Haber Detayı
05 Mart 2018 - Pazartesi 15:34
 
DEMİRKIRKAN;”PARA İLE İMANIN KİMDE OLDUĞU BELLİ OLMAZ”
Sayın Bakanımız hafta sonu partisinin bir toplantısından yaptığı konuşmada “CHP zihniyeti, bu ülkede ateist bir nesil yetiştirmek istedi.
Siyaset Haberi


Sayın Bakanımız hafta sonu partisinin bir toplantısından yaptığı konuşmada “CHP zihniyeti, bu ülkede ateist bir nesil yetiştirmek istedi.

Hatta Hıristiyanlığı teklif edenler oldu. Bunların dinle imanla millet ile hiç alakası yok.“ demiş. Dinle siyaseti karıştıran, laiklik ilkesinin ne olduğunu kavrayamayan, her daim dini siyasete alet eden bir zihniyetten de ancak böyle bir konuşma beklenirdi.,

Cumhuriyet tarihini okumayan, ya da siyasete alet edenlerin söylemidir bunlar. Halk arasında bir deyişi vardır, “Para ile imanın kimde olduğu belli olmaz”.

 

Biz insanlarının inançlarının Allah’la kendi aralarında olduğuna inanırız. Biz kimseyi inançları nedeniyle kamplaştırmayız. Bu ülkede insanlar inançlarına göre yaşıyorsa, özgürce ibadet edebiliyorsa, camilerinde ezan okunuyorsa bu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve CHP sayesindedir. Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki, namazımızdan şüphemiz olsun. Ancak, Hıristiyan İngilizlerin mandası kabul edelim diyen İskilipli Atıf Hoca gibi din tüccarlarını savunan biz değiliz.

 

“Kurtuluş savaşını keşke Yunan kazansaydı” diyen Mısıroğlu’nu da biz ziyaret etmedik. Vatikan’ın Hıristiyanlığı yayma yolunda bir araç olarak gördüğü “Dinler arası Diyalog Projesi”ne katkı veren de biz değiliz. Kanunlarımıza göre Fener Rum Patrikliğine seçilecek kişinin Türk vatandaşı olması gerekirken ses çıkartmayan da biz değiliz. İsrail’e “one minute” deyip, el altından ticarete devam eden de biz değiliz. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Kemal DEMİRKIRKAN

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: DEMİRKIRKAN;”PARA, İLE, İMANIN, KİMDE, OLDUĞU, BELLİ, OLMAZ”,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Afyon
Hafif Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 20.03.2018
Bugün
- 17°
Çarşamba
- 17°
Perşembe
- 19°
Afyon

Güncelleme: 19.03.2018
İmsak
05:33
Sabah
06:57
Öğle
13:13
İkindi
16:35
Akşam
19:17
Yatsı
20:33
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı