301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Temmuz 2018 - Perşembe 19:09
 
İSTANBUL AFSİADIN 2018 YILI GENEL KURULU YAPILDI BAŞKANLIĞA METİN BALIBEY SEÇİLDİ
İstanbul’da değerli Sanayici İşadamı Değerli Hemşehrimiz Onursal Başkanımız sayın Orhan YAVUZ beyin Ümraniye’deki Crowne Plaza Oteli’nde, İSTANBUL AFYONKARAHİSARLI SANAYİCİ, İŞADAMLARI VE YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ’nin, 2018 Yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı.
Gündem Haberi


İstanbul’da değerli Sanayici İşadamı Değerli Hemşehrimiz Onursal Başkanımız sayın Orhan YAVUZ beyin Ümraniye’deki Crowne Plaza Oteli’nde, İSTANBUL AFYONKARAHİSARLI SANAYİCİ, İŞADAMLARI VE YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ’nin, 2018 Yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı.

Genel Kurul açılış konuşmasında, Dernek Başkanımız Mehmet Ahmet ÜNLÜ, özetle, Derneğimizin İstanbul'daki, sanayicilerin, iş adamlarımızın ve yöneticilerin oluşturduğu ve öncülüğünü Mustafa MÜHSÜRLER’in yaptığı, onun teşebbüs ve gayretleriyle gerçekleşen bir sivil toplum kuruluşu olduğunu, resmi kuruluşumuzu Haziran 2004 te gerçekleştirdiğini, Derneği İstanbul'da yaşayan Afyonkarahisarlılar olarak, ilimizi ve Türk ekonomisini kalkındırmak, geliştirmek amacıyla sanayici, meslek, bilim ve işadamları biraraya gelerek kurduklarını, Derneğin Afyonkarahisarlı sanayici, iş adamı ve yöneticilerine, çeşitli konferans ve seminerler verilmesini sağladığını, diğer kuruluşlarla işbirliği yaparak çeşitli aktivite, etkinlik, toplantı, çalıştay, kurultay, Afyonkarahisar'ımızı tanıtım faaliyetlerinde bulunduğunu, Afyon Eğitim Vakfımızın burs faaliyetlerine katkı sağladığını ifade etmiştir.

Daha sonra söz alan Derneğimizin kurucu başkanı Mustafa MÜHSÜRLER, Dinar’da Derneğimiz üyeleri tarafından kurulan ORTARIM A.Ş. kanalı ile yürütülen ve dikilen 40.000 adet badem ağacı ile yöremizde istihdam yaratmaya çalıştıklarını, Dinar’da her yıl BADEM FESTİVALİ yapıldığını, İstanbul’daki Afyonkarahisarlı Kültür Derneklerimizin bir çatı altında toplanmasına ve bu derneklerin Federasyon olarak kurulmasına yardımcı olduklarını belirtmişlerdir.

Eski Başkanlarımızdan, Kamil AY, her ayın 4. Pazartesi akşamı saat 20.00’de Dernek Merkezinde, uzun bir dönem, konusunun uzmanı hemşehrilerimizin veya dışarıdan davet edilen akademisyen/işadamı ve sanayiciler kanalı ile konferans/seminerler verilmesinin sağlandığını, Egebir İllerinin Dernek Başkanları tarafından kurulan EGEBİR’in faaliyetlerinde etkin şekilde iştirak edildiğini, Afyonkarahisar Merkezinde bulunan ATSO, TİCARET BORSASI ve AFSİAD’ın yanı sıra, diğer İşadamları dernekleri ile temasa geçildiğini, ortak projelerde bir araya gelindiğini, Avrupa Birliği Fonları ve Kalkınma Ajansları konusunda yapılacak çalışmalar üzerinde durulduğunu, 2018 yılında Finans Kulüp Finansal Yöneticiler Vakfı ile birlikte hareket edilerek, fonlardan Afyonkarahisar İlimizin daha fazla yararlanması üzerinde durulacağını ifade etmiştir.

Genel Kurula katılan hemşehrilerimizde, bazı dilek ve temennilerde bulundular, Derneğimizin başarısı için çalışacaklarını ifade ettiler.

Öteyandan, Genel Kurulumuza iştirak eden Celalettin ORUÇ, babası rahmetli Yılmaz ORUÇ ağabeyimizin, hayat hikayesi ile ilgili bastırmış olduğu kitabı tüm katılımcılara dağıttı. Daha sonra seçimlere geçildi ve Yönetim Kurulu’na, Metin BALIBEY, Kamil AY, Mehmet Ahmet ÜNLÜ, Mustafa MÜHSÜRLER, Yusuf ARPACIOĞLU, Hulusi GÜRSOY, Münevver AKSOY, Musa BURSALI ve Kadir ÇANKAYA, Denetim Kurulu’na, Seçkin KÖSE, Halil İbrahim PERÇİNKAYA ve Selami TÜTÜNCÜOĞLU seçildi.

Yönetim Kurulu yeni dönemde Başkanlığa Sanayi ve İş Adamı Metin BALIBEY’i seçti. Yönetim Kurulu adına bir konuşma yapan Metin BALIBEY, yeni görevlerinde daha önceki yönetim kurulları gibi etkili çalışmalar yaparak, İlimize daha fazla faydalı olmak istediklerini belirtmişlerdir.

Genel Kurul Üyeleri, Genel Kurulun sona ermesinden sonra Onursal Başkanımız duayen sanayici ve iş adamı sayın Orhan YAVUZ beyi ziyaret etmişlerdir. Orhan YAVUZ Bey, Derneğimizin faaliyetlerini takdir ettiğini belirtmiş ve bazı anılarını anlatmıştır. Özellikle, uzun atlama Türkiye Şampiyonu ve rekortmeni rahmetli Şuhut’lu sporcu Ömer’den bahsetmiştir. Afyonkarahisardaki öğrencilik dönemlerinde, sporcu Ömer’in yıllarca Türkiye şampiyonluğunu sürdürdüğünden bahsetmiştir.

Saygılarımla,

Kamil AY İSTANBUL AFSİAD GENEL KURULU DİVAN BAŞKANI

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İSTANBUL, AFSİADIN, 2018, YILI, GENEL, KURULU, YAPILDI, BAŞKANLIĞA, METİN, BALIBEY, SEÇİLDİ,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.02.2019
Bugün
-1° - 11°
Cuma
-2° - 12°
Cumartesi
-1° - 12°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 21.02.2019
İmsak
06:11
Sabah
07:35
Öğle
13:19
İkindi
16:19
Akşam
18:50
Yatsı
20:07
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Modül 5

Haber Yazılımı