301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Kasım 2021 - Salı 22:53
 
Burhanettin Çoban, 10 Kasım dolayısıyla bir anma mesajı paylaştı
İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, 10 Kasım dolayısıyla bir anma mesajı paylaştı.
Gündem Haberi


Büyük fikir ve eylem insanı olarak ülkemizin bugünlere ulaşmasında büyük payı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük amacı, güzel ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. 20’nci yüzyılın başlarında ülkemizin karşı karşıya kaldığı zor günlerde gösterdiği eşsiz dirayet ve mücadele azmi ile milletimizin umudunu ayakta tutmuştur.

 

19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı ise Türk Milleti’yle omuz omuza vererek kazanmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur.  Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” diyerek kurtuluşun esasının milletin iradesi olduğunu vurgulamıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşımız sırasında gösterdiği üstün askeri önderlik ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşundaki siyasi liderlik vasfıyla dünya tarihine damga vuran ender şahsiyetlerden biri olmuş, Türk Milletinin kalbinde ve hafızasında müstesna bir yer edinmiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, kurtuluş savaşımızın önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarına Allah’tan rahmet diliyor, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygıyla anıyorum.

 

 

Burhanettin Çoban

 İl Genel Meclis Başkanı

Kaynak: Editör: Yüksel ELÇİ
 
Etiketler: Burhanettin, Çoban,, 10, Kasım, dolayısıyla, bir, anma, mesajı, paylaştı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon

Güncelleme: 29.09.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
İşbirliğimiz
Haber Yazılımı