Haber Detayı
02 Haziran 2017 - Cuma 14:00
 
HALK OTOBÜSLERİNDEN OTOGARA GECE SERVİSİ
Afyon Haberi


Afyonkarahisar Belediye Meclisi, Otogar yönetiminin ücretsiz servis hizmetini kaldırmasının ardından, gece 24:00-07:00 saatleri arasında halk otobüsleri aracılığıyla gece seferleri başlatılması için karar aldı.

                Söz konusu kararla ilgili Belediye Meclis Üyelerini bilgilendiren Trafik Komisyonu Başkanı M. Emin Birliktir, Çoban, gece seferlerinin yeni otogardan; şehir merkezine, ANS'ye ve Ataköy'e kadar uzanan gelişli-gidişli güzergah üzerinde yapılacağını söyledi. S.S. Afyonkarahisar Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanlığı tarafından gece saat 24:00'dan itibaren saat başı 3 halk otobüsünün sabah 7'ye kadar hizmet vereceğini belirten Emin Birliktir, ücret tarifesinin gündüz seferleriyle aynı olacağını ve aktarma uygulamasının da dahil olduğunu ifade etti.

                Daha önce otogarın sunduğu servis hizmetinden sadece seyahat eden biletli kişilerin faydalandığını hatırlatan Birliktir, halk otobüslerine ise hem normal yolcular hem de seyahat edenlerin binilebileceğini kaydetti. İndi bindi sistemiyle çalışacak araçların, sadece şehir merkezine, ANS'ye ve Ataköy'e kadar uzanan gelişli-gidişli güzergah üzerinde çalışacağını dile getiren Birliktir, bu yeni servis hizmetiyle özellikle gece yarısı, rahatsızlanıp özel aracı olmadığı için Devlet Hastanesi'ne gidemeyen vatandaşlara da büyük bir kolaylık sağlayacağını vurguladı.

                Alınan kararın son derece yerinde ve güzel olduğunu belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise, "Bence bu hizmet, otobüs firmasının Afyonkarahisar'a bir hediyesi. Vatandaşlarımızın gündüz tarifesiyle aynı ücrete taşınacak olması da bence takdir edilecek bir durum" dedi.


Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 21.10.2018
Bugün
- 18°
Pazartesi
- 21°
Salı
- 22°
Afyon

Güncelleme: 21.10.2018
İmsak
05:42
Sabah
07:06
Öğle
12:50
İkindi
15:50
Akşam
18:21
Yatsı
19:38
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı