301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Şubat 2016 - Cumartesi 18:38
 
BEKİR KOÇAK VE MUSTAFA KUNAK SANAYİ SORUNLARINI ANLATTI.
2.Sanayi sitesi kooparatif başkanı Bekir Koçak ve 1. Sanayi esnafından Mustafa Kunak stüdyo konuğumuz.
Armoni Fm Haberi


2.Sanayi sitesi kooparatif başkanı Bekir Koçak ve 1. Sanayi esnafından Mustafa Kunak stüdyo konuğumuz.

Armoni Fm de Yüksel Elçi’nin hazırlamış olduğu Elçi Haber programında 2.Sanayi sitesi kooparatif başkanı Bekir Koçak ve 1. Sanayi esnafından Mustafa  Kunak Yüksel Elçi’nin konuğu oldu. Yüksel Elçi soruyor 2.Sanayi sitesi kooparatif başkanı Bekir Koçak ve 1. Sanayi esnafından Mustafa Kunak cevaplıyor.

 

 

2.Sanayi sitesi Kooparatif başkanı Bekir Koçak öncelikle sanayimizi dikkate alarak bizi konuk ettiğiniz için teşekkür ederim dedi.

Daha sonra mikrofonu 1. Sanayi sitesi esnafından Mustafa  Kunak’a yöneltildi.

1.Küçük sanayi sitesi esnafı Mustafa Kunak öncelikle programa davet ettiğiniz için teşekkür ederim.Şuanda Türkiye’nin en büyük gündemi ile başlamak istiyorum.Doğuda ki terör olaylarından dolayı hergün şehit haberleri geliyor.Öncelikle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyorum dedi.

 

Elçi haber program yapımcısı Yüksel Elçi’nin ve 2.Sanayi sitesi kooparatif başkanı Bekir Koçak ve 1. Sanayi esnafı Mustafa Kunak’ın arasındaki diyaloglar…

 

Yüksel Elçi; Sayın Koçak 2.Sanayi sitesi kooparatif başkanlığını yürütüyorsunuz.Kaç yıldır bu görevdesiniz ve görevde olduğunuz süreç içerisinde neler oldu?

Bekir Koçak; Ben Afyon 2,küçük sanayi sitesinde 2000 yılından bu yana kendi sektörümde imalat üzerine çalışmaktayım.2 yıl oldu başkanlık görevine geçeli.Ancak esnafımızın bir çok sıkıntılarıyla iç içeyim.Bende esnaf olduğum için hepsini yaşayarak biliyorum.

Yüksel Elçi; Siz zaten yoğun birisisiniz.Kooparatif başkanlığı zor görev neden böyle bir şeye gereksinim duydunuz?

 

Koçak;Rahmetli Hulusi başkanımız eski sanayide 1.sanayimizde komşumuzdu.Ne zorluklarla kooparatif başkanlığını yürüttüğünü bilenlerden birisiyim.Kooparatif başkanlığına gelmeden önce 2000 yılından bu yana kooparatif başkanlığından önceki görevlerde bulundum.Denetim görevinde bulundum daha sonra yönetim kurulunda bulundum sanayimizin birçok sorunları ile iç içe oldum.Çözüm noktasında bir takım pürüzleri çözebileceğimize inandığım içinyönetim kurulu arkadaşlarım ve yedek asil olmak üzere hepsine ayrı ayrı teşekkür editorum.Onlar bu göreve layık gördüler layık olduğumuz üzerede bizde arkadaşlarımızın başını eğdirmemek üzere bu görevde bulunmaktayım.

Yüksel Elçi; Sanayi ihtiyaçları nelerdir?

Bekir Koçak;Kış günlerindeyiz.Yağmurlu günler yaşamaktayız.Şehir dolmuşları çalışmakta buna rağmen şehir içi dolmuş duraklarımız belediyemiz encümeninden görüşülmesi onaylanmasına rağmen henüz daha gelmemiş ve yapılma aşamasına geçilmemiştir.Bu konuda belediyemizin İnşallah kış  şartları olması dolayısıyla soğuk günde esnaf kardeşlerimizin mağdur olmaması için  böyle bir çalışmanın en kısa zamanda yapılmasını Belediyemizden bekliyoruz.

Yüksel Elçi; Mustafa Kunak 1.sanayi sorunları ve sanayi esnafının durumları için ne söylersiniz?

Mustafa Kunak Ben 1998 yılından bu yana kendi işimi yapmaktayım.Sanayinin bir esnafıyım.Sanayimizin eksiklerinin çok olmasından dolayı geçmiş zamanda oda başkanlığına aday oldum.Eksik hizmetleri yerine getirebilirmiyiz düşüncesiyle olmadı nasip değilmiş mevcut başkanımız sağ olsun şuanda görevini en iyi şekilde yapmakta.Sanayi sitesi Konya yolunda yapılma aşamasında.Yerel seçimlerde Belediye başkanı sanayi camii sinin avlusunda esnafı toplayarakdediki; ‘’Arkadaşlar bu sanayinin kalkması sizlerin elinde,eyer sizler kalkmasını istemiyorsanız bu sanayiyi kaldırırım size yeni sanayi düzenlemesi yapılır.Sizlerin çoğunluğu istemiyorsa biz bu sanayiyi kaldırmayacağız.’’ Dedi.Şimdi bizlere ne soruldu ne de fikrimiz alındı.Bunu kime dayanarak kime sorarak yaptılar.Burdan kendilerine soruyorum dedi.

 Yüksel elçi; son olarak söylemek istediğiniz nelerdir?

Kunak;1.küçük sanayi ve 2. Küçük sanayi sitesi sıkıntılı Afyon için yeni düzenlenmiş sanayi sitesi lazım mı?Lazım.Şuanki sanayimiz çalışma konusunda düzeni çalışma olarak zayıflamış durumda.3.küçük sanayiyi yapmak için çalışmalarda bulunan oda başkanlarımız,belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum.Bizim ızdırabımız bunlar yapılırken esnafa bir konferans vererek geniş çaplı toplantıda toplayıp istişare şeklinde karar verilseydidaha uygun olurdu.

Bizim değerli esnaflarımız var.

Yüksel Elçi size radyocu arkadaşlarımıza bizleri konuk ettiğiniz için teşekkür ederim .Radyocular gününüz kutlu olsun dedi.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 2Sanayi, sitesi, kooparatif, başkanı, Bekir, Koçak, 1, Sanayi, esnafından, Musta
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 22.02.2019
Bugün
-2° - 12°
Cumartesi
-1° -
Pazar
-2° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 22.02.2019
İmsak
06:10
Sabah
07:34
Öğle
13:18
İkindi
16:20
Akşam
18:51
Yatsı
20:08
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Modül 5

Haber Yazılımı