Haber Detayı
18 Mayıs 2017 - Perşembe 20:40
 
HAYVAN HAKLARI KORUNUYOR
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Afyon Hayvan Hakları Koruma Derneği ve Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hayvan Hakları Topluluğunu makamında kabul etti.
Afyon Haberi


Sokak hayvanlarının korunması ve daha güzel şartlarda yaşamlarını sürdürebilmesi için etkin olarak faaliyet gösteren Afyon Hayvan Hakları Koruma Derneği ve AKÜ Hayvan Hakları Topluluğu ortak bir program çerçevesinde, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı ziyaret etti.

                AKÜ Hayvan Hakları Topluluğu Başkanı Berfu İlter ve Afyon Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkanı Meltem Akçam başkanlığında gerçekleşen ziyarete, Dernek Üyeleri; Arzu Dalay Duman, ve Türkan Karakol ile Topluluk Üyeleri; Nurten Üşenmez, Fatma Tirkayi ve Zeynep Uzundal katıldı.

                Ziyarette, Dernek Başkanı Meltem Akçam ve Topluluk Başkanı Berfu İlter, hayvan haklarının korunması noktasında yaptıkları çalışmalarla ilgili Başkan Burhanettin Çoban'a bilgi verdi. Bazı konularda Afyonkarahisar Belediyesi'nden destek beklediklerini ifade eden AKÜ Hayvan Hakları Topluluğu Başkanı Berfu İlter, sokak hayvanları için şehrin muhtelif noktalarına kulübe ile yem kapları konulması ve bu kulübü ile yem kaplarının, temizlik görevlileri tarafından toplanılmaması yönünde bir talepte bulundu.

                "SOKAK HAYVANLARI İÇİN DESTEĞE HAZIRIZ"

                İlter ayrıca, "Kâr amacı gütmeyen örgütlerde Sosyal Girişimcilik: AFHAYDER Örneği" konulu makale ve 2016 yılında yayınlanan "Bir AB Projesinin Sosyal Girişimcilik Üzerine Etkileri" konulu çalışmalar ile "AFHAYDER ve Sosyal Girişimcilik" ilişkisi konularında Başkan Çoban'a bilgi verdi. AKÜ Hayvan Hakları Topluluğu Üyesi Sosyoloji Bölümü Öğrencisi Zeynep Dal da toplumda sokak hayvanları için farkındalık oluşturmasıyla ilgili bir sunum yaptı.

                Ziyaretleri nedeniyle Afyon Hayvan Hakları Koruma Derneği ile Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Hayvan Hakları Topluluğu başkan ve üyelerine teşekkür eden Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, hayvan haklarının korunması ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi için Afyonkarahisar Belediyesi olarak gerekli her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Başkan Çoban ayrıca, Berfu İlter'in sokak hayvanları için şehrin muhtelif noktalarına kulübe ile yem kapları konulması ve bunların temizlik görevlileri tarafından toplanılmamasıyla ilgili talebi için de ilgili birimlere bilgilendirme yapılacağını söyledi. 

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: Belediye, Başkanı, Burhanettin, Çoban, Afyon, Hayvan, Hakları, Koruma, Derneği,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Afyon
Açık
Güncelleme: 24.04.2018
Bugün
- 24°
Çarşamba
- 24°
Perşembe
10° - 25°
Afyon

Güncelleme: 24.04.2018
İmsak
04:32
Sabah
06:04
Öğle
13:03
İkindi
16:46
Akşam
19:50
Yatsı
21:14
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı