301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Ocak 2022 - Pazar 18:56
 
Mehmet Taytak, TÜRKAV Afyonkarahisar Şubesi tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, TÜRKAV Afyonkarahisar Şubesi tarafından düzenlenen, Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Kaya Kuzucu’nun sunumuyla gerçekleşen 'Yesinin Ruhu ve Maturidilik' isimli programa katıldı. Taytak, 52 yıldır omuz omuza yürüdüklerini söyledi.
Haberi


TÜRKAV Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Nal ve yönetimi tarafından düzenlenen 'Yesinin Ruhu ve Maturidilik' isimli programa MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak,  TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, İl Başkanı Mehmet Kocacan, Merkez İlçe Başkanı Fevzi Kartal, Ülkü Ocakları İl Başkanı Oğuz Kağan Diler ve çok sayıda partili katıldı.

 

Taytak, “52 yıldır omuz omuza yürüyoruz”

Programı düzenleyen TÜRKAV yetkililerine teşekkür ederek konuşmasına başlayan MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, 52 yıldır omuz omuza yürüdüklerini söyledi. Taytak, “52 yıldır Milliyetçi Hareket Partisi ak saçlıları ile bütün kardeşlerimiz ile omuz omuza yürüyoruz. Yolumuz Allah yolu, kelimetullah yolu ve sosyal mahiti çok yüksek bir siyasi anlayışın insanlarıyız. Bu sebeple üzerimizdeki yükün ne olduğunu, sorumluluğumuzun ne olduğunu bilerek anlamak zorundayız. 2023 yılında Cumhur İttifakı ruhu içerisinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımızın başkanlığındaki mecliste de inşallah 250’ye kadar milletvekili ile temsil edilelim.  Milliyetçi Hareket Partililer her zaman bu ülkenin sigortası olmuştur” dedi.

 

Korkmaz, “Ahmet Yesevi hazretlerinin manevi mirası ülkü ocaklarıdır”

TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz da Ahmet Yesevi hazretlerini anlamak yerine yaşamak gerektiğini söyledi.  Korkmaz, “Ahmet Yesevi hazretlerini biz ne kadar da anlatsak, biz ne kadar da anlamaya çalışsak, yaşamak gerekiyor. Ahmet Yesevi hazretlerinin manevi mirası ülkü ocaklarıdır. Eğer anlamak istiyorsak onu ülkü ocaklarına gidip yaşamamız gerekiyor” dedi.

 

Kocacan, “Ahmet Yesevi hazretlerinin izinden gitmeye çalışıyoruz”

MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Ülkücü camianın, Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensubiyetinde olan tüm insanların çok önem arz eden ve çizdiği yolda devamlı izini takip etmeye çalıştığımız Ahmet Yesevi hazretlerinin izinden her zaman gitmeye çalışıyoruz. Onun hayatı her insanın yaşamı olmalıdır” dedi.

 

Nal, “TÜRKAV önemli çalışmalara imza atmıştır”

TÜRKAV Afyonkarahisar Şube Başkanı Ahmet Nal ise TÜRKAV’ın önemli çalışmalara ve hizmetlere imza attığını söyledi. Nal, “Rahmetli Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in emirleri ve Liderimiz Devlet Bahçeli’nin maddi ve manevi desteği ile kurulan vakfımız ekonomik, kültürel, sosyal, eğitim ve kamuyla ilgili her alanda önemli çalışmalara ve hizmetlere imza atmıştır” diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Kaya Kuzucu’nun sunumuyla 'Yesinin Ruhu ve Maturidilik' verilen konser ile anlatıldı. Daha sonra plaket töreni ardından hatıra fotoğrafının çekilmesiyle program sona erdi

 

Kaynak: Editör: Yüksel ELÇİ
 
Etiketler: Mehmet, Taytak,, TÜRKAV, Afyonkarahisar, Şubesi, tarafından, düzenlenen, etkinliğe, katıldı,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon

Güncelleme: 21.05.2022
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
İşbirliğimiz
Haber Yazılımı