301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 15:48
 
İYİ Parti, hem yerel hem ulusal alanda 2021 beklentilerini açıkladı
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından basın açıklaması yapıldı. Başkanlık 2021 yılı için olan umutlarını basın açıklamasında belirtti.
Gündem Haberi


AÇIKLAMA:

 

Sayın basın mensupları,

Çok değerli yönetici arkadaşlarım,

2020 yılı değerlendirme ve 2021 yılından beklentilerimiz basın toplantısına hoş geldiniz.

Siz basın çalışanlarımızın yeni yılını en içten dileklerimle kutluyor, 2021 yılında yapacağınız çalışmalarda başarılar diliyorum.

2020 yılının götürdükleri ve hala devam eden dertleri bizleri derinden üzmeye devam ediyor. Korono virüs hala can almaya devam ediyor, insan olarak birbirimize sarılamıyoruz, kucaklaşamıyoruz. Aile büyüklerimize hasret kaldığımız şu günlerde, bu dertten en kısa zamanda kurtulmayı Allah’tan niyaz ediyoruz.

Sağlık bakanına göre 20 binlerde, başka haber kaynaklarına göre bu sayının kat kat daha üstünde olduğu can kayıplarıyla aramızdan ayrılan tüm vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyoruz.

Malumunuz; virüsün dünyada etkisini gösterdiği ilk günlerde, bizi yönetenlerin bize bir şey olmaz gibi düşünceleriyle hazırlıksız yakalandık, arkasından gelen can kayıplarıyla dünya sıralamasında nüfusa göre ilk sıralarda yerimizi aldık.

Vatandaşına ücretsiz maske dağıtamayan bir yönetim, kendi beceriksizliğini vatandaşına yüklerken, dediklerinin tersine maskeleri ücretle sattırdılar.

Kibirlerinden hiçbir şey kaybetmeyen tek adam rejimi, başka ülkelere hibe adı altında milyon dolarları verirken (sanki kendi parasını veriyor gibi), yandaş holdinglerin devlete vermesi gereken milyarlarca vergi borcunu siliyor. Küçük esnafına yardım yerine kredi ile yeniden borçlandırarak güya yardım ettiklerini zannediyorlar.

Türkiye’den daha küçük ülkelerin bile vatandaşlarına yaptıkları yardımları dile getirenleri vatan hainliği ile suçlayan tek adam rejiminin çöktüğünü, hep birlikte görmekteyiz.

 

2001 yılında çay ve simit hesabı yaparak iktidara gelen akp, bugün vatandaşına çay ve simit bile yediremiyor. Mutfaklarda tencereler kaynamıyor. Halkımız çöp konteynırlarında ve pazar yerlerinde yerlere atılan bozuk ürünleri toplayarak evinin mutfak ihtiyanını gideriyor.

Camileri kapattılar diyerek oy isteyen ve tüm dünyanın türkiye’ye ambargo uyguladığı dönemde kuyrukları kullanan akp zihniyeti, halkımızı ucuz ekmek, ucuz gıda, iş bulma kuyruklarıyla karşı karşıya bıraktı. Camileri de kapatmak durumunda kaldı.

          Ülkenin gelir getiren her yerini satmakla ünlenen tek adam rejimi, bunları dile getirmemeleri için yayın yasağı koyarak milleti susturmaya çalışıyor. Dünyada aşı imalatıyla ünlü hıfsıssıha kurumunu bile kapatan tek adam jejimi, aylardır aşı alamıyor, her konuda olduğu gibi aşı konusunda da tüm dünyada sonunculuklara adını yazdırdı.83 milyon nüfusu olan ülkemize 3 milyon aşı getirenler neredeyse bayram yapıyor.

Küçük esnafına gıda ve kira yardımı yapmayarak iş yerlerini kapatan bu rejim, ırak başbakanını resmi törenle süvari birlikleriyle karşılayarak sazlı sözlü sarayda alem yaptırıyor. Bir akşam yemeğine harcanan para ile en az 5 bin esnafına can suyu olacak bu anlayışı uygulamıyor.

Elazığ, malatya ve izmir depreminde hayatını kaybeden yüzlerce vatandaşımıza Allahtan rahmet diliyoruz. Van’da çığ altında kalarak can veren 42 vatandaşımıza, bursa, giresun ve artvin’de yaşanan sel felaketinde yaşamını yitiren 10 larca vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

İdlib’de sürekli dost diye bahsettikleri putinin rus askerleri, hain tuzak ile mehmetçiklerimizi şehit ediyor, bir özür dahi dilemezken hala putin bizim dostumuz diyerek reisimiz gururla bahsediyor. Şehit olan mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyoruz.

Ülkemiz üreten değil tüketen bir sisteme girmiştir. Tüketilen ürünlerin içinde samandan tutun, her türlü gıda ürünleri dışarıdan ithal edilmektedir. Her ithal edilen ürünler yine bir yandaşa verilmekte ve o yandaş zengin edilmektedir. Kendi üreticisinin gözünün yaşına bakmayan tek adam rejimi, çiftçisini kredi ile bağlayarak mazota, tohuma, gübreye, yeme zam yapıyor ve çiftçisinin iflasını hazırlıyor. Çaresiz kalan çiftçimizin traktöründen hayvanlarına kadar herşeyi icra ile elinden alınıyor.

2019 yılında yapılan yerel seçimlerde millet ittifakının kazandığı illere bir bakın. Her türlü engellemelere rağmen, devlet bankalarınca kredi verilmemesine rağmen yapılan hizmetler ortada. Hem halka hizmet veriyor, hemde akp tarafından belediyelerin büyük çapta borçlandırılması nedeniyle borçlarını ödüyor. Koranalı günlerde tek adam rejiminin yapamadığı yardımları yine millet ittifakının belediyeleri yapıyor. Bunları hazmedemeyen iktidar, belediyelere yasak getirerek halkımızı mağdur ediyor.

Millet ittifakının kazandığı belediyeler asgari ücretle çalışanlarına 3.100 tl, ile 3.650 tl arası maaş açıklarken, iktidar asgari ücreti 2.825.90 kuruş olarak açıklıyor. Halkın yararına olan her türlü önergeler akp ve küçük ortağı tarafından mecliste red edilerek, kendilerine oy verenlerin mağduriyetine gülüp geçiyorlar. Dışarıdan atanan bir bakan, halkın oylarıyla gelmiş milletvekiline her türlü hakareti ederken, kendilerine bir şey denildiğinde tazminat davası ile cezalandırılıyor.

Hukuğun ve adaletin olmadığı bir ülkede yaşıyoruz. Yandaş medya tarafından montaj ile yapılan haberler göz öününe alınarak, karşı davalar açılıyor ve cumhurbaşkanımızın basına yaptığı açıklama ile nasıl bir ceza alması yönünde adalete verilen talimaları hayretler içinde izliyoruz.

  Üzülüyorum, cumhurbaşkanımızın dediği gibi ben olmazsan kimse seçim kazanamaz derken, bizleri mecliste temsil edenlerin düştükleri duruma gerçekten üzülüyorum.

 

 

Çok değerli basın çalışanlarımız

Şimdi de yerelden yani afyonkarahisar’dan bahsedeceğim.

Akp zihniyeti tamamen ticarete yönelmiş ve yandaşlarını zengin ederken, vatandaşlarını hiç düşünmeyen bir siyasi parti konumuna gelmişdir.

Sandıklı ilçesinde bir mezarlık olayı var. Sandıklılı hemşehrilerimizin 100 yıldır her dini bayramda atalarının yattığı mezarlığa giderek fatiha okurken, satmalarla ünlü akp zihniyeti bu mezarlıkları yıkarak, yeni mezarlık yapıyor ve tanesini 50-60 bin liradan satıyor. Tüm sandıklı halkı bu durumu hayretler içinde karşılıyor. Dedelerinin, nenelerinin veya anne babalarının kemiklerinin nerede olduğunu dahi bilmiyorlar. Başta valimiz olmak üzere milletvekillerine konuyu aktarıyorlar, şu ana kadar iktidar partisi milletvekillerinden hiç ses çıkmıyor. Sağ olan vatandaşa saygı göstermeyen zihniyet, ölmüşlerimizede saygı göstermiyor.

 

Sayın valimizin başlattığı güzel bir proje olan sevgi yılı projesi, akp’nin mi sevgi yılı oldu. Küslerin barışması için mi yapıldı? İlimizde görev yapan sivil toplum örgütlerinin olmadığı, sadece akp il başkanının bulunduğu ve diğer siyasi partilerin ayrıştırıldığı bir toplumsal hareket olamaz. İlimiz için yapılacak her türlü güzel hizmetlerde, tüm siyasiler ve sivil toplum örgütleri çağrılarak görüşleri alınmalıdır.

 

28 mart 2004 seçimlerinden bugüne kadar 17 yıldır akp li başkanların yönettiği ilimizde, iktidar partisinin başkanları olmalarına rağmen ilimize ne gibi güzellikler yaptılar?

Aynı partinin adayları olduğu halde bir önceki yönetimi eleştirmek, borçları ödemek gibi mazeretlerle yıldızı parlayan dedikleri afyonkarahisar’a helal olsun denilen hangi hizmeti getirdiler?

Revaşta olan son yerleşim merkezi uydukentte 100 metre uzunluğunda bir cadde bulabilir misiniz? Tam bir labirant görünümlü uydukentte, bir yerde 4 kat, hemen karşısında 11 kat inşaat izni neden veriliyor?

           Belediye meclisi toplantısında yüksek katlara izin verilmeyecek diye karar alınırken, bir sonraki meclis toplantısında park afyon avm’nin yapacağı rezidans daireler için neden 10 kat izin veriliyor? 10 kat izin verilen yer için kamu yararına deniliyor, hangi kamu buraya 10 kat bina yapacak? Avm nin ortakları kamudan mı sayılıyor?

            Kentsel dönüşüm diye yola çıkarken vatandaşı mağdur etmek sizin zihniyetiniz mi? İtiraz eden ev sahiplerini neden provakatör diye suçluyorsunuz? Neden azarlıyor sunuz? Metre karesi 460 liraya nerede arsa var. 100 metre kare binası olan vatandaşa 46 bin lira ödececeksiniz, yapılan daireleri 500-600 bin liradan satacaksınız. Adaletiniz bu mu sizin?

            Çakarlı araç kullanmadan müze kavşağından postane önüne kadar kaç dakikada gelebiliyor sunuz? Bir ilçeyi andıran şehir merkezinde güzel görüntü vermek için neler yaptınız? 4 dönemdir yönettiğiniz belediye başkanlığında bir trafik sorununu bile çözemeyenler, yıldızı parlayan şehir diyemezler.

Eskişehir, kütahya, uşak, ısparta illerine gidin bakın, yıldızı nasıl parlamış gözlerinizle görün.

             Birinci sıradan vaz geçtim, ikinci ve üçüncü sıra park yapan caddelerde neden sıkı denetim uygulamıyor sunuz? Kaldırımları adeta panayıra çeviren partililerinize ses çıkartmazken, partinizden olmayan esnafa kötü muamelede neden bulunuyor sunuz?

              Belediye demek vatandaşına iş sahası açmak demektir. Siz vatandaşınıza iş sahası açacağınız yerde, vatandaşın yaptığı işlere göz dikerek rekabet ediyorsunuz. Maaş derdiniz yok, kira derdiniz yok, sadece seçimlerde size oy verenlere iş sahası açmak için pastane kafe otapark petrol ofisi şehir temizliği gibi işlere giriyorsunuz. Bu mu sizin belediyecilik anlayışınız.

              Belediyenin hangi biriminde huzur var. Her sabah işine gelen memur veya işçi bugün sürülme sırası bende mi diye tedirgin geliyor. Başkan dışında kim belediyede terör estiriyor? Vatandaş merak ediyor.

              Pandemi süresince millet ittifakından seçilen belediye başkanlarının vatandaşına verdiği hizmetin yüzde kaçını siz verdiniz. Ötelemek veya taksitlendirmek dışında esnaftan sildiğiniz borçları var mı?

              Çeşitli işlerde sezonluk çalıştıracağınız vatandaşlarımızı neden partiye üye olmaya zorluyorsunuz? İl başkanından referans getir diye şart koşuyorsunuz? Adalet ve kalkınma adını taşıyan partinizde neden tüm işlerinizde adaletsizlik var? Adam kayırma var?

 

                İYİ PARTİ olarak 2021 yılından beklentilerimiz;

Ülkemizin terör, şiddet, pandemi gibi musibetlerden kurtulmasını,

Halkımızın oyları ile seçilerek meclise giden vekillerin söz hakkı olmasını,

Afyonkarahisar akp milletvekillerinden de yılan hikayesine dönen Şuhut yolu, ikinci organize sanayi bölgesi, müze inşaatı, hızlı tren ve istihdama yönelik projelerin hayata geçirilmesine yönelik çaba göstermelerini,

Tek adam rejiminin sonlandırılıp parlamenter sisteme geçilmesini,

2021 yılında erken seçime gidilmesini,

Daha fazla topraklarımızın yabancılara peşkeş çekilmemesini,

Hukuk ve adaletin herkese eşit uygulanmasını,

Yandaşlığı bırakarak, tüm halkımıza eşit davranılmasını,

AKP’li olanın kahraman, olmayanın vatan haini ilan edilmemesini bekliyoruz.

Kaynak: Editör: Salim Berke ELÇİ
 
Etiketler: İYİ, Parti,, hem, yerel, hem, ulusal, alanda, 2021, beklentilerini, açıkladı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 24.02.2021
Bugün
-2° - 13°
Perşembe
-1° -
Cuma
- 12°
Afyon

Güncelleme: 24.02.2021
İmsak
06:09
Sabah
07:30
Öğle
13:16
İkindi
16:21
Akşam
18:52
Yatsı
20:08
Arşiv Arama
Haber Yazılımı