301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Şubat 2016 - Perşembe 19:57
 
AKMESCİT MAHALLE MUHTARI ACAR 98.1 ARMONİ FM'DE
Yüksel Elçi’nin hazırlamış olduğu Elçi Haber programında araştırmacı gazeteci Muzaffer Kıymık ve Ak mescit mahallesi muhtarı Celal Acar konuk oldu.Muhtarlar derneği seçimleri ile ilgili diyologlarda bulunuldu.
Armoni Fm Haberi


Yüksel Elçi’nin hazırlamış olduğu Elçi Haber programında araştırmacı gazeteci Muzaffer Kıymık ve Ak mescit  mahallesi muhtarı Celal Acar konuk oldu.Muhtarlar derneği seçimleri ile ilgili diyologlarda bulunuldu.

 

Muzaffer Kıymık; 3. Muhtarlar derneğinin seçimleri var 18 şubat cumartesi günü saat:14:00 de.

Türkiye de seçimle gelen muhtarlarımız halkların oylarıyla gelen muhtarlarımız bizim içinde değerli. Cumhurbaşkanımız muhtarlarımıza önem veriyor. 3.muhtarlar derneği kuruldu ve seçime gidiliyor. Muhtarımız Celal Acar’a başarılar diliyorum dedi.

Araştımacı gazetesi Muzaffer Kıymık; Celal Acar kimdir?

Acar; Afyonkarahisar merkez Küçükkalecik doğumluyum.1965’de doğdum.50 yıldır Mevlana mah.oturmaktayım. Muhtarlıkta ilk dönemim. 1 senelik Akmescit mahallesi muhtarıyım.

Kıymık;Derneğinizin adı ne?

Acar;Afyonkarahisar muhtarlar derneği..

Yüksel Elçi; Göreve geldiğinizden beri kendi mahallenizde yaptığınız ve yapacak  olduğunuz işler nelerdir? istediğiniz yardımlar zamanında geliyor mu?

Acar;Akmescit mahallesi Afyonkarahisar’ın en eski mahallesi olmasına rağmen paket taşlarımız eski Arnavut taşıdır. Yollarımız dar olduğu için itfaiye ve ambulans girememektedir.Belediye başkanımız bizlere söz verdi. Site alanı olan bütün mahallelerimizin taşları değişecek dedi. Mayıs ayından itibaren taşlarımız değişecek.Eski evlerimizde restorasyon ölçümleri yapıldı.Eski evlerimizin hepsi restorasyon olacak.Belediye başkanımız Burhanettin Çoban’a teşekkür ediyorum.Bizlere çok destek oldu.

 

Yüksel Elçi;Afyonkarahisar belediyesi bünyesinde muhtarlarla ilgilenen bir birim oluşturdu sizin bu birimle ilgili temaslarınız nasıl? Birimden yardım alabiliyor musunuz?

Acar; Birim müdürümüz Cem beye teşekkür ediyorum.Muhtarların her zaman yanında ve hiçbir isteğimizi bugüne kadar geri çevirmedi.

Kıymık; Mahallenizde konak evleri var ne gibi eksikleri var?

 Acar; Konak evleri mahallemizde yeterli değil.Keşke daha çok konak evlerimiz olsa daha iyi olur.

Kıymık; Derneğe 57 kişi üye edildi.1 sene içerisinde üye sayısı 43’e düştü. Neden bu sayı düştü ?

Acar;  Benim düşüncem başta başkanım Mesut Koyun olmak üzere demekki bir yerlerde yanlışlık var.

Kıymık;Üyeler neden ihraç edildi?

Acar;Kanlıca mahallesi muhtarı Ahmet Karaali’nin çıkarılması şehitlerimizden dolayı Anıtpark önünde bir miting düzenlemiş ve başkan Mesut Koyun’un  gelip gelmemesinden dolayı Ahmet Karaali çıkarıldı.Benim imzam yoktur.

Muzaffer Kıymık; Başkan olduğunuz taktirde ne gibi yenilikler olacak?

Acar; Birlik beraberlik olacak ve başkan olursam 3 derneğin bir araya geleceğine inanıyorum. 100 den fazla muhtarımız var. El ele muhtarlıkta,dernekte,arkadaşlıkta hep beraber olacağımıza inanıyorum dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yüksel, Elçi’nin, hazırlamış, olduğu, Elçi, Haber, programında, araştırmacı, gaz
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 22.02.2019
Bugün
-2° - 12°
Cumartesi
-1° -
Pazar
-2° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 22.02.2019
İmsak
06:10
Sabah
07:34
Öğle
13:18
İkindi
16:20
Akşam
18:51
Yatsı
20:08
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Modül 5

Haber Yazılımı