Haber Detayı
22 Mart 2017 - Çarşamba 20:17
 
Sandıklı sanayi Vesile Nine’ye emanet
Sandıklı İlçesi'nde oğlunun işyerinde lastik tamiratı yapan Vesile Akın’ı işinin başında ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Vesile Nine’den lastik tamir etmeyi öğrendi.
İlçeler Haberi


Sandıklı İlçesi'nde oğlunun işyerinde lastik tamiratı yapan Vesile Akın’ı işinin başında ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Vesile Nine’den lastik tamir etmeyi öğrendi.Anayasa değişikliği halk oylamasında evet diyeceğinin sözünü veren Vesile nine, sanayide herkesin evet diyeceğini söyledi.

 


Ulusal ve yerel medyada Vesile Nine olarak bilinen ve Sandıklı Sanayi sitesinde oğlunun işyerinde lastik tamiratı yapan 77 yaşındaki Vesile Akın’ı ziyarete giden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, Vesile nineden mesleğe nasıl başladığını öğrendi. Bir lastiği janttan ayırarak, lastik tamiratının inceliklerini Milletvekili Özkal’a anlatan Vesile nine, oğlunun askere gittiği yıllarda dükkanı kapatmamak için lastikçiliğe başladığını vurguladı.Yıllardır sürdürdüğü lastik tamirciliğini severek yaptığını ifade eden Vesile nine, oğlu ve eşinin zaman zaman ‘gelme’ demesine rağmen sanayi sitesine gitmediği günlerde kendini kötü hissettiğini söyledi.

 


Kadınların da erkekler gibi her işi yapabileceğini ifade eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, kadınların farklı işlere girmekten çekinmemesi gerektiğini kaydetti. Kadınların girişimciliğinin işsizliğin azaltılması açısından faydalı olacağını vurgulayan Özkal, “hükümetimiz kadın girişimcilere yönelik pek çok destek veriyor. İş hayatında kadın bakışına, kadın yeteneğine ihtiyacımız var. Kadınlarımız iş hayatının ve ticaretin içinde daha fazla yer almalı.Vesile Akın’ın bize örnek olduğu gibi kadınların isteyip de yapamayacağı bir iş yok. Türkiye yeni bir dönemi giriyor. İnşallah 17 Nisan sabahına Türkiye, kabuğunu kırmaya hazırlanan bir ülke olarak merhaba diyecek. Kabuğunu kıracak, her alanda lider ve güçlü bir ülkeye dönüşecek ülkemiz; inanıyorum ki, Cumhurbaşkanlığını sistemiyle birlikte kısa sürede dünyanın en güçlü birkaç ekonomisinden biri olacak. Bu ekonomik kalkınma içinde kadınlarımızın da büyük payı olacak.Hem iş imkanlarından hem de refahtan kadınlarımız da faydalanacak” şeklinde konuştu.

 


Referandumla ilgili görüşlerini sorduğu Vesile nineden, referandum da evet oyu vereceğinin sözünü alan Milletvekili Hatice Özkal, referandumun hem Türkiye’nin hem de vatandaşların kalkınmasını sağlayacak önemli bir karar olduğunu vurguladı. Türkiye’nin birliği ve beraberli için evet diyeceğini söyleyen Vesile nine ise, Sandıklı Sanayi sitesinde esnafın hepsinin halk oylamasında ‘evet’ vereceğini anlattı.Sandıklı sanayi sitesini Vesile nineye emanet eden Milletvekili Özkal, “Biz sana güveniyoruz. İnşallah sen buradaki herkesten referandumda ‘evet’ vereceklerinin sözünü alçaksın. Temsilcimiz olarak herkese bu değişikliğin ülkemizin bekası için olduğunu anlatacaksın. Çünkü, anayasa değişikliği Türkiye’nin geleceği açısından, ülkemizin istikbali, istikrarı ve istiklali açısından kritik önem taşıyor.” ifadelerini kullandı.


Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: Sandıklı, İlçesinde, oğlunun, işyerinde, lastik, tamiratı, yapan, Vesile, Akın’ı
Diğer Fotoğraflar


Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Alıntı Yazarlar
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 23.10.2018
Bugün
- 18°
Çarşamba
- 20°
Perşembe
- 19°
Afyon

Güncelleme: 23.10.2018
İmsak
05:44
Sabah
07:08
Öğle
12:49
İkindi
15:48
Akşam
18:18
Yatsı
19:35
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı