Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 13:26
 
Vali Mustafa Tutulmaz “Usta” İsimli Oyunun Gösterimine Katıldı.
Vali Mustafa Tutulmaz, Sultan 2. Abdülhamid Han’ın ölümünün 100. yılı anısına hazırlanan “Usta” isimli oyunu izledi.
Gündem Haberi


Vali Mustafa Tutulmaz, Sultan 2. Abdülhamid Han’ın ölümünün 100. yılı anısına hazırlanan “Usta” isimli oyunu izledi.
 
Hattat Ahmet Karahisari Kültür ve Sanat Merkezinde sahnelenen “Usta” isimli oyununu Vali Mustafa Tutulmaz ve eşi Fatma Tutulmaz’ın yanı sıra İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Jandarma Komutanı Alb. Jan. Orhan Sırma, Kamu Kurum ve Kuruluş Temsilcileri ile çok sayıda sanatsever izledi.
 
Sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Ahmet Yenilmez’in yazıp yönettiği 2. Abdülhamid’i konu alan “Usta” isimli tiyatro oyunu izleyiciler tarafından büyük beğeni ile izlendi.
 
Osmanlı Hanedanının 34. Padişahı Sultan 2. Abdülhamid Han’ın şehzadelik günlerinden başlayıp son günlerine kadar olan dönemi anlatan ve baba-kız ilişkisi üzerinden ilerleyen oyunda Abdülhamid Han’ı Ahmet Yenilmez canlandırmaktadır. Oyunda Yenilmez’in yanı sıra Tilbe Germencik ve Zülfü Demirtaş rol almaktadır.
 
Vali Mustafa Tutulmaz, oyunun sonunda sanatçılara ve ilimiz kültür hayatının gelişimine katkı sağlayacak bu tür etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
Oyunun sergilendiği günün ertesi günü Vali Mustafa Tutulmaz Sultan 2. Abdülhamid Han'ın Ölümünün 100. Yılı Anısına hazırlanan  ‘Usta’ isimli tiyatro oyunun oyuncularını makamında kabul etti.
 
Tiyatro oyununu izleyerek verdiği destekten dolayı Vali Mustafa Tutulmaz’a teşekkürlerini sunan Ahmet Yenilmez, Afyonkarahisar’da olmaktan çok memnun olduğunu sözlerine ekledi.
 
Tarihi yaşatan ve birçok değere sahip çıkan “Usta” isimli tiyatro oyununa ev sahipliği yapmaktan memnun olduğunu belirten Vali Tutulmaz, oyunun kendisi ve izleyenler tarafından çok beğenildiğini, bu anlamda Afyonkarahisar’a sanat anlamında katkıda bulunulduğunu belirtirken Ahmet Yenilmez ve ekibine başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.
Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: Vali, Mustafa, Tutulmaz, “Usta”, İsimli, Oyunun, Gösterimine, Katıldı.,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 14.12.2018
Bugün
-1° -
Cumartesi
-
Pazar
-
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 13.12.2018
İmsak
06:30
Sabah
08:00
Öğle
12:59
İkindi
15:23
Akşam
17:46
Yatsı
19:09
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı