301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Mart 2016 - Pazartesi 20:18
 
EKAP Projesi Kapsamında Veliler Aile Eğitimi Alıyor
Eğitimin yapı taşların biri olan ailenin, çocukların eğitim ve öğretimi konusunda ne kadar önemli bir yeri olduğu bilinmektedir. Valimiz Hakan Yusuf Güner'in talimatları ve destekleriyle oluşturulan Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi kapsamında öğrenci velilerine 'Aile Eğitimi' veriliyor.
Sivil toplum Haberi


Eğitimin yapı taşların biri olan ailenin, çocukların eğitim ve öğretimi konusunda ne kadar önemli bir yeri olduğu bilinmektedir. Valimiz Hakan Yusuf Güner'in talimatları ve destekleriyle oluşturulan Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi kapsamında öğrenci velilerine 'Aile Eğitimi' veriliyor.
 

        Hoca Ahmet Yesevi İlkokulunda verilen 'Aile Eğitimi'ne iştirak eden Vali Yardımcısı Kamil Kıcıroğlu'na, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Hizmetleri Şube Müdür Gürbüz Bıdık, Okul Müdürü Abdullah Demir, öğretmenler ve veliler eşlik ettiler.
 

        Aile Eğitimi hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; "Sayın Valimizin başlatmış olduğu ve bizimde başarıyla yürüttüğümüz eğitimde kaliteyi artırma projesi kapsamında öğrencilere, öğretmenlere, okulların fiziki yapılarında iyileştirme ve sosyokültürel çalışmalar ve faaliyetleri devam ettirmekteyiz. Bunun yanında öğrencilerin eğitim ve öğretimleri konusunda önemli aktör olan velilerin çocuklarına yardımcı olabilmeleri amacıyla bu eğitimleri başlattık. Bu kapsamda rehberlik öğretmenlerimize 80 saatlik eğitimler verdik. Rehberlik öğretmenleri aldıkları bu eğitimle, öğrenci velilerini, belli günlerde okula davet ediyor ve çocuklarımızın daha iyi eğitim alabilmeleri için gerekli bilgi ve birikimlerini velilerle paylaşıyor. Böylece bu eğitimlerle hem öğrencilerimiz, hem velilerimiz ve hem de öğretmenlerimiz kazanacaklardır."dedi.
 

        Çocuklarımızın hayatında ailenin yerine ve önemine dikkat çeken Vali Yardımcısı Kıcıroğlu; "Çocuklarımız sadece öğretmenlerden eğitim almıyorlar. Aslında eğitim ailede başlıyor. Yani önce yakın çevre, daha sonra okul ve arkadaş çevresi diye devam ediyor. Hayatta yaşadığımız olaylar karşısında 'eğitim şart' cümlesini kullandığımız aşikârdır. İşte bu kelimeyi kullanmamızı en aza indirecek olan yer eğitim kurumlarıdır. Çocuklarımızın okullarda aldığı eğitimi pekiştirmek adına ailenin izleyeceği davranış biçimi, ortam ve yönlendirmeler çok önemlidir. Sayın Valimiz Hakan Yusuf Güner bu konuda büyük bir çalışma başlatmış, kurum ve kuruluşlara verdiği talimat ve desteklerle büyük ve önemli faaliyetler ortaya koymuştur. İşte bu çalışmalara örnek olan bir çalışmada Aile Eğitimidir. Aileler bu eğitimden kaçınmamalıdır. Aileler bu eğitimi aldıktan sonra başka velilerinde buraya gelmesi için çaba içerisinde olması gerekmektedir. Aileler burada aldığı eğitimin devamlılığı için bu şarttır. Yani ortam ne kadar iyi olursa davranış biçimi de o kadar iyi yerleşir. Bu güzel bir çalışmadır. Ben emeği geçenlere teşekkür ediyorum."dedi.

        Aile eğitimi programı Vali Yardımcısı Kamil Kıcıroğlu, eğitime katılan velilerle görüş alış verişinde bulunulmasının ardından devam etti.
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Eğitimin, yapı, taşların, biri, olan, ailenin, çocukların, eğitim, öğretimi, kon
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 24.02.2020
Bugün
-2° -
Salı
-2° - 12°
Çarşamba
-1° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 24.02.2020
İmsak
06:11
Sabah
07:33
Öğle
13:16
İkindi
16:20
Akşam
18:50
Yatsı
20:06
Arşiv Arama
Haber Yazılımı