301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 16:38
 
“Milli Mücadele’nin 100’üncü yıl dönümünde Cumhuriyetimize, sahip çıkacağız”
Siyaset Haberi


“Milli Mücadele’nin 100’üncü yıl dönümünde Cumhuriyetimize, sahip çıkacağız”

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, “19 Mayıs 2019’da, Milli Mücadele’nin 100’üncü yıldönümünde Cumhuriyetimize, milletimize ve tarihe olan sorumluluğumuzla bağımsız, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacağımıza söz veriyoruz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, gençliğin önemine işaret etti.

İSTİKLAL MEŞALESİNİN YANDIĞI KİLOMETRE TAŞI

“19 Mayıs, bir milletin kurtuluşa olan inanışını, bağımsızlığa tutkunluğunu simgeleyen çok önemli bir tarihtir.” diyen Milletvekili Köksal, “Milletlerin tarihlerinde belirli kilometre taşları vardır ki bunlar toplumsal dönüşümün de habercisi olmuşlardır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzmir’in işgalinden sonra çıktığı Samsun, Milli Mücadele’nin başladığı, istiklal meşalesinin yandığı kilometre taşı olmuştur. 19 Mayıs 1919’da başlayan Kurtuluş Savaşımız, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulmasını sağlamış, böylelikle egemenlik kayıtsız şartsız millete geçmiştir.” dedi.

MİLLETİN İRADESİNE KARŞI ÇIKMAK, KAZANIMLARADA KARŞI ÇIKMAKTIR

Son günlerde milletin iradesine ipotek koyanları, sandıktan çıkan sonucu kabul etmeyenleri, türlü baskılarla herkesin biat etmesini isteyenlerin, tarihe not düşüldüğünün önemle altını çizen Köksal, “Milletin iradesine karşı çıkmak, Kurtuluş Savaşımız’ın kazanımlarına da karşı çıkmaktır. 19 Mayıs 2019’da, Milli Mücadele’nin 100’üncü yıldönümünde Cumhuriyetimize, milletimize ve tarihe olan sorumluluğumuzla bağımsız, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacağımıza söz veriyoruz.” ifadelerini kullandı.

MİLLİ DİRENİŞ MİLLİ BAĞIMSIZLIKLA BİRLEŞTİ

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, ülkemizi gençlere emanet ettiğini dile getiren Köksal, “Kimse olmadığında 'Ben varım' diyebilme cesaretini gösteren Mustafa Kemal Atatürk, İstanbul Hükümeti'nin de baskısına boyun eğmemiştir. Atatürk, milli bağımsızlık kazanıldıktan sonra Samsun'a çıktığı günü gençlere armağan etmiştir. Bunda çok önemli bir mesaj vardır. Bu mesaj, ülkeye gençlerin sahip çıkmasıdır. Ben, Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi'nin milletvekili olarak diyorum ki: Biz Atatürk'ün Samsun'a çıktığı yaştayız, hepimiz Atatürk gibi genç ve coşku doluyuz. Kalbi Cumhuriyet ve Atatürk sevdası ile dolu olan her vatandaşımızın yaşına bakılmaksızın genç olarak sayıldığını biliyor; bu heyecanı taşıyan herkesin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (armoni fm ve tv) - afyonarmonifm@hotmail.com Editör: bünyamin kumru
 
Etiketler: “Milli, Mücadele’nin, 100’üncü, yıl, dönümünde, Cumhuriyetimize,, sahip, çıkacağız”,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 15.10.2019
Bugün
10° - 28°
Çarşamba
- 24°
Perşembe
- 23°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 15.10.2019
İmsak
05:38
Sabah
06:59
Öğle
12:49
İkindi
15:56
Akşam
18:28
Yatsı
19:44
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Afyon Armoni Fm
Modül 5

Haber Yazılımı