Haber Detayı
19 Şubat 2016 - Cuma 15:09
 
MUHTAR KARAALİ ARMONİ FM'DE
98.1 Armoni Fm'deYüksel Elçi’nin hazırlayıp sunduğu elçi haber konuğu kanlıca mahallesi muhtarı Ahmet Karaali; Öncelikle programa araştırmacı gazeteci Muzaffer Kıymık söz aldı. Konuşmasına yine şehitlerimizin olduğunu bunun için ne kadar üzgün olduğunu söyledi .
Armoni Fm Haberi


98.1 Armoni Fm'de Yüksel Elçi’nin hazırlayıp sunduğu elçi haber konuğu kanlıca mahallesi muhtarı Ahmet Karaali; Öncelikle programa araştırmacı gazeteci Muzaffer Kıymık söz aldı. Konuşmasına yine şehitlerimizin olduğunu bunun için ne kadar üzgün olduğunu söyledi .

Muhtar karaali; Terör konusunda öncelikle meslektaşlarıma Allahtan rahmet diliyorum allah rahmet eylesin ailelerine sabır versin. Türkiye’yi bölmeye calışanlar bunu hiçbir zaman yapamayacaklar bu oyunlara halkımız gelmeyecek inşallah oyunlarını bozacağız.

Muhtar ne iş yapar…

Afyonkarahisar ‘da 138 muhtar bulunmaktadır. Muhtar ne iş yapar secimlerle gelen halkın ihtiyar heyetiyle gelen kişilere muhtar denir.Muhtar demokrasinin  temel taşı devletin yetkili seçilmiş kişilerdir. Muhtarlar devletin ilk kapısı devletin ve halkın arasında köprüdür. Mahallenin tüm sorunlarını muhtar bilir,aile sorunlarında bile yetiş muhtar der ve muhtarların sadece evrak işi yoktur.Muhtarlık ta şunu düşünemeyiz Afyonkarahisar da 58 mahalle var 58 mahallenin muhtarıda aynı işleri yaparlar.

Muhtarlar kamu ve resmi işlerde kurumlarla iyi ilişkiler kurmak zorundadır.

Bazen  engellerle karşılarız.Muhtarlık binasını kapatır kapımıza yazmamıza rağmen muhtarım nerdesiniz diye sitemde bulunulur ,biz  köprülük görevi yapıyoruz.

Kayıt sistemi müdürlüklere aktarılınca mahalleye kim geldi  kim taşındı bunları bilemiyoruz zorlanıyoruz.

Hizmet nimettir üslubuyla çalışmalıyız.

Gazeteci kıymık; Kanlıca mahallesinde mahallemizin nüfusu nedir ? Pazaryeri için ne düşünüyorsunuz taşımacılıkta ne düşünüyorsunuz?

Muhtar Karaali ; 2 liraya cıktı. Biz ne kadar konuşursak konuşalım gereği yapılmıştır. Bu zamma büyüklerimiz böyle uygun görmüş toki konusunda haksızlık olduğunu düşünüyorum emeklilere mesajla bir sene afyon merkezde kalması gerekiyor dedi sonradan bu olay kaldırıldı ,bize mesajla bildirilmedi neden bildirilmedi.Ahmet Ege abime sesleniyorum cevap versin…

Kapalı Pazar yeri yapılacak

Pazaryeri konusunda Pazar yerimiz dar belediye  başkanımızla konuştum Ataköy üçgen park yanına kapalı pazar yeri yapılacak.

Mahalle sakinlerinin istekleri doğrultusunda işlerimizi tamamladık.Afyonkarahisar da ilk muhtar binası bizim mahallemizde oldu.Çocuk parklamızın yapılması ve bilgi evi yapılması ekonomik sıkıntı çeken ailelerimize gerekli yardım yapılmıştır. Nakış el sanatları kursu açılmıştır ve halen kursumuz devam etmektedir.

Yürüyüş yoluna tartar pist yapılmış o yolun aydınlatması da yapılmıştır.Yanmayan sokak lambaların yapılmasına  devam ediliyor. Afyonda ilk defa muhtarlık binamızın yanına mahalle haritası yapıldı ve şu anda hizmete devam ediliyor.

Mahallemiz konusunda mahallemize futbol takımı kurmayı düşünüyoruz.2010 yılında yılın muhtarı seçildim  2012 yılında örnek muhtar seçildim.2015 de 3 tane ödül aldım.

İnsanlar oturduğu makamı dolduramıyorsa o makamı terk etmesi gerekir.

Dernek konusunda biz muhtarlar olarak iki derneğin muhtarlara hizmette eksik olduğunu gördük 45-50 muhtarla bu derneği kurduk kurduğumuzda derneğin 51 üyesi vardı.Muhtar kardeşlerim beni onursal başkan ilan ettiler. İnsanlar oturduğu makamı dolduramıyorsa o makamı terk etmesi gerekir ,arkadaşlarımız şehit programı yüzünden beni ihraç ettiler.

Benim ihracım bu yüzden olduğu için ben seviniyorum, çünkü tüzükteki madde yanlış bir madde Afyon muhtarlar derneği tüzüğünü kendim hazırladım ihrac olduğum için arkadaşlarıma kırgın değilim, küskün değilim bizde kol kırılır  içinde kalır arkadaşlarımızı seviyorum.

Muhtarlar görev halinde şehit olması durumunda ben bunun ailesine maaş bağlanmasını istiyorum.

Ben asker emeklisiyim silahımda yok ve ben silah meraklısı da değilim.

Muhtarların hukuki savuna bileceği ücretsiz avukatı olmalıdır .Şu anda muhtarların % 80’i emekli, emekli olmayanların primi devlet tarafından karşılanmalı.

Gazeteci kıymık;  Muhtarların birlik beraberliği olsa daha iyi olur temennimizde budur.

Son olarak muhtar Karaali biz halkın seçtiği kişi olarak yerimizi biliyoruz biz başa gecen insanlardan şunu istiyoruz, mutlaka ilimli,anlayışlı istişare yapan kişi olmasını istiyorum.

Diğer illerde muhtarlar birleşmiş tek dernek altında huzurlu güçlü durumdalar biz de birleşmeliyiz. Bana şu ana kadar Afyonkarahisar muhtarlar derneği tarafından  davet gelmedi. Davet gelirse  davete icabet ederim. Etmezlerse de bir şey diyemem muhtar arkadaşlarımıza başarılar dilerim muhtarları tek dernekte toplamalıyız 3 dernek afyon için fazla dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: 981, Armoni, FmdeYüksel, Elçi’nin, hazırlayıp, sunduğu, elçi, haber, konuğu, kan
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 19.11.2018
Bugün
- 14°
Salı
- 14°
Çarşamba
- 13°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 19.11.2018
İmsak
06:10
Sabah
07:37
Öğle
12:50
İkindi
15:26
Akşam
17:51
Yatsı
19:11
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı