301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ocak 2019 - Çarşamba 14:48
 
Bolvadin’de ‘İleri Sürüş Teknikleri’ eğitimi düzenlendi
Bolvadin’de ‘İleri Sürüş Teknikleri’ eğitimi düzenlendi
Yaşam Haberi


Bolvadin’de ‘İleri Sürüş Teknikleri’ eğitimi düzenlendi

Afyon Kariyer Merkezi ve Türk Sürüş Akademisi tarafından ortaklaşa düzenlenen eğitimde katılımcılara, aracın güvenli kullanımını sağlayan püf noktalar anlatıldı. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği programa, Türkiye’nin stratejik kurum ve kuruluşlarına ileri sürüş teknikleri kursu veren ileri sürüş teknikleri uzmanı, KTYG İstanbul temsilcisi ve Türk Sürüş Akademisi Genel Müdürü Selçuk Dedeoğlu ve Türkiye Ralli Şampiyonu Afşin Baydar tarafından verildi.

İleri sürüş teknikleri uzmanı, Selçuk Dedeoğlu, bir sürücünün güvenli bir şekilde aracını kullanması için motorun ilk çalıştırılmasından sürüş esnasına kadar geçen süreçte nelere dikkat edilmesi gerektiği, bunun yanı sıra başta zorlu kış şartları ve olumsuz hava koşulları olmak üzere tehlike anında pratik hayatta kalma bilgileri ve ayrıca araçların güvenlik donanımları hakkında bilgiler verdi.

Türkiye’de sürücüler arasında doğru bilinen yanlışlar hakkında da bilgiler aktaran Afşin Baydar ise de, sürücünün aracını doğru tanımasının güvenlik açısından temel şart olduğunu vurguladı. Sürücülere defansif ve ileri sürüş tekniklerini uygulamalı olarak öğretmek, trafikte karşılaşabilecek riskleri risk olmayan ortamda yaşatarak öğretmek, kişisel sürüş becerilerini test etmelerini ve gelişmelerini sağlamak, farklı kayganlıktaki zeminlerde araç kullanma yeteneğini arttırmak ve buna bağlı kazaları önlemek amacıyla, Türkiye Ralli Şampiyonu Afşin Baydar tarafından sürücülere defansif ve ileri sürüş tekniklerini uygulamalı olarak öğretilerek, ileri ve güvenli sürüş teknikleri sürümü yaptırıldı.

Afyon Kariyer Merkezi Genel Koordinatörü İlyas Kaan Taytak ise de; Afyon Kariyer Merkezi ve Türk Sürüş Akademisiyle ortak çalışma yaparak kursiyerlerimize SKIDCAR Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri ve İleri Sürüş Teknikleri eğitimizi gerçekleştirdik. Katılımcı kursiyerlerimizin gelecek dönemlerde yapacakları iş başvurularında gerekli olan bu sertifika programına katılmaları ve sürüş esnasına ihtiyaçları olan bu eğitim, eğitimli birer birey olmaları için alanında uzman eğitmenlerimi bölgemize getirterek başarılı bir eğitim gerçekleştirildi.

Katılımcıların ileri sürüş teknikleri ve sürücü bilgilerini ölçmek amacıyla iki yazılı test uygulanarak, bilgi seviyelerinin ölçümlemesi yapıldı. Ayrıca eğitim sırasında katılımcıların sürüş performansları da eğitmenler tarafından ölçümlenerek, başarılı olan katılımcılara ‘SKIDCAR Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri ve İleri Sürüş Teknikleri Eğitimi Katılım Sertifikası’ verild

Kaynak: (armoni fm ve tv) - afyonarmonifm@hotmail.com Editör: bünyamin kumru
 
Etiketler: Bolvadin’de, ‘İleri, Sürüş, Teknikleri’, eğitimi, düzenlendi,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
En Çok Okunanlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 18.06.2019
Bugün
14° - 24°
Çarşamba
14° - 22°
Perşembe
15° - 21°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 17.06.2019
İmsak
03:34
Sabah
05:26
Öğle
13:04
İkindi
16:59
Akşam
20:32
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Afyon Armoni Fm
Modül 5

Haber Yazılımı