Haber Detayı
08 Mart 2018 - Perşembe 11:56
 
ABD lobisinin baskılarıyla şeker fabrikaları özelleştiriliyor
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevlendirmesiyle şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile ilgili kurulan komisyonda yer alan Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, komisyon üyeleri ile birlikte özelleştirilme kapsamına alınan fabrikalara giderek işçi, çiftçi ve vatandaşla buluşuyor. Milletvekili Köksal, Amerikan lobisinin ağır baskılarıyla şeker fabrikalarının özelleştirilmesi için çalışma başlatıldığını söyledi.
Siyaset Haberi


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun görevlendirmesiyle şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile ilgili kurulan komisyonda yer alan Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, komisyon üyeleri ile birlikte özelleştirilme kapsamına alınan fabrikalara giderek işçi, çiftçi ve vatandaşla buluşuyor. Milletvekili Köksal, Amerikan lobisinin ağır baskılarıyla şeker fabrikalarının özelleştirilmesi için çalışma başlatıldığını söyledi.

 

Türkiye Şeker Fabrikası A.Ş.'ye ait 14 şeker fabrikasının özelleştirme kapsamına alınmasının pancar ekicisi köylüler başta olmak üzere tepkiyle karşılandığını dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, CHP Genel Başkan Yardımcıları, milletvekilleri ve parti meclis üyelerinden oluşturulan komisyon üyeleri ile birlikte özelleştirmek istenen fabrikalara giderek işçi, çiftçi ve vatandaşla buluşuyor.

Bu kapsamda; Uşak, Afyonkarahisar, Kırşehir, Yozgat, Burdur, Tokat-Turhal, Amasya-Suluova ve Çorum'a giden CHP'li komisyon üyeleri üretici, işçi ve emekçilerle bir araya gelerek özelleştirilecek fabrikalarda düzenlenen imza kampanyalarına destek vererek basın açıklamasında bulundular.

KOMİSYONDA ALANINDA UZMAN İSİMLER YER ALIYOR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba koordinasyonunda oluşturulan komisyonda: CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, İzmir Miletvekili Kamil Okyay Sındır, Muğla Milletvekili Nurettin Demir, İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, Mersin Milletvekili Hüseyin Çakmak, Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, Sivas Milletvekili Ali Yıldız, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Isparta Milletvekili İrfan Bakır, Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Parti Meclis Üyesi Sevde Erdan Kılıç, Parti Meclis Üyesi Yıldırım Kaya, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Burdur E. Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz gibi tarım alanında uzman milletvekilleri yer alıyor.

ŞEKER VATANDIR, VATAN SATILMAZ

CHP heyeti olarak özelleştirilecek şeker fabrikalarını ziyaret ederek, işçi, çiftçi, emekçi, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri ve vatandaşlarla birlikte düzenlenen imza kampanyalarına destek vererek basın açıklamalarında bulunduklarını kaydeden CHP Afyonkarahisar Milletvekili Köksal, "Amerikan lobisinin ağır baskılarıyla şeker fabrikalarının özelleştirilmesi için çalışma başlatıldı. Bu fabrikalar özelleşirse tamamı kapatılacak ve biz pancar şekerinden üretilen şekeri yiyemeyecek duruma geleceğiz. Hastalıklara yol açan bir nevi sentetik zehir olarak tabir edilen nişasta bazlı şeker tüketeceğiz. Türk şekeri Amerikan kökenli nişasta bazlı şeker üreticilerine teslim edilecek. Şeker Vatandır, Vatan Satılamaz" dedi.

14 İLİN DEĞİL 81 İLİN SORUNU

Özelleştirilecek 14 şeker fabrikasında emekçi işçilerle, vatandaşlarla bir araya gelerek onlara destek verdiklerini kaydeden Köksal, "Amerikan lobisinin ağır baskılarıyla iktidar kanadı tarafından maalesef şeker fabrikalarının özelleştirilmesi için düğmeye basıldı. Biz bu konuda benim de içinde bulunduğum parti olarak 20 kişiden oluşan bir şeker komisyonu oluşturduk. Bununla ilgili Türkiye’de satışa sunulan tüm şeker fabrikalarını ziyaret ediyoruz. Bu 14 ilin sorunu değil, bu 81 ilin 80 milyonun sorunu. Bu fabrikalar özelleşirse zehir saçan, kanser, obezite, karaciğer yağlanması, alzheimer gibi son derece tehlikeli hastalıklara yol açan bir nevi sentetik zehir olarak tabir edilen nişasta bazlı şeker tüketeceğiz. Bu da hepimizin sağlığını tehdit eden bir durum olarak karşımıza çıkacak. Şehir hastaneleri açılmıştı, hasta garantili. Şimdi şeker fabrikalarını kapatıp millete kanser yapan şekeri yedirerek o hastanelere garanti ettikleri hastaları gönderecekler, hasta ederek" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: ABD, lobisinin, baskılarıyla, şeker, fabrikaları, özelleştiriliyor,
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 20.11.2018
Bugün
- 15°
Çarşamba
- 16°
Perşembe
- 11°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 19.11.2018
İmsak
06:10
Sabah
07:37
Öğle
12:50
İkindi
15:26
Akşam
17:51
Yatsı
19:11
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı