301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 19:43
 
Fransa'da gurbetçi Emirdağlı kadınlardan İGM'ye akülü araç desteği
İl Genel Meclisi’nin Afyonkarahisar’da ve ülkemizin diğer illerinde yaşayan engellilere akülü araç dağıttığını internette gören Fransa’daki Emirdağ kökenli kadınlarımız hemen kendi aralarında bir oluşum yaparak bu güzel faaliyete destek olma kararı aldılar.
Gündem Haberi


Fransa’nın Strazburg Obernai bölgesinde yaşayan Sultan Çiğli isimli Emirdağlı hemşehrimiz liderliğinde Satı Özbel, Aynur Güzle, Hatice Demir, Hatice Yücel, Kıymet Elma, Hanım Güzle, Meral Ecel, Nimet Akçay, İrfaniye Apal ve Gülizar Bektaş isimli kadınlar kendi aralarında gün, kermes vs. yaparak topladıkları toplam 6300 Avro’yu İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’a engelli vatandaşlarımız için akülü araç alınarak dağıtılması amacıyla teslim ettiler.

 

İGM Başkanı Burhanettin Çoban da bu güzel ve yerinde bir çabayla toplanan 6.300 Avro’yu teslim aldığını, başka söz veren bağışçıların da olduğunu, toplanan paralar 30.000 Avro’ya ulaştığında bir tır 80-85 adet aralığında akülü aracın Hollanda’dan getirilerek ihtiyacı olan engelli kardeşlerimize dağıtılacağını söyleyerek Sultan Çiğli önderliğinde Obernai şehrinde yaşayan Emirdağ’lı kadınlarımıza teşekkür ederek şükranlarını iletti.

Kaynak: Editör: Yüksel ELÇİ
 
Etiketler: Fransa'da, gurbetçi, Emirdağlı, kadınlardan, İGM'ye, akülü, araç, desteği,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon

Güncelleme: 29.09.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
İşbirliğimiz
Haber Yazılımı