301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Temmuz 2015 - Perşembe 12:09
 
AFYONKARAHİSAR MEMUR-SEN’DE İKİ ADAY YARIŞACAK
Sivil toplum Haberi


Yaklaşık 8 yıldır Memur-Sen Afyonkarahisar İl Temsilciliği görevini takdirle yürüten Abdullah Çelik, 4 Temmuz’da 61 delegenin oy kullanacağı Memur-Sen İl Temsilciliği için tekrar aday olmayacağını açıkladı. Hafta sonu yapılacak seçimde Bem Bir-Sen Şube Başkanı Murat Gürsan ile Sağlık-Sen Şube Başkanı Abdülkadir Hız’ın aday olduğunu belirten Çelik, her iki adaya da başarılar diledi.

Türkiye’de Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı sendikaların bir yıldır seçimlerin yapıldığını ifade eden Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Abdullah Çelik, hafta sonu yapılacak seçimlerle ilgili şunları kaydetti; “İlk önce sendikalarımızın şube başkanları ve yönetim kurulları seçildi. Daha sonra sendikalarımızın genel merkez seçimleri yapıldı. Bu seçimlerden sonra Memur-Sen Genel Merkez seçimi yapıldı. Ve en son aşamada da artık Memur-Sen’in İl Temsilciliklerinin seçimleri yapılıyor. Bu seçimleri artık yakın zaman içerisinde bitirmiş olacağız. İlimizde de Memur-Sen İl Temsilciliği seçimini 4 Temmuz Cumartesi günü yapacağız. Yaklaşık 61 delegemiz var. Bu delegelerimiz önümüzdeki süreçte Memur-Sen İl Temsilciliğini yürütecek olan arkadaşımızı seçecekler” dedi.

“İKİ RKADAŞIMIZ DİLEKÇE VERDİ”

Şuana kadar Afyonkarahisar Memur-Sen Temsilciliğine iki tane başvuru yapıldığını ifade eden Abdullah Çelik, “Memur-Sen adaylığı için iki tane dilekçemiz var. Birincisi Bem Bir-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Murat Gürsan’ın dilekçesi var. İkincisi de Sağlık-Sen Şube Başkanı Abdülkadir Hız’ın dilekçesi var. Bu iki arkadaşımız Memur-Sen Afyonkarahisar İl Temsilciliği için yarışacaklar” dedi.

“7-8 AY ÖNCE ADAY OLMAYACAĞIMI SÖYLEMİŞTİM”

Burcu Köksal ilk ziyaretçilerini ağırladı
12345678910

Afyonkarahisar Memur-Sen İl Temsilciliği görevini yaklaşık 8 yıldır yürütmekte olduğunu belirten Abdullah Çelik, “7–8 ay önceden Memur-Sen İl Temsilciliğine aday olmayacağımı arkadaşlarıma deklere etmiştim. Bu kararım hala daha devam ediyor. Arkadaşlarımın istemelerine rağmen aday olmadım. Diğer iki arkadaşımız aday oldular. Bu iki arkadaşımızı 61 tane delegemiz seçecek. Bem Bir-Sen Şube Başkanı Murat Gürsan’ı 8 iş kolumuzun desteklediği ve seçimlerde onun yanın da yer alacakları söyleniyor. Diğer 3 iş kolumuzda Sağlık-Sen Şube Başkanı Abdülkadir Hız’ı desteklediği ve seçimlerde onun yanında yer alacaklarını söyleniyor. Bizim temennimiz Memur-Sen’in önümüzdeki süreçte birlik ve beraberlik içerisinde götürebilecek, Memur-Sen’in gücüne güç katacak, Memur-Sen’in şuan ki konumundan daha ileriye götürebilecek arkadaşımızın İl Temsilcisi olmasını istiyorum” dedi.

“MEMUR-SEN AFYONKARAHİSAR’DA MARKALAŞTI”

Memur-Sen bugünlere kolay gelmediğinin altını çizen Çelik, “Yaklaşık 8 yıldır Memur-Sen’in bugünlere getirdik. 8 yıl önce Memur-Sen’in Afyonkarahisar’da adının bile duyulmadığını hatırlıyorum. Memur-Sen’i kimse bilmezdi. Tanımazdı. Ama Memur-Sen bugün Afyonkarahisar’da marka haline dönüştü. Memur-Sen’in düşüncesi görüşü hangi konuda olursa olsun önem arz eder konuma geldi. Buda bizim Memur-Sen’e göstermiş olduğumuz ilgi ve teveccühten kaynaklanıyor. Memur-Sen’e kattığımız katma değerin olumlu gelişmesidir. Bugün 11 bin civarında Memur-Sen’in Afyonkarahisar’da üyesi bulunmaktadır. Biz bu seviyelere kolay gelmedik. Bundan sonraki süreçte de bizim temennimiz Memur-Sen’de birliği ve beraberliği oluşturacak bütün arkadaşların kabul edebileceği bir kişinin Memur-Sen İl Temsilcisi olmasıdır. Memur-Sen’i eğer tasvip edilmeyen bir aday İl Temsilcisi olursa Memur-Sen’imiz çok ciddi sıkıntılar yaşayabilir. Kan kaybedebilir. Bunu hiç kimse istemez. Ben delege arkadaşlarımızın bunlara dikkat edeceğini ve Memur-Sen’i birleştirecek, bütünleştirecek arkadaşımıza destek olacaklarını biliyorum. İnşallah Afyonkarahisar’ımız için Memur-Sen İl Temsilciliği seçimimiz hayırlara vesile olur” ifadelerini kullandı.>>>Arif Yavuz

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 21.02.2020
Bugün
-
Cumartesi
-
Pazar
-2° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 20.02.2020
İmsak
06:15
Sabah
07:37
Öğle
13:17
İkindi
16:17
Akşam
18:47
Yatsı
20:03
Arşiv Arama
Haber Yazılımı