301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Eylül 2021 - Perşembe 19:35
 
Muhammet Mısırlıoğlu, haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi
İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
Siyaset Haberi


Başkan Mısırlıoğlu basın toplantısına 19 Eylül Gaziler gününde Krakowda düzenlenen ampute futbolunda İspanya'yı 6-0 yenerek üst üste 2.kez Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli takımımızı kutlayarak başladı. Başkan Mısırlıoğlu “Milli takımımızı canı gönülden kutluyorum, sizler çok yürekli adamlarsınız iyi ki varsınız. Sizlere minnettarız “dedi.
Başkan Mısırlıoğlu “Haftalardır Belediyemizi Akarçay konusunda uyardık. Akarçay’da balık ölümleri olduğunu ve vatandaşlarımızın pis koku nedeniyle camlarını açamadığını ifade ettik. Uyarılarımız sonrası Belediye tarafından Akarçay’da temizlik çalışması başlatıldığını öğrendik. Teşekkür ederiz” dedi.

 

 

 Başkan Mısırlıoğlu “ Ulusal basınımızada yansıyan bir haber . Efendim; Veysel Bey yanına AKP yönetimine yanına alarak esnaflarımızı ziyaret etmişler. Veysel beyin ifadesiyle, Esnafımızın yüzde doksanı halinden çok memnunmuş. Allah Allah biz başka bir şehirde mi yaşıyoruz diye bir an düşündük. Evet, haklılar, esnafımızın yüzde doksanı Bağ kur primlerini ödeyemiyor. Nasıl memnun olsunlar birisi bana anlatsın. Veysel beyden Afyon’a bakış açısını değiştirmesini rica ediyorum. Ankara’ya doğru bilgi aktarsınlar ki Ankara, esnafımızın durumuna çözüm üretsin. Her halde Veysel Bey Etiler esnafını ziyaret etti. Buyursun gelsin esnafımızı birlikte ziyaret edelim” dedi.

 


Belediye Başkanının Kentsel dönüşüm konusundaki açıklamalarını eleştiren Başkan Mısırlıoğlu”  Bir kentin kentsel dönüşümü Belediyenin kontrolünde yapılan bir iştir. Belediye insanımızın haklarını korumak zorundadır. Hangi altın tepsiden bahsediyorsunuz. Vatandaşımızın evini yıkacaksınız ve yıllarca borç altına sokacaksınız. Böyle bir altın tepsiyi kabul etmiyorum. Sizin göreviniz insanımızı memnun edecek bir kentsel dönüşüm yapmaktır. Bu sizin seçim vaatleriniz arasında. Halkımızı kaderi ile baş başa bırakamazsınız. Elinizi taşın altına koyun. Atalarımız Kuşun bile rızası olmadan yuvasını yıkamazsınız, yıkanın yuvası yıkılır derler” diye ifade etti.

 


Başkan Mısırloğlu” Belediye Başkanımız su kesintisi nedeniyle yaptığımız eleştirilerimizi yadırgamış. Biz personelinizin ciddiyetsizliğinden bahsettik sayın Zeybek, Bunu söylememiz suç mu? Siz halkımızı susuz bıraktınız personeliniz vanayı kapatıp gidip rahat rahat yattı. Merak etmeyin zamanı geldiğinde biz oraya geleceğiz ve o işide yapacağız. Biz halkımıza hizmet etmeye and içtik” dedi.

 


Plansız programsız her yerde kaldırım çalışması başlatıldığını belirten Başkan Mısıroğlu “ Biz kaldırım çalışması yapmanızdan dolayı memnunuz. Bizim eleştirdiğimiz plansız programsız her sokakta aynı anda yapmanız. Zaten alt geçit çalışması nedeniyle trafik allak bullak. Birde kaldırım çalışmasına neredeyse her sokakta başladınız. Şehrin durumu ortada. Bir işinizi planlı yapın sizi alkışlayalım” dedi.

 


Başkan Mısırlıoğlu” Eğitim sezonu açıldı ama tam bir facia ile açıldı. Çocuklarımız balık istifi sınıflarda ders görmekte. Bana inanmayanların elinden tutup hangi okullar olduğunu gösteririm. Yarınlarımızı yok ediyorsunuz. Çocuklarımız buna layık değil. Bir başka facia Şemsettinkarahisari Ortaokulunda yaşanıyor. Beyefendiler on sekiz ay durdu yan gelip yattı. Eğitim öğretim başladı, çocuklarımız yan binada eğitim alırken diğer kısmı yıkmaya başladılar. Bunlar eğitime vurulan darbedir. Eğitimde tehlike çanları çalıyor. Bütün okulların başarı durumlarını takip edip burada açıklayacağız. Başarılı okullarımızı ziyaret ederek tebrik edeceğiz. Bir diğer konu, pek çok okulumuzun sıvaları dökülmekte. Neden okullarımızın bakımları okullar kapalı iken yapılmadı. Çocuklarımızın bu dökülecek sıvalar nedeniyle zarar görmesi durumunda bunun vebalinin altından nasıl kalkacaksınız. Çocuklarımızın başına bir iş gelmeden tamiratlarını hemen yapın” dedi.

 


Başkan Mısırlıoğlu “ Şuhut Belediye Başkanı sosyal medyada hakaret içeren bir paylaşım yapmış. Ben okurken utandım. Bir Belediye Başkanına yakışmayacak bir üslup. Belediye Başkanları yaşadıkları şehirden sorumludur, orada yaşayan insanlarımızdan sorumludurlar. İnsanlarımız bu tür paylaşımlardan rahatsız oluyor. Belediye Başkanı Recep Bozkurt’u buradan kınıyorum. Veysel beyin kuyruğundan uzaklaşın kentin işlerine bakın” dedi.

 


Sandıklı ilçemizde yaşanan bir konuyu değinen Başkan Mısırlıoğlu “ Sandıklı’da daha önce özel bir eğitim kurumunda öğretmen olarak çalışan vatandaşımız özel eğitim kurumu açmak için dershane olarak çalıştırılmış olan iş yerinin sahipleriyle anlaşmış. Sandıklı’da pek çok boş devlete ait mekân varken Kaymakamlığın buraya taşınması gündeme gelmiş. Ama arkadaşlar yandaşlara kazandıracak ya hemen devreye girmişler. Ankara’daki aynı zihniye Sandıklı’da. Neden bir arkadaşın açacağı eğitim kurumuna göz dikiyorsun. Kamu adına iş yapacak insan bin defa düşünüp bir imza atamalıdır” diyerek basın toplantısını sonlandırdı.

Kaynak: Editör: Yüksel ELÇİ
 
Etiketler: Muhammet, Mısırlıoğlu,, haftalık, basın, toplantısını, gerçekleştirdi,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon

Güncelleme: 29.09.2021
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
İşbirliğimiz
Haber Yazılımı