301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Haziran 2017 - Cuma 13:55
 
"MEZARLIK VE VERİLEN SÖZLERİN YERİNE GELMESİNİ İSTİYORUZ"
Afyonkarahisar Dinar Yıprak Köyü Mezarlığında vefat eden bir kişiyi gömecek yer kalmadı.
İlçeler Haberi


Yıprak Köyündeki vatandaşlar, aile bireylerinden bir kişinin öldüğünde mezarın biri açılıyor kemikler alınıyor, yeni vefat eden kişi gömülürken çıkan kemiklerler aynı mezarda birleşiyor.


Köy Muhtarlığı ve vatandaşlar defalarca yetkililere mezarlık sıkıntısını dile getirdiklerini, arazilerinin mezarlık yapımı için uygun olan bölümlerini yetkililere söylemelerine rağmen mezarlık yapımı için bir çalışmanın yapılmadıklarını kaydettiler.


Yıpraklı vatandaşlar, "Bir zamanlar Belediyelik olan Yıprak, şimdi köy oldu , her seçim öncesinde gelen siyasiler verdikleri sözleride, bizleride unuttular, aynı durum onların başına gelse, bir Milletvekilinin anne ve babası vefat etse, başka kişinin mezarı açılıp üzerine gömerlermi ?, biz verilen sözlerin yerine gelmesini istiyoruz, biz köylü olarak bize mezarlık yapın demiyoruz, bize mezarlık yapımı için yer tahsis edin diyoruz, Allahını seven bir yetkili bizim sesimizi duyar"; dediler.


Her beldenin, her köyün sorunları olduğu gibi bizim köyümüzünde sorunları ve sıkıntıları var, biz sesimizi ve sıkıntılarımızı kime duyuracağız, Yıprak referandumda verdiği sözü tuttu, bizler sözümüzü tutuyoruz, Milletvekili Ali Özkaya bir cenaze evine başsağlığına geldiğinde yolların parke olmadığını ve sorunlarımızı biliyor. Bizler mahalle içinde yollarımızın parke olmasını ve mezarlık yapılması için yetkililerin bir an önce bir çare bulmasını bekliyoruz, Tüm Köylü olarak gerekirse Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a kadar çıkacağız, Allah rızası için sesimizi duymalarını istiyoruz; dediler.
HABER VE RESİMLER : AHMET UÇMAK ( A HABER AJANS )

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: Afyonkarahisar, Dinar, Yıprak, Köyü, Mezarlığında, vefat, eden, bir, kişiyi, göm
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
-
Salı
-
Çarşamba
-
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:37
Sabah
08:05
Öğle
13:16
İkindi
15:50
Akşam
18:15
Yatsı
19:36
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı