301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 20:45
 
ÇAĞRI TEKNİK SOLARENERJİ DİNAR TATARLI'DAN TÜM TÜRKİYE'YE
Afyonkarahisar Dinar Tatarlı Beldesinden tüm Türkiye’ye Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi için kolları sıvayan Çağrı Solar Enerji hizmette sınır tanımıyor.
Ekonomi Haberi


Çağrı Teknik Solar Enerji İşletme sahibi Mehdi Çerçi elektirik hatları olmayan dağlarda ve tepelerdeki evleri ışıklandırmaya devam ediyor. İşletme Sahibi Çerçi,"Dünyamızda ana gündem maddesi olan ve uzun yıllar daha gündemde kalacak olan enerji, dünya için olduğu gibi ülkemiz için de çok önemli bir sorundur. Ülkemiz, enerjide büyük oranda dışa bağımlı olarak her yıl Milyarlarca dolar harcayarak enerji ithal etmektedir, biz bunu insanlarımza hem anlatıyoruz hem evlerini karanlıktan kurtarıyoruz; dedi.


Türkiye'nin her yerinden arayan vatandaşlar ve köy muhtarları bazı elektirik hatları olmayan yerlerdeki evleri için Çağrı Teknik Solar Enerji'ye ulaşıp elektirik konusunda çare buluyorlar. Güneş Paneli sayesinde üretilen eletiriğin 12 volt olduğunu söyleyen işletme sahibi Çerçi; biz bu 12 volt enerjiyi yerine göre 220 volta dönüştürüyoruz, bazı vatandaşlarımız için ise tüm aydınlatma ve tv gibi her türlü cihazlarını gece gündüz yapmış olduğumuz elektirik panelleri sayesinde vatandaşı karanlıktan kurtarıyoruz; dedi.


İşletme Sahibi Çerçi;"Solar Enerji olarak Türkiye geneline teknik servis hizmeti sunuduklarını ve Afyonkarahisar Dinar İlçesi Tatarlı Beldesinin adını tüm Türkiye'ye duyurmaktan büyük bir onur duyuyorum, bizde hizmette sınır yok, durmak yok yola devam"; dedi.


HABER: AHMET UÇMAK ( A HABER AJANS )

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Afyonkarahisar, Dinar, Tatarlı, Beldesinden, tüm, Türkiye’ye, Güneş, Enerjisinde
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 27.05.2020
Bugün
10° - 21°
Perşembe
10° - 16°
Cuma
- 18°
Afyon

Güncelleme: 26.05.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı