Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

reklam
Haber Detayı
06 Ocak 2020 - Pazartesi 18:54
 
Ceza yemek istemiyorsanız bu konuya dikkat !
Ceza yemek istemiyorsanız bu konuya dikkat !
Gündem Haberi


TC

AFYONKARAHİSAR  VALİLİĞİ


 

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü

 

 

Milli ekonominin ve ticaretin gereklerine ve kamu yararına uygun olarak kullanılan her türlü ölçü ve ölçü aletinin doğru ayarlı ve uluslararası birimler sistemine uygun olarak imal edilmesi ve kullanılması 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu gereğidir.

 

Bu itibarla;

 

Akaryakıt istasyonlarında bulunan Akaryakıt, LPG, CNG, Adblue, Mobil Tanker Sayaçları ve Lastik hava sayaçları ile Kapasitesi 2000 kg’ın üzerinde olan basküller için Muayene başvuruları https://basvuruportal.tse.org.tr adresli Başvuru Portalı üzerinden 03/03/2020 tarihine kadar Türk Standardları Enstitüsü’ ne elektronik ortamda yapılacaktır.

 

Kapasitesi 2000 kg ve altında olan, I, II, III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri, okuma ve çıktı verebilme özelliği ile yazar kasa veya başka bir cihaza bağlı çalışma özelliği bulunan tartı aletleri ile diğer elektronik tartı aletleri muayene başvuruları 02/03/2020 tarihine kadar Tartı Aletleri Yetkili Muayene Servislerine yapılacaktır.

 

Hız İhlal Tespit Donanımları, Egzoz gazı emisyon ölçüm cihazları, Takograf, Taksimetre, Isı Sayaçları muayene başvuruları ilgili Muayene Servislerine yapılacaktır.

 

Belediyelerce tespit edilecek yer ve günlerde kurulan, üretici ve pazarcılar tarafından malların doğrudan tüketicilere perakende olarak satıldığı açık veya kapalı pazar yerlerinde kullanılan ve tartım kapasitesi 2000 kg ve altında olan III ve IV üncü sınıf otomatik olmayan elektronik tartı aletleri. Yay ve elektronik tertibatı bulunmayan tartım kapasitesi 2000 kg ve altında olan mekanik tartı aletlerinden; Masa terazileri, Asma teraziler, Tek kollu kantarlar, İbreli terazi kullanıcıları tarafından 02/03/2020 tarihine kadar Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurluklarına başvurulmalıdır.

 

Grup Merkezi Belediye Ölçüler ve Ayar Memurlukları;

 

Afyonkarahisar, Bolvadin, Çay. Dinar Belediye Başkanlıklarında mevcuttur.

 

Şebekelerinde takılı olan 10 yılını doldurmuş elektrik, su ve doğalgaz sayaçları için; İlgili Belediye Başkanlıkları, Elektrik ve Doğalgaz Dağıtım Firmaları tarafından https://dijitalbakanlik.sanayi.gov.tr üzerinden Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü’ne, yapılır.

 

Bakanlığımızdan muayene ve damgalama yetkisi almış Yetkili Muayene Servislerine (http://msurapor.sanayi.gov.tr/) adresinden ulaşılabilir.

 

İlgililerin cezalı duruma düşmemeleri, süresi içinde yasal sorumluluklarını yerine getirmeleri hususu,

Kamuoyuna duyurulur.         

 
Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: Ceza, yemek, istemiyorsanız, bu, konuya, dikkat, !,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 03.07.2020
Bugün
17° - 33°
Cumartesi
19° - 33°
Pazar
19° - 34°
Afyon

Güncelleme: 03.07.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı