Haber Detayı
09 Ekim 2017 - Pazartesi 10:45
 
Başbakan Binali Yıldırım Afyon'da 3 kavşak 1 tünel açılışı yaptı
Başbakan Binali Yıldırım, İscehisar Kavşağı, Emirdağ Kavşağı, Özdilek Kavşağı ve Karahisar Tüneli Açılış Töreni’ne katıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, törende konuşma yaptı.
Gündem Haberi


Başbakan Binali Yıldırım, İscehisar Kavşağı, Emirdağ Kavşağı, Özdilek Kavşağı ve Karahisar Tüneli Açılış Töreni’ne katıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, törende konuşma yaptı.


Yıldırım, İscehisar, Emirdağ, Özdilek kavşakları ile Karahisar Tüneli'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar için 14 Ağustos 2001'in önemli bir tarih olduğunu, AK Parti'nin bu tarihte doğduğunu, bu kentten başlayan kutlu yolculuğun 16 yıldır devam ettiğini belirtti.Bu süre içinde birçok eseri ülkeye, millete kazandırdıklarını anlatan Yıldırım, "Dağ gibi sorunları, dağ gibi hizmetlere döndürdük. Sorunları torunlara bırakmadık. Nasıl Afyonkarahisar, milli mücadelenin şehriyse AK Parti'nin hizmet yolunda çıktığı o kutlu yolculuğun sembol şehri de burasıdır." diye konuştu.

Yıldırım, Afyonkarahisar'ın, AK Parti'ye güçlü destek verdiğini ve her seçimde bunu artırdığını dile getirerek, bu desteği karşılıksız bırakmamak için her türlü çalışmayı yaptıklarını vurguladı.

Afyonkarahisar'da 2003'te 54 kilometre olan bölünmüş yolu 507 kilometreye çıkardıklarını belirten Yıldırım, "Yolları böldük, hayatları birleştirdik. Yolları böldük, milleti birleştirdik. Yolları böldük, gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye'yi böldürtmeyiz, bunu herkes bilsin." dedi.fyonkarahisar-İzmir yoluna giderken her biri birer kilometre olan iki tünel bulunduğunu belirten Yıldırım, bu tünellerin yalnızca 6 ayda inşa edildiğini vurguladı. Yıldırım, Emirdağı yol ayrımında yapılan köprülü kavşakla birlikte 3 kavşak ve 2 tünelin toplu açılışının yapıldığını kaydetti."Hazır Afyon'a gelmişiz, istişare toplantımızı yapmışız. Gitmeden önce de şu eserleri de açalım dedik, fena mı oldu?" diyen Yıldırım, toplu açılışı yapılan eserlerin toplam değerinin 212 milyon lira olduğunu bildirdi.Yıldırım, Afyonkarahisar'da süren projelerin de kısa zamanda bitirileceğini belirterek, "Yeter ki sizin yüzünüz hep böyle gülmeye devam etsin. Yeter ki sizin bu heyecanınız hiç eksilmesin, devam etsin. Bu eserler bir şeyi gösteriyor, kalkınan, büyüyen Türkiye'nin 2023 hedeflerine nasıl kararlı şekilde gittiğini gösteriyor." şeklinde konuştu.Türkiye'nin çevresinde yaşananlara dikkati çeken Yıldırım, "Türkiye'nin etrafında Suriye'de, Irak'ta olanları hep beraber görüyorsunuz. Burada yapılmaya çalışılanlar, Türkiye'nin gelecekteki hızını kesmeye yönelik birtakım projelerdir ama bunlar bize sökmez. Çünkü biz bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, birlikte Türkiye olacağız. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İlkemiz bu." ifadelerini kullandı.

"Afyonkarahisar-Ankara arası trenle 1,5 saat olacak"

Türkiye'nin 15 yılda adeta çağ atladığını, karayollarında, havacılıkta, denizcilikte ve demiryollarında 15 yıl içinde 80 yılda yapılan işlerin 3-4 katı iş yaptıklarını söyleyen Yıldırım, yüksek hızlı trenle Afyon-Ankara arasının 1,5 saatte katedileceğini söyledi.Yıldırım, "Allah'a şükür birçok eserimiz var. O kadar çok ki açılışlarına bile gidemiyoruz. Veysel Eroğlu, sizin Bakanınız, evladınız. Memleketin her tarafında göletler, barajlar, sulama tesisleri, şehir ormanları gibi hizmetleri milletin ayağına getiriyor. Yine milletvekilleriniz Ali Bey, Hatice Dudu Hanımefendi Afyon'un işleri için Ankara'da büyük gayretler gösteriyor. emeği geçen bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. "


Tüm hizmetlerin ve projelerin ülke ve millet için hayırlı olmasını temenni eden Yıldırım, beraberindekilerle yapımı tamamlanan eserlerin açılışını gerçekleştirdi.Konuyla ilgili bir açıklama da AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı Serkan Koyuncu’dan geldi. Koyuncu:” Ankara’yı batıya bağlayan en önemli noktalardan biri olan Emirdağ Dörtyol Mevkii’de tamamlanan bu önemli kavşak Emirdağımıza hayırlı olsun. Bu önemli düzenlemede emeği geçen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilimiz Ali Özkaya’ya ve AK Parti teşkilatımıza teşekkür ederiz. Emirdağ’ımızdaki yeni alt geçit ben üst geçitlerle ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Önümüzdeki günlerde güzel haberleri hemşehrilerimizle paylaşacağız.”dedi.

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: Başbakan, Binali, Yıldırım, Afyon'da, 3, kavşak, 1, tünel, açılışı, yaptı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 18.09.2018
Bugün
12° - 24°
Çarşamba
11° - 26°
Perşembe
12° - 27°
Afyon

Güncelleme: 18.09.2018
İmsak
05:10
Sabah
06:35
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:11
Yatsı
20:29
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı