Yazı Detayı
12 Temmuz 2020 - Pazar 19:32
 
15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü
Dilek TÜR
 
 

Hain FETÖ’nün darbe girişimiyle Türkiye’yi kana bulamak, demokrasiyi yok etmek adına girişimde bulunmasının dördüncü yıl dönümü… 15 Temmuz 2016 günü akşam saatlerinde başlayan kalleş teşebbüs sabaha doğru bastırılmış ve darbecilere direnen 250 vatandaşımız şehit olmuştu.

 

12 Eylül’den öncesi ve 12 Eylül’e kadar gerçekleştirilen tüm darbeler askeri niteliklidir.

 

15 Temmuz ise “ordu dışından” örgütlendirilmiş, bir grup subay ve ordu mensuplarının kendi akıllarınca idareye el koyup ‘’vatanı kurtarmak’’ adı altında teşebbüsleridir. Ordu içine yıllarca yerleştirilmiş alçaklar eliyle FETÖ’nün darbe girişimiydi.

 

Bağımlılık psikolojisiyle insanların, ‘’dini ve manevi duygularının sömürerek yapılandırılan’’ bu örgüt darbe teşebbüsünde önceki darbelerde hiç görülmemiş vahşetler yaşattı.

 

Bu vahşetlerden en önemlileri sivil vatandaşa havalanan F-16’lar ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bombalanması idi.

 

Bu sefer milletin gıkı öyle bir çıkmıştı ki...

 

FETÖ’nün hain kalkışması çok kısa süreliğine de olsa başarılı olsaydı Türkiye’yi büyük bir iç sorunun yaşanması ile yüz yüze bırakacaktı. Türkiye’yi bu korkunç kalkışmadan döndüren bir dizi akıllıca tavırlar idi.

 

Türkiye’de ilk kez halk bir darbe girişimine karşı koydu. Evinden, sofrasından, yatağından ve ailesinden ayrılıp sokağa fırlayan yüz binler FETÖ örgütüne karşı durarak kendilerini tanklarının, toplarının, helikopterlerinin önüne attı. En önemlisi ise ‘’Türk insanı demokrasi için canını’’ verdi. Yüz binler memleketini kara şeytanın kirli ellerinden çekip aldı.

 

Türk insanı Amerika’ya, Avrupa’ya ve Okyanus ötesine gereken cevabı vermiş Türkiye’nin bölünmez bir bütün olduğunu tüm Dünya’ya bir kez daha hatırlatmıştı.

 
Etiketler: 15, Temmuz, Demokrasi, Ve, Milli, Birlik, Günü,
Yorumlar
Diğer Yazılar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 08.09.2020
Bugün
16° - 32°
Çarşamba
14° - 28°
Perşembe
14° - 29°
Afyon

Güncelleme: 10.08.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Arşiv Arama
Haber Yazılımı