301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 15:08
 
“BU SEÇİMLER GELECEK YÜZYILI GARANTİ ALTINA ALMA SEÇİMLERDİR”
Armoni Fm Haberi


“BU SEÇİMLER GELECEK YÜZYILI GARANTİ ALTINA ALMA SEÇİMLERDİR”

 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in katıldığı istişare ve değerlendirme toplantısında konuştu. Sezen, “Bu seçimler gelecek yüzyılı garanti altına alma seçimlerdir” dedi. Kandemir ise “Zillet ittifakı Diyarbakır’da HDP, Aydın’da İYİ, Adıyaman’da SP, İstanbul’da CHP olarak karşımıza çıkıyor. Karanlıkta el ele tutuşuyorlar” diye konuştu.

 

AK Parti istişare ve değerlendirme toplantısı önceki gece AK Parti İl Başkanlığında gerçekleşti. Toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir, MKYK üyesi Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, MYKY üyesi Kütahya milletvekili Ahmet Tan, Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi 26. dönem İzmir Milletvekili İl Koordinatörü Kerem Ali Sürekli, 26. Dönem Muğla milletvekili İl Koordinatörü Nihat Öztürk, İl Koordinatörüm Kurtcan Çelebi, 26. Dönem Uşak milletvekili Alim Tunç, AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleri Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, belediye başkan adayı Mehmet Zeybek, Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Mahalle başkanları ve köy başkanları katıldı.

 

“Bu seçimler gelecek yüzyılı garanti altına alma seçimlerdir”

 

Toplantıda konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, “İnşallah teşkilatımız hazır. 31 Mart seçimleri için mücadelemize devam ediyoruz. Her zaman söylediğimiz üzere 59 belediyenin tamamında saha çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz biliyoruz ki 31 Mart seçimleri sadece Afyonkarahisar'da, ilçelerde ve beldelerde yapılan seçim değildir. 31 Mart seçimleri ümmetin seçimleridir. Türkiye'nin geleceğinin seçimleridir. İnşallah gelecek yüzyılı garanti altına alma seçimlerdir. Gece gündüz demeden tüm teşkilat mensupları ile birlikte çalışıyoruz” dedi.

 

“59 belediyenin tamamını alacağız”

 

“Ben öncelikle burada teşkilatımızın tozunu yutan, gece gündüz demeden her daim koşturan, teşkilatımız adına Afyonkarahisar’a teşriflerinizden dolayı çok teşekkür ediyorum” diyen Sezen sözlerini, “Sayın Başkanım her zaman söylediğimiz üzere seçimlerimizin, davamızın, partimizin esas kahramanları, gizli kahramanları burada. Dünya lideri, Sayın Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan davası için gece gündüz demeden aşkla şevkle koşturuyoruz. İnanıyoruz ki aşk ile koşan yorulmaz. Biz buradan Sayın Cumhurbaşkanımızın Genel Başkanımızın yüzünü öne eğdirmeyeceğimize söz veriyoruz. Alnımız ak bir şekilde inşallah 31 Mart akşamı 59 belediyenin tamamını alacağız” ifadeleri ile noktaladı.

 

“İnşallah ülkemiz için hayırlı olur”

 

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da konuşmasında, “İnşallah yapılan değerlendirme toplantısı hem ilimiz için, ilçelerimiz için beldelerimiz için hem de ülkemiz için hayırlı olur. Bu toplantıyı şereflendiren siz kıymetli partililerimiz hoş geldiniz diyorum. Allah-u Teâla İnşallah 31 Mart seçimlerinde alnımız ak, başımız dik bir şekilde Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız karşına çıkmayı nasip etsin diyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

“Afyonkarahisar halkı bize gereken desteği verecektir”

 

Belediye Başkan adayı Mehmet Zeybek ise şöyle konuştu: “Afyonkarahisar halkı bizi bugüne kadar hiç yanıltmadı, her girdiğimiz seçimde bir önceki seçimden en az yüzde on fark atarak seçimleri aldık. 31 Mart seçimlerinde de Afyonkarahisar halkı bize gereken desteği verecektir. İnşallah belediyelerin çoğunluğunu alarak Genel Merkezimize hediye etmek istiyoruz.”

 

“Toplantımız inşallah hayırlara vesile olur”

 

Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de bir konuşma yaptı. Yurdunuseven konuşmasında, “İnşallah yapmakta olduğumuz bu değerlendirme toplantısı hayırlara vesile olur. Sayın Genel Başkan Yardımcım şu anda partililerimiz sizin değerlendirmenizi bekliyor. Ben de zamanı iyi kullanmak adına tekrar hoş geldiniz diyorum. Afyonkarahisar’a hoş geldiniz. İnşallah güzel sonuçlarla ayrılırız. 31 Mart akşamı size 59 belediyenin de 59’unu aldığımızın haberini vereceğiz” dedi.

 

“AK Parti’nin en çok belediye başkanı çıkardığı il olmak istiyoruz”

 

Yurdunuseven’in ardından söz alan Milletvekili Ali Özkaya da şöyle konuştu; “Belediye başkanları şehrin şakulüdür. Şakul malum duvarın doğru örülmesine yarayan ustanın aletidir. Belediye Başkanı yanlış olduğu zaman şehrin şakulü kayıyor ve duvar bozuluyor. O sebeple de bizim adaylarımız doğru adaylar. Dününü bildiğimiz yarın ne yapacağını tahmin ettiğimiz ve şehrin şakulünü doğru bir şekilde yönetecek adaylardır. Afyonkarahisar Türkiye'de 59 belediyesi ile İstanbul'dan çok daha büyüktür. İnşallah biz şehrimizin 31 Mart akşamı Türkiye'de yine AK Parti'nin en çok Belediye Başkanı kazandığı ilk olacağına inanıyoruz. Rabbim mahcup etmesin. Hayırlı seçimler ve seçildikten sonra da hayırlı bereketli hizmetler yapmayı nasip etsin.”

 

“İddiaları olanların imtihanları zordur ve önemlidir”

 

AK Parti Genel Merkez Demokrasi Hakem Kurulu Üyesi Kurtcan Çelebi de, “2001 den bu yana her seçimi önemli dedik. Bunu söylememizin sebebi ve amacı vardı. Hepiniz bildiğiniz üzere bu saatte olma amacımız da budur. Bu coğrafyada iddialarımız var ve biliyoruz ki iddiaları olanların imtihanları zordur ve önemlidir. Biz de güzel bir teşkilatız ve bizim imtihanımız seçimlerdir. 2001 yılından bu yana çok seçim atlattık. Sizlerin gayretiyle desteğiyle hep başarıyla çıktık. Biliyoruz ki 31 Mart seçimlerinde de başarıyla çıkacağız. Burada değerli mahalle başkanlarımız var. Afyonkarahisar merkez mahallelerimizin köylerimizin taşıyıcıları asıl sahipleri burada. Teşkilatımızın ana unsurları burada. Siz ne kadar başarılıysanız bu parti yukarıdan aşağıya o kadar başarılı demektir. Siz ne kadar gayret edersiniz çalışırsanız biz de o kadar gayret etmişiz, çalışmışız demektir. 2001 yılından bu yana Cumhurbaşkanımızı liderimizi hiç yalnız bırakmadınız. Yine biliyoruz ki 31 Mart'ta da yalnız değiliz ve Cumhurbaşkanımız yalnız değil. Allah hepinizden razı olsun” diye konuştu.

 

“Afyonkarahisar AK Parti’nin en iyi sonucu alacağı illerden biridir”

 

26. dönem Muğla Milletvekili İl Koordinatörü Nihat Öztürk de kısa bir konuşma yaptı. Öztürk konuşmasında, “Ben toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Afyonkarahisar AK Parti'nin en iyi sonucu alacağı illerden bir tanesi olacak. O yüzden ben şimdiden sizleri tebrik ediyorum ve hayırlı olsun diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

“Afyonkarahisar tamam inşallah”

 

İl Koordinatörü Kerem Ali Sürekli ise “Biz Afyonkarahisar'da 59 da 59 yapacağımızı görüyorum. Afyonkarahisar’ı motivasyonu yüksek bir il olarak görüyorum. Bütün partilileri ile milletvekilleriyle Afyonkarahisar tamam inşallah. Hayırlara vesile olur inşallah diyorum” dedi.

 

“Afyonkarahisar’a özel bir ilgimiz var”

 

AK Parti MKYK Üyesi Manisa Milletvekili Murat Baybatur da konuşmasında Afyonkarahisar’ın öneminden söz etti. Baybatur, “Afyonkarahisar Cumhurbaşkanımız, Genel Merkezimiz açısından ayrı bir öneme sahiptir. AK Parti siyasi hareketi, erdemliler hareketi, beyin jimnastiğinin yapıldığı istişare toplantılarının yapıldığı doktrininin oluşturulduğu bir merkezdir. Bu nedenle Afyonkarahisar’a özel bir

ilgimiz var. Birkaç toplantı öncesine kadar değerlendirme toplantıları Afyonkarahisar'da yapılıyordu. Ben de tekrar bu toplantıların burada yapılmasını istiyorum. Afyonkarahisar AK Parti'nin temelinin atıldığı, bir dünya liderinin dünyaya temaşa etmesi veya dünyaya bir liderin nasıl olduğunu gösterdiği temelinin atıldığı bir merkezdir. O bakımdan Afyonkarahisar’a özel bir ilgimiz var. Bizde Manisa milletvekili olarak Ankara'ya gittiğimiz geldiğimizde ya da değişik vesilelerle Afyonkarahisar’a çok geliriz. Manisa'da da çok Afyonkarahisarlı hemşerimiz vardır. Çok arkadaşımız elhamdülillah nasıl burada kale gibi partimizin arkasında durduysa, Manisa'da da Afyonkarahisarlı hemşerilerimiz sizlerin başını önüne eğdirecek hiçbir yanlış hareketin içinde değillerdir. Bunu çok rahat bir şekilde sizlere söyleyebilirim” diye konuştu.

 

“Rıza-i İlahi için bir şeyler yapabilir miyiz kaygısı içerisindeyiz”

 

Afyonkarahisar halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasi hareketine her zaman destek verdiğini ve sahip çıktığını vurgulayan Baybatur şöyle konuştu; “Allah hepinizden razı olsun. Biraz önce bir tablo gördüm. Çok hoşuma gitti. Mevcut Belediye başkanımızla, Belediye Başkan adayı olan Mehmet Zeybek ikisi bir salona girdiler ve şu anda yan yana oturuyorlar. Bu çoğu siyasi partide olacak bir iş değil. Açık söylüyorum bırakın Belediye Başkanlığı'nı öyle yerler var ki insanlar koltuk kavgasında birbirlerini öldürecekler. Ama buradaki insanlar bir ve beraber bir araya geliyorlar, oturuyorlar, beraber yürüyorlar. Bize yakışan da budur. Bizler netice itibariyle bu siyasi hareketin, birilerini makama getirme, birilerini bir yere belediye başkanı yapma ya da bir makam için çalışmıyoruz. Bugün biz makamlarda liderimizin önderliğinde rıza-i İlahi noktasında bir şeyler yapabilir miyiz noktasında bir faydamız dokunur mu kaygısı içerisindeyiz. Bakın bugün burada belediye başkan adayımız 31 Mart'ta bayrağı başka bir abimize devredecek. Elhamdülillah bu bizler için bir berekettir, güzelliktir. Yine görevi devralan Mehmet abimiz ile beraber il başkanlığı yaptık. Kendisini tanırız severiz. Uzun yıllar beraber çalıştık. Daha sonra kendisi ayrıldı. Bugün tekrar kader insanları bir yere getirdi. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın şöyle bir özelliği var; Birçok Bakanı görüyorsunuz görevden alıyor. Bir gece ansızın hatta bazıları bunu televizyon kanallarında öğrendiler ama istikametini bozmazsa dava ile alakalı makam sendeyken söylediği güzel sözleri görevden alındıktan sonra ya da vazifen sona erdikten sonra görev bilinci ile söyleyebiliyorsan işte kazanan sensindir. Neticede Genel Başkanımız bir ağabeyimizi bir arkadaşımızı bir vazifeden alıyor, kenarda tutuyor. Vakti saati geldiğinde ona bir görev veriyor.”

 

“Bu mücadeleyi verenler yıllar sonra doğru yerde durmanın şerefiyle anılacak”

 

Programdaki son konuşmayı Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir yaptı. Kandemir konuşmasında, “Tarihte geriye gittiğimizde belki Fatih'in askerleri o günün şartlarında evet İstanbul'u fetih edince bir müjdeye mazhar olacağız motivasyonu vardı ama biz İstanbul’u kesin fethedeceğiz diye düşünüyorlardı. Fakat 100 sene sonra biz o güne bir tarihi kapatmak, bir çağı kapatmak bir çağı açmak dedik. Bugün bu mücadeleyi verenler en alttan en üstte kadar 100 yıl sonra isimleri hatırlanması bile bu insanlık mücadelesinde doğru yerde durmanın şerefi ile onuruyla inşallah izzetiyle anılacak. Bu teşkilatın mensuplarının mücadelesi AK Parti siyasi hareketinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan davası olacak. Daha güzel bir yarın inşa etmek adına kafa kafaya vermiş teşkilat mensupları olarak hayırla yâd edilecektir” ifadelerine yer verdi.

 

“Umudumuzu ve topraklarımızı elimizden almak istiyorlar”

 

“Zorlu bir yerel seçime gidiyoruz” diyen Kandemir, “Bir adım geriden bakmak lazım. Türkiye'nin seyrüseferine bakınız. Önce durduğumuz yeri iyi tespit etmek lazım. Şair İsmet Özel diyor ki ‘Annem bana dua ederdi. Sonra ümmeti Muhammed'in bütün çocuklarına dua ederdi.’ Biz yaptıklarımızı sadece Afyonkarahisar, sadece Türkiye için yapmıyoruz. Biz bu davada bu medeniyetin değerleri için mücadele veriyoruz. Tüm insanlığa bir umut olduğumuzu hatırlatmalıyız. Bu toprakların iki tane çok kritik bir şey var; Birincisi insanlığa yetecek bir umut, insanlığa yön verecek enerjinin kaynağı

topraklar. İşte tam da bu ikisine saldırıyorlar. Umudumuz kalmasın, enerjimiz bitsin istiyorlar. Şimdi şöyle bir adım geriden bakın; Konuşulanlara tartışılanlara bakın. Bize söylenenlere bakın. Şöyle bir bakın göreceksiniz ki iki şeye saldırıyorlar. ‘Bu milletin umudu olmasın’ istiyorlar ki ‘bunlar fazla ayağa kalktılar. Enerjileri tükensin, birbirlerine dönsünler. Birbirleriyle kavga etsinler.’ Fakat Allah'ın izniyle bu teşkilat bu millet evvel Allah umudunu da yeşertecek, enerjisini de yüksek tutacak. Şimdi ‘1 Nisan sonrası başınıza neler neler gelecek’ diyorlar. İşte o umudu almak istiyorlar. Buna fırsat vermememiz lazım. Biz bu davanın bedelini ödedik. Biz, bu millete asla yanlış yapmamış, bedel ödetmemiş, ihanet etmemiş, bir siyasi hareketin mensuplarıyız. Bir de karşı tarafa bakın; Üstat diyor ya ‘Ey düşmanım sen benim ifadem ve hızımsın.’ Kendimizi tanımlarken karşımızdakine bakacağız” şeklinde konuştu.

 

“Bunlar Diyarbakır’da HDP, Aydın’da İYİ, Adıyaman’da SP, İstanbul’da CHP”

 

Kandemir hedefine PKK terör örgütü üzerinden HDP ve İYİ Parti’yi koydu. Konuşmasında, PKK'nın siyasi uzantısı HDP’nin milliyetçi geçinen İYİ Parti ile kol kola yürüdüğünü ifade eden Kandemir sözlerine şöyle devam etti; “Düne kadar bütün mukaddesatına küfür eden siyasi hareket kendi içinde mukaddesatı taşıdığını öne süren Parti ile beraber. Birbirine benzemeyen normalde birbirinden haz etmeyen bu partiler hangi amaçla niye bir araya gelmişler bir durup düşünmek lazım. 15 Temmuz'da PKK'yı da DEAŞ’ı da FETÖ'yü de aynı torbanın içine koyanlar, bugün hiç birbirine benzemeyenleri bir araya getirdiler. Mesele sadece belediye seçimlerini kazanmaksa bu nasıl bir birlikteliktir? Zillet ittifakının adı Adıyaman'da Saadet Partisi, Aydın da İYİ Parti oluyor. Diyarbakır'da HDP oluyor. İstanbul'da CHP oluyor. Ne yapacaklar? Dertleri hadi şu belediyeleri kazanalım da millete daha iyi hizmet edelim mi diyecekler? Bunlar karanlıkta el ele tutuşuyorlar. Bizler de projektörleri bunların üzerine tutmamız lazım. Bizim mahcup olacağımız hiçbir şey yok. Karanlıkta el ele tutuşup bizim karşımıza gelenlere karşı bizim alnımız ak, gayet şeffaf bir şekilde yürümemiz lazım. Yokuş yukarı çıkmak zor iştir. Yukarı çıkarken sırtımızda taşıdığımız o vefa yükünde bu milletin size yüklediği emaneti taşırken bu emanetin içerisine değerlerini, geleceğini, umutlarını, yükledik. Kolay değil o yokuşu çıkmak. Bedel ödersiniz.”

 

Toplantı konuşmaların ardından karşılıklı görüş alışverişi ile devam etti.

Kaynak: (armoni fm ve tv) - afyonarmonifm@hotmail.com Editör:
 
Etiketler: “BU, SEÇİMLER, GELECEK, YÜZYILI, GARANTİ, ALTINA, ALMA, SEÇİMLERDİR”,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon

Güncelleme: 29.09.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
İşbirliğimiz
Haber Yazılımı