301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Ekim 2021 - Salı 21:23
 
İhsaniye deki Allah dostları kitabı çıktı
Afyonkarahisar’lı emekli öğretmen araştırmacı yazar Şaban Korkmaz ve araştırmacı yazar Ahmet Kaplan’ın “Afyonkarahisar İli İhsaniye İlçesinde bulunan Allah dostları” isimli kitabı basına tanıtıldı.
Gündem Haberi


Çok sayıda basın mensubunun katıldığı kitap tanıtım toplantısı, saat 11’de özel bir mekânda yapıldı. Katılımcılara ikram edilen keşkek ve tatlı ikramı sonrasında, Ahmet Kaplan şu ifadelere yer verdi;

“ Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinde, çok sayıda Allah dostu var, vakti zamanında bu Allah dostları Anadolu’ya irşat maksadı ile gelmiş ve toplumu irşada davet etmişlerdir. Bizde bu Allah dostlarını bu kitabımızda toparladık. Toplamda İhsaniye bölgesinde 33 köy var iki tanesi hariç 31 köyümüzün tamamında, Allah dostları var, Türbeleri var. Bizde bu Allah dostlarını daha fazla ön plana çıkarmak adına, bu kitabımızı bastırdık. Söz konusu bu köylere bu kitaplarımızdan ulaştıracağız, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederim” dedi.

Şaban Korkmazda;

“  Bu kitabı çıkarmamızdaki amacımız, gençlerimize bu Allah dostlarını tanıtmak onların buralara neden geldiğini,  bu bölgelerde neler yaptıklarını anlatmak adına, gelecek nesillerimize aktarmak adına böyle bir kitabı bastırdık. Kütüphaneler Genel Müdürlüğüne altı adet kitabımızı ayırdık, oraya vereceğiz diğer kalan kitaplarımızı da, eşimize dostumuza faydalansın diyerek dağıtacağız.

 

Amacımız bu işten kesinlikle bir rant yada para kazanma hırsı değil, biz tamamen Allah rızası için bu kitabımızı bastık gelecek genç nesillerimize böyle değerli bir bilgi birikimini aktarmak amacımız. Bizleri kırmayarak buraya kadar gelip bu tanıtım toplantımıza icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür eder saygılarımı sunarım” dedi. Daha sonra tanıtım toplantısına katılan basın mensuplarına, imzalı kitap hediye edildi. Katılımcılara kitap hediye edilmesinin ardından toplantı sona erdi.

Kaynak: Editör: Yüksel ELÇİ
 
Etiketler: İhsaniye, deki, Allah, dostları, kitabı, çıktı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon

Güncelleme: 29.09.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
İşbirliğimiz
Haber Yazılımı