301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Eylül 2017 - Pazartesi 12:19
 
Taş medresede bayramlaşma
Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen Bayramlaşma programı Kurban Bayramının ikinci günü İmaret Camii yanındaki Taş Medrese’de Bakan Eroğlu ve Vali Tutulmaz’ın Katılımıyla gerçekleştirildi
Afyon Haberi


Afyonkarahisar Valiliği tarafından düzenlenen Bayramlaşma programı Kurban Bayramının ikinci günü İmaret Camii yanındaki Taş Medrese’de Bakan Eroğlu ve Vali Tutulmaz’ın Katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Kurban Bayramının ikinci günü Taş Medrese ’de yapılan bayramlaşma programına, Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Milletvekillerimiz Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal, Burcu Köksal ve Mehmet Parsak, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Özel, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Orman ve Su İşleri Bakanlığı üst düzey yöneticileri, İl Müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, siyasi partilerin il başkanları ve temsilcileri katıldı.
 
Tüm protokol üyelerinin bayramlaştığı törende Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ile Milletvekilleri Mehmet Parsak, Burcu Köksal, Hatice Dudu Özkal ve Ali Özkaya’nın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ardından söz alan Vali Mustafa Tutulmaz yaptığı konuşmasında; “Kurban Bayramı güzel bir ortamda geçiyor. Ancak ülkemizin bu güzelliği içerisinde diğer toplumların aynı güzellik içerisinde yaşayamadıklarını görüyoruz. Bunun da İslamiyet’in ruhunu, özünü tam kavrayamamamızın bir sonucu olduğunu görüyor ve değerlendiriyorum. Çünkü İslamiyet kardeşlik, barış, huzur, paylaşma duyguları içerisinde kendini karşı tarafın yerine koy diyor. Ne kadar güzellik varsa İslamiyet’in özünde bunlar var. Ancak İslam toplumlarına baktığımızda maalesef bunun özünü yeterince kavranamadığını ve bunun sonucu olarak ta savaşların, sıkıntıların, huzursuzlukların, terörün İslam toplumunda daha fazla ön planda olduğunu görüyoruz. Tabii bu konuda Müslümanların önemli bir oranla suçu olmakla birlikte Müslümanlar üzerinde diğer toplumların ve güçlü devletlerin özellikle oynadığı oyunların bir sonucu olduğunu görüyoruz. Bize düşen yani Müslümanlara düşen bu oyunlara gelmememiz, ülkelerimizin geleceği için, milletimizin geleceği için İslamiyet’in geleceği için daha duyarlı davranmamızdır.  Allah nice bayramları hep birlikte yaşamamızı nasip etsin inşallah. Bayramlar inşallah ülkemize huzur ve mutluluk getirir. Bu vesile ile huzurlu bayram oluşmasında emeği geçen bütün kamu görevlilerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Herkesin Kurban Bayramlarını kutlmuyorum.”dedi.


 
Daha sonra bayramlaşmak için programa katılan tüm protokol üyelerini selamlayan Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu yaptığı konuşmasında; “ Türkiye’nin çevresinin ateş çemberi olduğunu belirtirken Türk milletini bu coğrafyadan atmak isteyen pek çok ülkenin planları olduğunu söyledi. Bu coğrafyada ayakta kalmanın 2 yegane yolu olduğunu belirten Bakan Eroğlu, “Türkiye gerçekten bir huzur adası, bakın etrafımız maalesef ateş çemberi. Tabii ki bunda bu coğrafyadan bilhassa İslam coğrafyasından bizleri atmak isteyen bazı devletlerin oyunları var. Ama ben şuna inanıyorum ki onların bir hesapları varsa, onların oyunları, planları varsa Cenab-ı Allah’ın da bir planı var. Allah milletimizi daima muzaffer edecektir, ben buna yürekten inanıyorum. 21’inci asra hiç kimsenin tereddüdü olmasın, bu millet mührünü vuracaktır. Tabii ki etrafımızda bazı sıkıntılar var, bu sıkıntıları açmanın yegane yolu birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi daha da pekiştirmektir. Bu coğrafyada Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar olacak şekilde daha da güçlendirip geleceğe hazırlamaktır. Bu coğrafyada eğer güçlü olmazsak bildiğiniz üzere bu coğrafyada pek çok ülkenin emelleri var. Tabii ki burada ayakta kalmanın yegane yolu güçlü olmaktan geçiyor. Bu bakımdan biz de Türkiye Cumhuriyeti’ni daha da güçlü yapmak için bütün kurumlar ile birlikte gayret ediyoruz" diye konuştu.


 
Dünyada yaşanan ekonomik gelişmelere değinen Bakan Eroğlu, Türkiye’nin dünya ülkeleri arasında büyüme oranlarında ilk 3’e girdiğini anımsatarak “Bakın şu anda dünyada pek çok ülkede neredeyse büyüme sıfıra yaklaştı ama Türkiye büyümede dünyada ilk 3’e giriyor. Çin ve Hindistan’dan sonra yüzde 5’lik büyüme ile ilk üçteyiz. Gerçekten bu durum mutluluk vesilesidir. Ayrıca ihracatımız artıyor. Türkiye’de yatırımlar doludizgin devam ediyor, bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Sadece ben Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak şu ana kadar 154 ilçe, 64 ilde en az bir defa bazı yerlerde 3-4 defa olmak üzere program yaptım. 729 tesisin temeli attık, 402 açılış yaptık, 1.132 tesisi tamamen aziz milletimize kazandırmışız bu sene. Bütün bakanlarımız çalışıyor. Çünkü daha çok çalışmamız lazım. Benim şahsı kanaatim şu anda milletimizin her bir ferdinin üzerindeki mesuliyet Kanuni Sultan Süleyman zamanındaki bu milletin fertlerinin mesuliyetinden daha fazladır. ”dedi.
 


Konuşmasının son bölümünde İslam dünyasında yaşanan savaş ve zulümlere değinen Bakan Eroğlu, gündemdeki yerini koruyan Arakan’da insanlık dramı ile ilgili bilgiler verdi. "İslam coğrafyasına baktığımız zaman hakikaten Arakan’daki zulüm dünyada görülmemiş. Öbür tarafta Suriye’de, Irak’ta, Filistin’de, Gazze’de, Libya’da, Orta Asya’da ve pek çok yerde maalesef böyle zulümler var. Bu asrın medeniyetine yakışmayacak zulümler yapılıyor. Biz de bunları sadece üzüntü ile izlemiyoruz, gereğini yapmak için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz.” dedi.
 
Konuşmaların ardından Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Mustafa Tutulmaz ile beraberindeki protokol üyeleri Taş Medresedeki bayramlaşma programı sonrasında, Huzurevine giderek burada yaşamlarını sürdüren huzurevi sakinlerinin ellerini öptüler, onların bayramlarını kutlayarak bir süre sohbet ettiler.
 
Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Vali Mustafa Tutulmaz ile beraberindeki protokol üyeleri daha sonra sırasıyla İl Emniyet Müdürlüğü (Polis evi) ve İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek buralardaki görevli polislerimiz, subay, astsubay ve erlerimizin bayramlarını kutladılar.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Taş, medresede, bayramlaşma,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Sisli
Güncelleme: 20.02.2019
Bugün
-1° - 13°
Perşembe
-1° - 11°
Cuma
- 10°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 20.02.2019
İmsak
06:13
Sabah
07:36
Öğle
13:19
İkindi
16:18
Akşam
18:49
Yatsı
20:06
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Modül 5

Haber Yazılımı