301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Aralık 2021 - Çarşamba 01:45
 
Akman, “Memur maaşlarının yeniden değerlemeye ihtiyacı var”
Türk Büro Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Akman, memur maaşlarının yeniden değerlemeye ihtiyacı olduğunu söyledi.
Gündem Haberi


Memur maaşlarının eridiğini ifade den Türk Büro Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Akman, "Vergi öderken yüzde 36,2 zamla karşılaşıyoruz ama cebimize giren para sadece yüzde 5+7 artıyor. Bu adaletin sağlanması için derhal maaşlara 1000 TL seyyanen zam ve ayrıca yüzde 3 refah payı istiyoruz" diye konuştu. Akman, "Hazine ve Maliye Bakanlığı yeniden değerleme oranlarını yüzde 36,2 olarak belirledi. Buna göre vatandaştan alınacak vergi, resim ve harçlar yüzde 36,2 oranında zamlanacak. Bir tarafta memur ve emeklilere yüzde 5+7 zam yapılırken diğer tarafta vergilerin yüzde 36,2 artması büyük bir tezat içeriyor. Vergi öderken yüzde 36,2 zamla karşılaşıyoruz ama cebimize giren para sadece yüzde 5+7 artıyor. O da resmi olarak yüzde 20’lere dayanmış enflasyon kadar bile değil. Verirken cimri alırken bonkör olunca çalışanların bir cebine girmeden öbür cebinden fazlasıyla geri alınan zamlarla karşılaşıyoruz" dedi. Maaşlarımız sürekli değer kaybediyor" dedi.

 

 

“Nimette de külfette de adalet diyoruz”

Akman, "Dolayısıyla sürekli değer kaybeden memur maaşının da yeniden değerlemeye ihtiyacı var. Bu noktadan bakınca kamu çalışanlarının gelirlerinin erimemesi için makul olan oranın en az yeniden değerleme oranı olan yüzde 36,2 olması gerekiyor. İşte bu yüzden biz, ‘Nimette de külfette de adalet’ diyoruz.  Bu adaletin sağlanması için derhal maaşlara 1000 TL seyyanen zam ve ayrıca yüzde 3 refah payı istiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Editör: Yüksel ELÇİ
 
Etiketler: Akman,, “Memur, maaşlarının, yeniden, değerlemeye, ihtiyacı, var”,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon

Güncelleme: 29.09.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
İşbirliğimiz
Haber Yazılımı