301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Aralık 2018 - Pazartesi 15:22
 
TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ
TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ
Sivil toplum Haberi


TÜRKİYE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ

BASIN BÜLTENİ

GMK Bulvarı No: 25 06440 Demirtepe/ANKARA

Tel: (312) 231 63 00 Fax: (312) 231 30 77 www.tzob.org.tr

10.12.2018

-TZOB sahada çiftiyle buluşuyor…

-TZOB Genel Başkanı Bayraktar:

-“Veteriner hekim ve ziraat mühendislerinden oluşan teknik müşavirlerimiz, çiftçilerimizle bir araya geliyor, tarım ve hayvancılıkta yaşanan sorun ve beklentileri en doğru ağızdan dinliyor”

-“Üreticilerimizin bu süreçte yaşadığı sorunları, temsilcileri Ziraat Odası başkanlarımızdan dinlemek, çözüm önerilerini tespit etmek amacıyla bölge toplantıları da düzenledik”

-“Deneyimli veteriner ve mühendislerden oluşan ekiplerimiz gittikleri il ve ilçelerde valiler, kaymakamlar, tarım ve orman il müdürleri başta

olmak üzere birim amirleriyle de buluşuyor, çiftçilerimizin sorunlarını doğrudan aktarıyorlar, çalışmalar, projeler hakkında bilgi alıyorlar”

-“Teknik gezilerin ardından hazırlanacak raporlarda çiftçilerimizin Ziraat Odalarından beklentileri de geniş yer tutacak”

-“TZOB ve Ziraat Odaları olarak, bütün gücümüzle çiftçilerimizin yanında olmaya, onların sorunları için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz”

Ankara - 09.12.2018 – Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Teknik Müşavirleri sahada üreticiyle buluşuyor.

TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, veteriner hekim ve ziraat mühendislerinden oluşan teknik müşavirlerin çiftçilerle bir araya geldiğini, tarım ve hayvancılıkta yaşanan sorun ve beklentileri en doğru ağızdan dinlediklerini bildirdi.

Bayraktar, ülke geneline yayılan 765 adet Ziraat Odası’nın Türk çiftçisinin hizmetinde olduğunu belirtti. Ziraat Odaları yöneticilerinin katılımıyla Eylül ve Ekim aylarında bölge toplantıları düzenlendiğini ve bu toplantılarda çiftçilerin sorunlarının masaya yatırıldığını anlatan Bayraktar, şöyle devam etti:

“Kurdaki dalgalanmalar nedeniyle girdi maliyetlerinde oluşan fiyat artışları, çiftimizin üretim yapmasını zorlaştırdı. Üreticilerimizin bu süreçte yaşadığı sorunları, temsilcileri Ziraat Odası başkanlarımızdan dinlemek, çözüm önerilerini tespit etmek amacıyla bölge toplantıları düzenledik. 9 bölge toplantımızdan ikisine, Ege ve Marmara bölge toplantılarına Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ve bakanlık bürokratları da katıldı. Toplantılarda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen Ziraat Odası Başkanlarımız, bölgelerindeki, illerindeki çiftçi sorunlarını aktardılar. Bu görüşleri birer rapor haline getirdik.”

-“Teknik müşavirler sorunları yerinde tespit ediyor”-

Bayraktar, Ankara’da toplantılar sürerken, veteriner hekim ve ziraat mühendislerinden oluşan TZOB teknik müşavirlerinin ise sahada bizzat çiftiyle buluştuğunu, sorunları yerinde tespit ettiğini bildirdi. Teknik müşavirlerin 22 Ekim tarihinde başlayan teknik gezilerinin devam edeceğini belirten Bayraktar, “Deneyimli veteriner ve mühendislerden oluşan ekiplerimiz gittikleri il ve ilçelerde valiler, kaymakamlar, tarım ve orman müdürleri başta olmak üzere birim amirleriyle buluşuyor, çiftçilerimizin sorunlarını doğrudan aktarıyorlar, çalışmalar, projeler hakkında bilgi alıyorlar” diye konuştu.

Teknik ekibin Ziraat Odaları faaliyetlerini de yerinde incelediğini anlatan Bayraktar, “Odalarımızın mevcut kaynaklarını en verimli şekilde nasıl kullanabilecekleri ve bu kaynakları nasıl geliştirebilecek konusunda fikir paylaşımında bulunuyorlar. Teknik gezilerin ardından hazırlanacak raporlarda çiftçilerimizin Ziraat Odalarından beklentileri de geniş yer tutacak” bilgisini paylaştı.

Çiftçilerin teknik personeli ilgiyle karşıladığını, tüm sorunlarını içtenlikle paylaştığını belirten Bayraktar, “Türk çiftçisi dünyanın en fedakâr, en kanaatkâr ve en becerikli çiftçisidir. Kendisine yardımcı olmak amacıyla, işini severek ayağına geleni, her zaman el üstünde tutmuştur. Bizler de onlara layık olmak için çalışıyoruz. TZOB ve Ziraat Odaları olarak, bütün gücümüzle çiftçilerimizin yanında olmaya, onların sorunları için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Çalışmalara katılan tüm Ziraat Odaları başkanları, yöneticileri, personeli ve teknik ekibimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Veteriner hekim ve ziraat mühendislerinden oluşan TZOB teknik müşavirleri, çalışma kapsamında 8 ilin, Antalya, Burdur, Düzce, Erzurum, Kayseri, Manisa, Sivas ve Trabzon’un hemen bütün ilçelerinde gerçekleştirdikleri teknik gezilerini tamamladılar. Bayraktar, teknik ekibin gezilerine devam edeceğini bildirdi.

=======================TZOB Basın Ofisi======================

Cep: 532 788 41 05 / 530 363 30 96 / 533 268 27 72 / 554 906 49 15 / 507 139 43 34

Kaynak: (Armoni Fm) - Armoni Fm Editör:
 
Etiketler: TÜRKİYE, ZİRAAT, ODALARI, BİRLİĞİ,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 21.02.2020
Bugün
-
Cumartesi
-
Pazar
-2° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 20.02.2020
İmsak
06:15
Sabah
07:37
Öğle
13:17
İkindi
16:17
Akşam
18:47
Yatsı
20:03
Arşiv Arama
Haber Yazılımı