Haber Detayı
04 Ekim 2017 - Çarşamba 18:14
 
PARK VE BAHÇELERDE DESTAN YAZDIK
Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün çalışmalarında destan yazdıklarını belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 2009 yılında 120 park sayısını 197’ye çıkarıldıklarını söyledi.
Gündem Haberi


Afyonkarahisar’da 2009 yılı öncesinde çocukların toz ve çamurda futbol oynadıklarını söyleyen Başkan Çoban, mahallelerde hiç olmayan halı saha sayısını 50’ye çıkarttıklarını, sentetik ve kauçuk yürüyüş yollarına sahip olmayan Afyonkarahisar’ da yine 11 adet sentetik ve kauçuk yürüyüş yolu yaptıklarını ifade etti.  Kentte 40 adet parkın gece ışıklandırılmasının yapıldığını ifade eden Başkan Çoban; Macera Parkı, Ömer Halis Demir Parkı, Atatürk Ormanı Piknik ve Mesire Alanı, Masal Dünyası Parkı gibi şehrimizin birçok bölgesine botanik ve tematik parklar yaptıklarını söyledi. Ali İhsan Paşa Mahallesi Çevre yolu üzerine bir park daha yaptıklarını ifade eden Başkan Çoban, Park Hastanesi'nde karşısına yapılacak Veysel Eroğlu Parkında ise çalışmalara başlandığını söyledi.

"ÖMER HALİS DEMİR PARKINA ÇOK BÜYÜK İLGİ VAR"

          Başkan Çoban şöyle devam etti: "2009 yılında spor arazisinin yerine 650 bin metrekarelik alanda Spor Kompleksi yaptıracağız dediğimde kendi meclis üyelerim dahi birçok kesim inanmadılar. Hayal denilen şey gerçek oldu. Bazı insanlara ne yapsanız onları mutlu etmeniz mümkün olmuyor. İnsanları kandırmadık. 'Burayı ya Belediye ya TOKİ satacak, elde edilen gelirle Spor Kompleksi yapacağız' dedik. Şimdi her şey bitti, kompleks bitti, “efendim biz eski statta koşuyorduk şimdi nerede koşacağız” deniliyordu. Hal bu ki; ben defalarca söyledim orada çok güzel bir yeşil alanımız var, merak etmeyin orada koşacaksınız diye. Ömer Halis Demir Parkı’nı stadı yıkmadan önce bitirdik aslında. 4 Metre genişliğinde uzunluğunda tartan yürüyüş-koşu parkı yaptık, insanlar burada yürüyebiliyor. Şu an eski stadımızın tamamı yıkılmadı koşu yeri hala duruyor. İnsanlar Ömer Halis Demir Parkı’nda mı, yoksa eski stadyumun etrafında mı koşuyor diye özellikle gidip bakıyorum; Ömer Halis Demir Parkı'nda koşuyorlar ve beni gördüklerinde teşekkür ediyorlar" dedi.

KARAYOLLARI PARKINA BAŞLADIK

         Seçim vaatlerinden olan Karayolları Parkına da başladıklarını dile getiren Başkan Çoban; kapalı bir mekanda oluşturulacak çocuk oyun gurupları sayesinde çocukların kışın dahi bu mekanda oyun oynayabileceklerini söyledi. 14 bin metrekarelik alan içerisinde havuz, macera parkı, hava bisikleti, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanlarının da olacağını söyleyen Başkan Çoban, Karayolları Parkının vazgeçilmez mekanlardan biri olacağını sözlerine ekledi.

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: PARK, VE, BAHÇELERDE, DESTAN, YAZDIK ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 19.09.2018
Bugün
11° - 25°
Perşembe
11° - 27°
Cuma
14° - 28°
Afyon

Güncelleme: 18.09.2018
İmsak
05:10
Sabah
06:35
Öğle
12:59
İkindi
16:26
Akşam
19:11
Yatsı
20:29
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı