Haber Detayı
28 Aralık 2017 - Perşembe 16:45
 
“Hayaller yüzde 11, hayatlar yüzde 1”
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, ülke ekonomisinin yüzde 11’lik büyüdüğünün açıklanmasına rağmen halkın yoksulluk ve yoksunluk çektiğini söyledi.
Siyaset Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, ülke ekonomisinin yüzde 11’lik büyüdüğünün açıklanmasına rağmen halkın yoksulluk ve yoksunluk çektiğini söyledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Şuhut’un köylerini gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Seçildiği ilk günden itibaren “Makam koltuklarını değil, ayakkabıları eskiteceğiz” sözünün gereğini yerine getiren, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çalışma günleri dışındaki tüm zamanında, Afyonkarahisar’ı karış karış gezerek vatandaşın ulaştığı değil vatandaşa ulaşan bir milletvekili olan Burcu Köksal, Kayabelen, Balçıkhisar ve Atlıhisar köylerini ziyaret etti.

ÜLKEDE AÇLIK VE YOKSULLUK VAR

Türkiye ekonomisinin büyüme rakamlarının yüzde 11 olarak açıklanmasının gerçek bir veriyi yansıtmadığını söyleyen Köksal, “Ülkede açlık var, yoksulluk var. Asgari ücrete 50 lira mı, 100 lira mı zam yapılacağı tartışılıyor. Ama büyüme hızı yüzde 11, öyle mi? O zaman dağıtın vatandaşa bu büyümenin nimetlerini, verin işçiye, emekçiye, emekliye, memura yüzde 25-30 zam. O zaman biz de diyelim ki ‘Evet. Ülke büyüyor, halk bu büyümeden yararlanıyor.’ Ama gerçek böyle değil” dedi.

VERİLER, KÜÇÜLMENİN HABERCİSİ

Köksal, “Gençlerin arasında yayılan bir karşılaştırma var: Hayaller, hayatlar… Türkiye’nin büyüme hızı rakamları da böyle. Hayaller yüzde 11, hayatlar yüzde 1. Büyüyen bir ekonomide toplumun her kesimi aynı anda sıkıntı çekmez, Türkiye’de işveren, vergi yükünün altında eziliyor; emekçi ve işçi hak ettiğinin altında maaşla sürünüyor; memur, daha önce de dediğim gibi kendini AKP’ye borçlu hissedip az maaşa sessiz kalıyor. Çiftçi ürettiğini gerçek fiyatına satamıyor; gıdanın hemen her sektöründe oluşan ya da oluşturulan tekeller, üreticiyi sömürüyor. Üretici, ‘Aman elimde kalmasın’ telaşı ile tekelleşen firmalara ürünlerini oldukça ucuza satıyor. Bütün bunlar, büyümenin değil; ekonomik küçülmenin habercisidir” ifadelerini kullandı.

YANLIŞ KADASTRO UYGULAMASI

Köksal, Şuhut’un Atlıhisar Köyü’nde vatandaşın yanlış yapılan kadastro ölçümünden ve yetkililerin ilgisizliğinden rahatsız olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: “Hayaller, yüzde, 11,, hayatlar, yüzde, 1”,
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 23.10.2018
Bugün
- 18°
Çarşamba
- 20°
Perşembe
- 19°
Afyon

Güncelleme: 23.10.2018
İmsak
05:44
Sabah
07:08
Öğle
12:49
İkindi
15:48
Akşam
18:18
Yatsı
19:35
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı