Haber Detayı
10 Kasım 2017 - Cuma 16:20
 
PARSAK: “ASLA UNUTULMAYACAK!”
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir basın bildirisi yayınladı. Atatürk’ün asla unutulmayacağını ifade eden Parsak, “Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete...
Gündem Haberi


Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir basın bildirisi yayınladı.

Atatürk’ün asla unutulmayacağını ifade eden Parsak, “Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. Yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyorum” dedi

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öngörü sahibi, uzak görüşlü, büyük bir komutan ve Devlet adamı olduğunu ifade eden Parsak, Atatürk’ün bağımsız yaşama azim ve irademizi kırmaya çalışan, Aziz Türk milletinin yok oluşunu isteyen kirli emellerin sahiplerine, asla boyun eğmediği gibi, zulme sessiz ve tepkisiz kalmadığını ifade etti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk Milletine eşsiz bir eser bıraktığını söyleyen MHP MYK Üyesi Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, bu eserin ilelebet korunacağını söyledi. Atatürk’ün kendisini millete adadığına vurgu yapan Parsak, “Aziz Türk Milletinin bağımsızlığı ve özgürlüğü adına, yaşamış olduğu tüm zorluklara rağmen yılmadan yıkılmadan mücadele eden ve bu mücadelesi ile adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk hayatını Milletine adamış eşsiz bir kişilik ve büyük bir komutandır. Şüphesiz ki o büyük komutanın en büyük eseri milli irade, milli devlet ve tam bağımsızlık ilkeleri üzerine kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Atatürk’ün mücadele azmi, bizlere yüklediği sorumlulukları ve gösterdiği hedefler asla unutulmamalıdır” dedi.

ATATÜRK’ÜN ESERLERİNİ TÜRK MİLLETİ YAŞATACAKTIR!

Atatürk’ün Türk Milletine emanet bıraktığı tüm emanetlerin korunarak geleceğe bırakılacağını söyleyen Parsak, “Bizler onun Türk Milletine emanet bıraktığı eşsiz değerleri yaşatmak ve her daim sahip çıkmak adına elimizden gelen tüm gayreti göstermeliyiz. Ayrıca en büyük görevimiz ise bu eşsiz değerleri gelecek kuşaklara en doğru biçimde aktararak milletimizi gösterdiği hedeflere ulaştırmak olmalıdır. Hiç şüphe yok ki, Atatürk’ün eseri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti Türk Milletiyle bölünmez bir bütün olmuştur. . Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise milletimizin ortak ve tarihi bir değeri olarak bu bölünmez bütünün ayrılmaz bir parçası olarak ebediyen eseriyle birlikte yaşamaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi saygı ve milletle anıyor, Allahtan rahmet diliyorum. Ruhları şah mekânları cennet olsun” dedi.

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: PARSAK:, “ASLA, UNUTULMAYACAK!”,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 15.10.2018
Bugün
- 22°
Salı
- 24°
Çarşamba
10° - 23°
Afyon

Güncelleme: 14.10.2018
İmsak
05:36
Sabah
06:59
Öğle
12:51
İkindi
15:57
Akşam
18:31
Yatsı
19:47
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı