Haber Detayı
20 Şubat 2016 - Cumartesi 11:16
 
AŞÇILAR DERNEĞİ BAŞKANI VE CANSUYU DERNEĞİ BAŞKANI ARMONİ FM'DE
Yüksel Elçi'nin hazırlayıp sunduğu Elçi haber programının bu günkü ilk konuğu aşçılar derneği başkanı Ramazan Doruklu ve Cansuyu temsilcisi Barış Adem konuk oldu.
Armoni Fm Haberi


 

Yüksel Elçi'nin hazırlayıp sunduğu Elçi Haber Programının bu günkü ilk konukları Aşçılar Derneği Başkanı Ramazan Doruklu ve Cansuyu  Derneği  Tanıtım Komisyonu Başkanı Halil Kaynak oldu.


Başkan Doruklu; "derneğimiz 2005 yılında kuruldu ve bu dönemde aşçılar federasyonuna kayıt oldu. 2014 yılında başkanlığa seçildim, Afyonkarahisarda etkinliklerde başarılı olmamızda sayın valimiz ve belediye başkanımızın çok yardımları oldu" dedi.
 
Cansuyu Tanıtım Komisyonu Başkanı Halil Kaynak; "derneğimiz 2005 yılı Pakistan Depremi sonrası kuruldu. Genel Başkanımız sayın Mustafa Köylü'dür. 11. yılımızı icra etmekteyiz. doldurdu. Afyonkarahisarda  da halka köprü vazifesi yapıyoruz. Afyonkarahisarda bu süre zarfında  çok sayıda ihtiyaç sahibine gıda-giyim eşyası ve kırtasiye yardımında bulunduk. Öyleki kabullenemesekte bu sayı her yıl artmaktadır" dedi.

 
Başkan Doruklu, "biz öncelikle vali ve belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz, bize çok destek oldu. Afyonkarahisarda yakında tarihte bir yarışmamız olacak.Yarışmaya yurt dışından aşçılar ve Afyonkarahisarlı Hanımlarında katılacağı  "Afyon Şifalı Yemekler Yarışması" olacak . Tüm Afyon’lu halkımızı bekliyouz.
 
Biz federasyona bağlı olduğumuz için işlerimizi oradanda takip edebiliyoruz. Afyonkarahisar da turizm olsun, turizm meslek olsun biz buralarda bu ihtiyaçları karşılamak için halkaımıza kurslar veriyoruz. İlçelerimizde de bu kurslarımız devam ediyor" dedi.
 
Cansuyu Tanıtım Komisyanu Başkanı Halil Kaynak; Dernek Dernek Temsilcimiz Mehmet Demir’dir. Tahkikat Komisyonumuz, Derneğimize yapılan müracaatları yaptığı araştırma ve incelemeler elde ettiği bilgiler sonrası İsytişare Heyetinde değerlendirerek yapılacak yardımın şeklini belirler. 

 
Cansuyu Basın-Yayın Sorumlusu ilişkiler sorumlusu Barış Adem Düzenli yaptığı açıklamada, "ilimizde yardımlaşma ve dayanışma açısından sayılı dernek var. Biz cansuyu olarak varız üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmanın gayretindeyiz. 81 vilayetimizde Cansuyu Temsilcisi ve Gönüllüsü var. 

 
Cansuyu olarak sadece Türkiyede değil, Balkanlar, Orta Asya ve Afrika kapsamı olarak, dünya genelinde 65 ülkede yardımlaşma çalıuşmalarımıza devam ediyoruz.


Çalışmalarımız içerisinde;
- Gıda bankası
- Su Kuyusu Açma Çalışması
- Yetimlere Sahip Çıkma Çalışması
- Cami Yapma Çalışması
- Vekaleten Kurban Kesme Çalışması
- Eğitime Destek Çalışması gibi projelerimiz aktif olarak devam etmektedir. Cansuyu olarak bizlere verilen emanetleri layıkıyla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz" dedi.
 
Başkan Doruklu, şu anda 180 üyemiz var. Afyonkarahisar  aşçıları olarak üniformamıza sahip çıkmamız gerekiyor. Başarı her zaman tek kişi değil hepimizin başarısıdır. Ekiplerimiz bizim yarışmalara giderken sağ olsunlar sponsorlarla gidiyoruz .2005 yılında kurulan derneğimiz  Afyonkarahisar’ı temsil etmekte ve bir çok ödül aldık teşekkürler Afyonkarahisar halkına bize destek olduğu için sağ olsunlar.
 
Cansuyu Derneği Tanıtım Komisyonu Başkanı Halil Kaynak; "Afyonkarahisarımızın hayırsever işadamları ve halkı çok hassas. Bizleri ihtiyaç sahiplerine karşı köprü olarak gördükleri ve güvendikleri için hepsine ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyoruz. Gayemiz emanetleri sahiplerine ulaştırmaktır. Allah hayırsever halkımızın niyetlerini kabul, bağışlarını bereketli kılsın" dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yüksel, Elçinin, hazırlayıp, sunduğu, Elçi, haber, programının, , günkü, ilk, ko
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 19.11.2018
Bugün
- 14°
Salı
- 14°
Çarşamba
- 13°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 19.11.2018
İmsak
06:10
Sabah
07:37
Öğle
12:50
İkindi
15:26
Akşam
17:51
Yatsı
19:11
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı