301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
01 Eylül 2016 - Perşembe 16:40
 
Kurbanlık Alırken Dikkat Edilecekler ve Teslim Edilecek Evraklar
Belediyeler Haberi


Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle Dinar Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü tarafından Kurbanlık alırken dikkat edilecek hususlar ve kesim sonrası teslim edilmesi gereken evraklar hakkında açıklamalar yapıldı.

Dinar İlçe Müftülüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Kurbanlık alırken dikkat edilecek hususlar: Dini ölçülere uygun olması, Sağlıklı besili olması, gebe olmaması, Veteriner sağlık raporunu bulunması, aşı kaydı olması, kulaklarının küpeli olması, Büyük baş hayvanların pasaportlarının bulunması, küçükbaş hayvanların nakil belgelerinin olması, kurbanlık hayvanların erkek olanlarının tercih edilmesi, sığırların iki yaşını doldurmuş olması”

Kurban Kesim Yerleri

Şehirlerde kesimhane ve kurban komisyonlarının belirlediği kesim yerlerinde kurban kesilecektir. Köyler ve belirlenmiş kesim yeri bulunmayan yerlerde kendi bahçesinde kesilecek ve çevreye zarar verilmeyecektir. Cadde sokak ve park gibi alanlarda kurban kesilmeyecektir. Kurban kesildikten sonra halk ve hayvan sağlığı açısından, kan atıklar ve iç organlar sokak ve caddelere bırakılmayacak, evcil ve yabani hayvanlara verilmeyecek, derin çukurlara gömülerek imha edilecektir.

Kesim Sonrası Teslim edilmesi gerekli evrak

Kurban olarak kesilen sığır cinsi hayvanların kulak, küpe ve pasaportları, üreticiler, satıcılar, kasaplar, kasap yardımcıları, veteriner hekimler, muhtarlar, belediye zabıta görevlileri, vekâletle kurban kesim organizasyonu yapanlar, diğer görevliler, vasıtasıyla il veya ilçe gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine 23 Eylül 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar teslim edilecektir.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.02.2019
Bugün
-1° - 11°
Cuma
-2° - 12°
Cumartesi
-1° - 12°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 21.02.2019
İmsak
06:11
Sabah
07:35
Öğle
13:19
İkindi
16:19
Akşam
18:50
Yatsı
20:07
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Modül 5

Haber Yazılımı