Haber Detayı
31 Mayıs 2017 - Çarşamba 18:14
 
KÖPEKLİ ARAMA TİMLERİ SINAV TARİHİ BELLİ OLDU
Afet ve acil durum hallerinde ülkemizde canlı aramaya yönelik faaliyet gösterecek köpekli arama timlerinin çalışma, sınav usul ve esaslarını belirleyen yönetmelik kapsamında yapılacak olan Köpekli Arama Timleri Eğitim ve Görev Yeterlilik Sınavı, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) uygun görüşü ile 2 yıl süre ile Afyonkarahisar Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyon tarafından yapılacak.
Afyon Haberi


Köpekli Arama Timi Çalışma Ve Sınav Yönetmeliği kapsamında bu yıl yapılacak olan Köpekli Arama Timleri Eğitim ve Yeterlilik Sınavı 02 Ekim 2017- 30 Kasım 2017 tarihleri arasında AFAD Afyonkarahisar’da yapılacaktır. Sınava başvurular 28 Haziran ile 27 Temmuz tarihleri arasında yapılacaktır.

Ülkemizde afet ve acil durum hallerinde enkazda canlı aramaya yönelik faaliyet gösterecek köpekli arama timlerinin başarısının belgelendirildiği ve akreditasyonunun sağlandığı Arama köpekleri eğitim ve yeterlilik sınavı ile arama köpekleri görev yeterlilik sınavı, belirlenmiş standartlarda iki aşamada ücretsiz olarak yapılacaktır.

 

Ülkemizde gönüllülerde dâhil olmak üzere faaliyet gösteren tüm köpekli arama timlerinin girebileceği sınavın ilk aşamasında; başarılı olan köpekli arama timlerine iki yıl geçerliliği bulunan ‘’Eğitim Yeterlilik Sertifikası’’ verilecektir. Sınavın son aşamasında ise başarılı olan köpekli arama timlerine iki yıl geçerliliği olan “Görev Yeterlilik Sertifikası’’ verilecektir.

Afyonkarahisar Valiliğince oluşturulan sınav komisyonu AFAD Afyonkarahisar, AFAD Bursa, AFAD Samsun, AFAD İzmir, AFAD Van, Emniyet Genel Müdürlüğü (Gölbaşı Köpek Eğitim Merkezi Şube Müdürlüğü), Jandarma Genel Komutanlığı (Nevşehir At ve Köpek Eğitim Merkezi Komutanlığı) ve İzmir Büyükşehir Belediyesi (itfaiye Daire Başkanlığı) 'ndan oluşmaktadır. Sınava ilişkin detaylı bilgiye ve komisyon kararınahttps://afyonkarahisar.afad.gov.tr/upload/Node/18915/files/24_05_2017_kopekli_komisyon_karari_.pdfulaşılabilir. 

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: Afet, acil, durum, hallerinde, ülkemizde, canlı, aramaya, yönelik, faaliyet, gös
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 21.10.2018
Bugün
- 18°
Pazartesi
- 21°
Salı
- 22°
Afyon

Güncelleme: 21.10.2018
İmsak
05:42
Sabah
07:06
Öğle
12:50
İkindi
15:50
Akşam
18:21
Yatsı
19:38
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı