Haber Detayı
24 Mayıs 2017 - Çarşamba 21:12
 
AFYONKARAHİSAR GENÇLİK MERKEZİ DÜNYA SÜT GÜNÜNÜ KUTLADI
Afyonkarahisar Gençlik hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezi önemli gün ve haftalarla ilgili faaliyetlerini sürdürüyor.
Afyon Haberi


Süt hakkında toplumu bilinçlendirmek ve tüketimin artmasını teşvik etmek amacıyla her yıl 21 Mayıs tarihi "Dünya Süt Günü" olarak kutlanmaktadır. Gençlerin süt tüketime özendirilmesi, sütün beslenmedeki önemi ile ilgili gençleri bilinçlendirmek amacı ile Afyonkarahisar Gençlik Merkezinde gençlere süt ikram edildi.


İnsanın tüm yaşamında önemli yeri olan sütün, yeterli ve dengeli beslenme için gerekli olan hayvansal kaynaklı protein, yağ, laktoz ile vitamin ve mineral maddeleri içermesi, sütün beslenme değerinin yüksekliği yanında, vücut fonksiyonlarını düzenleyen, gelişmesini sağlayan, kemik ve diş oluşumunda önemli yeri olan temel bir gıda olduğu, sütün besin değerinin, sütün, bileşiminde 85 dolayında farklı besin öğesi bulunması, Kemik gelişmesinin ve vücut şeklinin oluşmasının temel taşı olan kalsiyumun ana kaynağı olan süt, içerdiği protein, vitamin ve minerallerle zihinsel gelişimde de önemli rol oynadığı konularında gençlere farkındalık kazandırıldı.

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: Afyonkarahisar, Gençlik, hizmetleri, Spor, İl, Müdürlüğü, Afyonkarahisar, Gençli
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 23.10.2018
Bugün
- 18°
Çarşamba
- 20°
Perşembe
- 19°
Afyon

Güncelleme: 23.10.2018
İmsak
05:44
Sabah
07:08
Öğle
12:49
İkindi
15:48
Akşam
18:18
Yatsı
19:35
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı