301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Haziran 2017 - Cuma 19:12
 
BOLVADİNLİLER ANKARA’DA 30.GELENEKSEL İFTARDA BULUŞTU.!
Bolvadinliler Dayanışma Vakfı (BOLDAV)’nca bu yıl 30 uncusu düzenlenen Geleneksel iftar yemeği Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Sosyal Tesislerinde hemşerilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.
Sivil toplum Haberi


10 Haziran 2017 Cumartesi günü düzenlenen “30.Geleneksel Boldav İftar” yemeğine; 22-23. Dönem Afyonkarahisar milletvekili Ahmet KOCA, Emekli Valimiz Mehmet ODUNCU, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Akif ÖZKALDI, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih KAYACAN, Boldav Kurucular Kurulu Üyeleri Yahya PEKTAŞ, Osman Nuri ODUNCU ve Şeref ASLAN, Boldav Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet KELEKÇİ ile Boldav Yönetim Kurulu Üyeleri, Eşref Cihad KOCA, M.Fatih GÖNBE, Ahmet İhsan TÜRK ve Ünal ESMER ile birlikte katıldılar.

Sıcak bir atmosferde geçen iftar programı Siyasetçi, Bürokrat, İşadamı, Öğrenci ve Ev Hanımı gibi farklı kesimler tarafından teveccüh gördü. Geleneksel İftarda hemşerilerimizle birlikte Ramazan’ın bereketini paylaştığımız etkinliğimizde İftarımıza katılan misafirlerimiz için özel olarak masalarımızda yöresel bükme çeşitlerimiz, kaymaklı ev baklavamız, lokumlarımız yer edinmiştir. 

Bolvadinliler, iftar öncesi birbirleri ile samimi diyaloglar kurdukları gözlendi. Oruçların açılmasının ardından şükrümüzün edası olan iftar duası yapıldı. Yönetim Kurulu Üyelerimizden Eşref Cihad KOCA’nın sunuculuğunu yaptığı programın açılış konuşmasını Vakıf Başkanı Hikmet KELEKÇİ yaptı.

Sayın Başkan; konuşmasında birlik beraberliğin önemine atıf yapmakla beraber hemşericilik duygularımızın kabarması, diyalog kanallarımızın etkin bir biçimde kullanılması gerektiğinin önemi, atılımcı fikir ve icraatlarla Boldav’ın yeni bir yüzünü göreceğimizin teminatını vererek Vakfımız yönetimi hakkında bizlere güzel mesajlar verdi. Ayrıca dinamik bir kadro oluşturduğunun altını çizen Sayın Kelekçi; geleceğe dair Vakıf adına güzel programların gerçekleştirileceğinin sinyalini vermiştir.

Daha sonra kısa şiir dinletisi eşliğinde konuşma yapmak için kürsüye davet edilen sırasıyla Boldav Kurucu Üyesi Sayın Yahya PEKTAŞ, Bolvadin Belediye Başkanımız Sayın Fatih KAYACAN, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Sayın Akif ÖZKALDI, 22,23.dönem Afyonkarahisar vekilimiz Sayın Ahmet KOCA, 22,23.dönem Afyonkarahisar Milletvekilimiz Sayın Kemalettin YILMAZ iftara katılan hemşerilerimize birer selamlama konuşması yaparak, programa katılmaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiler ve organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ettiler ve orada bulunanların Kadir gecesi ve Ramazan Bayramlarını şimdiden kutladıklarını belirttiler.

Ramazan ayının bereketinin dolup taştığı iftar salonunda birliğimizin tesisi noktasında samimi kareler gözlemlendi. Ana eksenli Bolvadin temalı sohbetler hemşerilerimizi adeta geçmişten günümüze seyahat ettiriyordu. Çünkü aramızda komşularımız, okul arkadaşlarımız, akrabalarımız yani birbirimizde bulduğumuz onca ortak konular vardı. Eskimeyen hatıralar eskiyen yıllarla harmanlanıp ortaya güzel bir tablo çıktı.

Vakfımızın 30.kuruluş yıldönümü olması münasebetiyle Bolvadin’in Yöresel ürün ve tatlarını “çam sakızı çoban armağanı” deyiminden yola çıkılarak hemşehrilerimizle hediyeleşmek adına sponsorluk teklifi götürdüğümüz Gönbeler Lokumculuk ile Hacı Mustafa Lokumculuk “Kaymaklı Lokumlarıyla”, Sönmez Haşhaş “Haşhaş ezmesiyle” ve Kopgel Butik Pasta ise “Şeker hamurlu konsept kurabiyesiyle”katılım sağladıkları için hemşerilerimiz adına Boldav Yönetimi olarak teşekkür ederiz.

Son olarak Bolvadinli olmak yalnızca o kimliği taşımak değildir. O kimliğin beraberinde getirdiği yardımlaşma, hoşgörü, irşad gibi kavramları içimizde barındırmaktadır. Resulullah (SAV) buyurduğu üzere: "Kim bir mü'minin dünyevi kederlerinden birini giderirse, Allah da onun Kıyamet günü kederlerinden birini giderir. Kim bir ihtiyaç sahibine kolaylık gösterirse, Allah da ona dünyada ve ahirette kolaylık gösterir inancıyla Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV) yönetimi olarak; İftar programımıza katılan ve bu güzel organizasyonda bizleri yalnız bırakmayan tüm hemşerilerimize ve dostlarımıza sonsuz teşekkür eder, bu vesile ile Kadir gecesinin ve Ramazan Bayramı’nın tüm İslam âlemine hayırlı olmasını dileriz. 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bolvadinliler, Dayanışma, Vakfı, (BOLDAV)’nca, yıl, 30, uncusu, düzenlenen, Gele
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 21.02.2020
Bugün
-
Cumartesi
-
Pazar
-2° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 20.02.2020
İmsak
06:15
Sabah
07:37
Öğle
13:17
İkindi
16:17
Akşam
18:47
Yatsı
20:03
Arşiv Arama
Haber Yazılımı