301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 10:14
 
AKÜ IEEE KOCATEPE KULÜBÜNDEN ENDÜSTRİ 4.0 ETKİNLİĞİ
AKÜ IEEE KOCATEPE KULÜBÜNDEN ENDÜSTRİ 4.0 ETKİNLİĞİ
Armoni Fm Haberi


AKÜ IEEE KOCATEPE KULÜBÜNDEN ENDÜSTRİ 4.0 ETKİNLİĞİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE) Kocatepe Kulübü tarafından Endüstri 4.0 konusu içerisinde yer alan “Robotların Endüstrideki Yeri, Robot Sektörünün Geleceği ve Mühendislerin Robotik Sektöründeki Konumu” başlıklarının içerdiği etkinlik düzenlendi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yüksel Oğuz ve Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Şahin’nin destekleriyle, Balkan Robotik Kurucu Ortağı-Genel Müdürü ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Mutlu Balkan tarafından Endüstri 4.0 etkinliği düzenlendi.

Etkinliğin açılık konuşmasını yapan IEEE Kulüp Başkanı Haluk Çakır; “Öncelikle geçen yıl temellerini atığımız IEEE Kulübümüzün kurulmasında ve faaliyetlerini devam ettirilmesinde büyük destekleri olan Bölüm Başkanımız aynı zamanda Kurucu Danışmanımız Prof. Dr Yüksel OĞUZ hocamıza sahsım ve kulübüm adına teşekkür etmek istiyorum. Sayın hocalarımızın ve değerli büyüklerimizin destekleriyle kulübümüz olarak bu ve bundan sonraki etkinliklerle öğrenci arkadaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu anlamda bizim yanımızda olan herkese canı gönülden teşekkürler eder saygılarımı sunarım.” dedi.

Daha sonra söz alan Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yüksel Oğuz, Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünün öncelikleri arasında mühendis yetiştirmenin yanında insan yetiştirmenin de yer aldığın vurgularken, insani duyguların ön planda olduğu, değer yargılarına sahip çıkıldığı ve etik kurallarına uyulan bir eğitim programı benimsediklerini söyledi.

Öğrencilerin geleceğe en iyi şekilde hazırlamak ve öğrencilerin ülkemizin ilerlemesinde önemli bir yere sahip olmaları adına ellerinden gelen gayreti gösterdiklerinin altını çizen Prof. Dr. Oğuz, gelişen ve değişen çağa uyum sağlayan, üreten, ileri görüşlü ve çalışkan öğrenciler yetiştirmek üzere; üniversiteden edindikleri bilgi ve beceriden yanında bu ve bunu gibi etkinliklere destek vereceklerini sözlerine ekledi.

Mutlu Balkan’ın konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte geleceğin mühendislerine; Endüstri 4.0, Türkiye’de Robot Tarihi, Robotların Kullanıldığı Sektörler, Mekatronik Teknolojisinde Robotları Yeri, Robot Sektöründeki Yerimiz, Robotların Geleceği, Nesnelerin İnterneti ve Nereden Başlamalı konularında bilgiler aktarıldı.

Balkan Robotik Kurucu Ortağı-Genel Müdürü ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Mutlu Balkan’ın aydınlatıcı ve faydalı bilgileri öğrencilerle paylaşmasının ardından etkinlik plaket takdimi ve hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile sona erdi.

Kaynak: (Armoni Fm) - Armoni Fm Editör:
 
Etiketler: AKÜ, IEEE, KOCATEPE, KULÜBÜNDEN, ENDÜSTRİ, 4.0, ETKİNLİĞİ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 24.02.2020
Bugün
-2° -
Salı
-2° - 12°
Çarşamba
-1° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 24.02.2020
İmsak
06:11
Sabah
07:33
Öğle
13:16
İkindi
16:20
Akşam
18:50
Yatsı
20:06
Arşiv Arama
Haber Yazılımı