Haber Detayı
21 Şubat 2018 - Çarşamba 18:55
 
Liseli gazetecilerden BYEGM ve BİK’e ziyaret
Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri mesleki deneyim kazanmak adına ziyaret turuna çıktı. Gazetecilik Bölümü öğrencileri ziyaret turunun 2. gününde Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Şerife Münire Burcu ve Basın İlan Kurumu İl Müdürü Selami Çalışkan’ı makamında ziyaret etti.
Gündem Haberi


Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri mesleki deneyim kazanmak adına ziyaret turuna çıktı. Gazetecilik Bölümü öğrencileri ziyaret turunun 2. gününde Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Şerife Münire Burcu ve Basın İlan Kurumu İl Müdürü Selami Çalışkan’ı makamında ziyaret etti.

 

Ziyarette öğrencilere Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği (AGD) Başkanı Mehmet Abdioğulları, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Emre, Okul Müdürü İlknur Tutumlu, Öğretmenleri Fatma Taşkın eşlik etti. Ziyarette öğrenciler Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Şerife Münire Burcu’ya çiçek takdim etti. Müdür Burcu’da gazeteciliğin önemine değinerek öğrencilere sektör hakkında bilgiler verdi. Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gazetecilik bölümü açılmasına vesile olan Okul Müdürü İlknur Tutumlu’ya ve bölüme destek veren AGD Başkanı Mehmet Abdioğulları’na teşekkür eden Müdür Burcu: “Afyonkarahisar ilinde yer alan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bağlı gazetecilik bölümü öğrencileri ziyaretime geldi. Ben hepinize hoş geldiniz diyorum. Bu anlamlı ziyaret için teşekkür ediyorum ve ayrıca okullarında Milli Eğitim’den birkaç kez talep edilerek ısrarla gazetecilik bölümünü açtıran İlknur Tutumlu hanıma teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

“Sorunların çözülmesinde önemli rolleriniz var”

 

Afyonkarahisar’da gazetecilik anlamında güzel şeylerin yapıldığını ifade eden Müdür Burcu: “Gençlerimizi burada görmek çok anlamlı. 12 öğrencinin ilk kurulumunda bu bölüme ilgi göstermesi güzel bir şey. Demek ki Afyonkarahisar’da gazetecilik alanında güzel şeyler yapılıyor ki fark edilmiş talep edilmiş. Bu yüzden dolayı çok mutlu olduk. Ben size meslek hayatınızda şimdiden başarılar diliyorum. Gazetecilik kolay bir meslek değil çok zor, şartları zor. Doğru, ilkeli ve anlaşılır farkındalık yaratarak kamuoyu oluşturarak bazı sorunların üzerine giderek çözüm de önemli rollerinizin olduğunu bilmeniz gerekiyor” dedi.

 

“Soru sormaktan korkmayın”

 

Öğrenciler daha sonra Basın İlan Kurumu il Müdürü Selami Çalışkan’ı ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Müdür Çalışkan da, iyi bir muhabir nasıl olmalı konusunda öğrencileri bilgilendirdi. İyi bir muhabirin girişken olması gerektiğine dikkat çeken Müdür Çalışan: “Muhabirler üst düzey kişilerle muhatap olur o yüzden konuşmasına ve kıyafetine dikkat etmesi gerekiyor. Ses tonları çok önemli o yüzden soru sormaktan hiçbir zaman korkmayacak çekinmeyecek. İyi muhabir olmanın ilk kuralları bunlardır” dedi. Daha sonra öğrencilerde Müdür Çalışkan’a teşekkür ederek çiçek takdim etti. >>MEVLÜT TINAS

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: Liseli, gazetecilerden, BYEGM, ve, BİK’e, ziyaret,
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 14.12.2018
Bugün
-1° -
Cumartesi
-
Pazar
-
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 13.12.2018
İmsak
06:30
Sabah
08:00
Öğle
12:59
İkindi
15:23
Akşam
17:46
Yatsı
19:09
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı