Birliği koordinasyonu sonucunda toplanan miktarın bir önceki yıla göre yükseldiğini söyledi. Ömür bu miktarın önümüzdeki günlerde daha da artmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

TAŞINABİLİR PİL ÜRETİCİLERİ VE İTHALATÇILARI DERNEĞİ

                           http://www.tap.org.tr/

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Afyonkarahisar’da, Atık, Pil, Eğitimi, tamamlandı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Sisli
Güncelleme: 20.02.2019
Bugün
-1° - 13°
Perşembe
-1° - 11°
Cuma
- 10°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 20.02.2019
İmsak
06:13
Sabah
07:36
Öğle
13:19
İkindi
16:18
Akşam
18:49
Yatsı
20:06
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Modül 5

Haber Yazılımı