301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Ağustos 2021 - Pazartesi 17:01
 
Mehmet Karakaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, 30 Ağustos’un Türk milletinin tarihinin dönüm noktalarından birisi olmasının yanında, milletin birlik ve beraberlik içinde verdiği onurlu mücadelenin sonucunda kazanılmış büyük bir zaferin temsili olduğunu bildirdi.
Gündem Haberi


AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yazılı bir mesaj yayımladı. Karakaş mesajında; 30 Ağustos’un toprakları işgal altında olan bir milletin azimle yeniden doğuşunu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kayıtsız şartsız bağımsızlığını müjdeleyen bir tarih olduğunu belirtti. Karakaş, mesajında Büyük Taarruz ve Başkomutan Meydan Muharebesinin, bütün mazlum milletlere esareti kabul etmeme azmi aşılayan şanlı bir zaferle sonuçlandığını belirterek; 30 Ağustos’ta elde edilen zafer ile bağımsızlık ve hürriyetten hiçbir şekilde ödün verilmeyeceğinin tüm işgalci zihniyetlere Türk milleti tarafından kabul ettirildiğini kaydetti.

Karakaş, mesajında şunları ifade etti:

“30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı Türk milletinin büyük bir fedakârlıkla verdiği istiklal mücadelesini bütün dünyaya duyurduğu tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir.

30 Ağustos 1922 tarihinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde milletimizin ve kahraman ordumuz, tarihe altın harflerle yazılan bir mücadeleyle Başkomutanlık Meydan Muharebesini kazanarak birlik ve beraberliğimizin önünde hiçbir gücün duramayacağını kanıtlamıştır.  30 Ağustos 1922 tarihi, zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ile pervasız bir işgalle tarihe gömülmek istenen bir milletin, küllerinden yeniden doğarak şahlanışın temsilidir.

Bu duygu ve düşüncelerle 99 yıl önce yediden yetmişe kenetlenen milletimizin kurtuluş mücadelesini zafere taşıyan kahraman ordumuzun ve vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin yiğit kahramanları ile bütün şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Kaynak: Editör: Yüksel ELÇİ
 
Etiketler: Mehmet, Karakaş,, 30, Ağustos, Zafer, Bayramı, dolayısıyla, bir, mesaj, yayımladı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon

Güncelleme: 29.09.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
İşbirliğimiz
Haber Yazılımı