Haber Detayı
01 Kasım 2017 - Çarşamba 13:47
 
Milletvekili Köksal, CHP TBMM Yönetimi'nde
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Yönetimi'ne seçildi.
Siyaset Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP'nin Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Yönetimi'ne seçildi.

 

2015'te gerçekleştirilen iki genel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar birinci sıra milletvekili adayı olarak seçilen ve milletvekili olarak Ankara'ya giden Burcu Köksal, 2,5 sene içerisindeki faaliyetleriyle halkın olduğu kadar CHP Genel Merkezi'nin de takdirini kazandı.

KÖKSAL'A YENİ GÖREV

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Yönetim Kurulu belirlendi. Grup Yönetim Kurulu üyeliğine Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Hatay Milletvekili Birol Ertem, İstanbul Milletvekili Selina Doğan, İzmir Milletvekili Murat Bakan, Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan seçildi.

Grup Disiplin Kurulu üyeliğine Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş seçildi.

Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ve Tokat Milletvekili Kadim Durmaz da grup denetçileri oldu.

KILIÇDAROĞLU VE MİLLETVEKİLLERİNE TEŞEKKÜR

Seçimin ardından bir açıklama yapan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, "Bugüne kadar neferi olarak verilen her görevi yerine getirmeye çalıştığım partimde Grup Yönetim Kurulu üyesi olarak da özellikle hukukçu kimliğimle Yasaların Anayasaya aykırılık iddiasıyla Anayasa Mahkemesine başvuru süreci dahil olmak üzere Meclis'te her türlü mücadeleyi vereceğimi belirterek bu göreve seçilmemde destek olan başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere oy kullanan tüm milletvekili arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: Milletvekili, Köksal,, CHP, TBMM, Yönetimi'nde,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 16.11.2018
Bugün
-2° -
Cumartesi
-
Pazar
- 11°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 15.11.2018
İmsak
06:06
Sabah
07:33
Öğle
12:49
İkindi
15:28
Akşam
17:54
Yatsı
19:14
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı