301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Mart 2019 - Çarşamba 15:23
 
“AFRAY’ı Afyonkarahisar’a kazandıracağız”
Siyaset Haberi


“AFRAY’ı Afyonkarahisar’a kazandıracağız”

AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ve Orman ve Su İşleri Eski Bakanı Irak Özel Temsilcisi Prof Dr. Veysel Eroğlu, memleketi Afyonkarahisar’da seçim çalışmaları kapsamında Uzun Çarşı esnafı ziyaret etti. Burada trenden inenleri asla almadıklarını belirterek, “Bazıları diyormuş ki; ‘Biz kazanırsak AK Parti’ye geçeceğiz.’ Hayır bir defa biz tirenden inenleri asla almıyoruz. Kaldı ki bazı kişiler de tirenden inmedi tirenden atıldı” dedi.

 

Ziyaret sonrası bir açıklamada bulanan Eroğlu, Afyonkarahisar’a 100 yıllık yatırım yaptıklarını söyledi. Eroğlu, “Vatandaşın büyük bir ilgilisi. Mehmet Bey kardeşim, özellikle yerlisi buranın, Afyon’u iyi tanıyor. Burada nereye baksanız bizim eserimiz var. Başkaları buraya bir çivi çakamadı. 2002’den, Ak partiden önce Afyonkarahisar köy gibiydi. Şu bedesten neredeyse dökülüyordu. Özellikle tarihi mekânlar. Bütün tarihi evler ihya edildi. Afyon’un suyu bile yoktu, arsenikli su içiyordu. Suyu getirdik, yollar yaptık Afyon’u muazzam bir şekilde dönüştürdük. Bütün barajları, göletleri yaptık. Biliyorsunuz benim lise talebeliğim döneminde bir kokar çay vardı, yanına yaklaşamazdık, bataklıktı. Orada kimse oturmazdı ama şimdi orası en kıymetli mekân oldu. Çünkü AK Parti belediyeciliği anlayışıyla Kokarçayı, Akarçay yaptık. Afyon’un eski hali Kokarçay, yeni hali Akarçay. Şimdi bu hizmetleri bütün vatandaşlarımız biliyor. Hizmetler AK Parti hükümeti sayesine geliyor. İşte AK Parti’nin adayı, hükümetimizin desteklediği, benimde desteklediğim Mehmet Zeybek. Afyonkarahisarlıların hangi partiden olursa olsun bize karşı ayrı bir sevgisi var. Çünkü herkese yardıma koştuk, Afyonkarahisar’a çok şeyler yaptık. Afyonkarahisar’a inanın 100 yıllık yatırım yaptık. Dolayısıyla bu hizmetlerin devam etmesi lazım. Afyonkarahisar’ı marka şehir yapacak olan, ulaşım problemini çözecek olan, ilk defa raylı ulaşımı getirecek olan ve Afyonkarahisar’ı adeta uçuracak olan Mehmet Zeybek kardeşimiz. Afyonkarahisar kazansın diyoruz, her şey Afyonkarahisar için” dedi.

 

“Trenden inenlerle işimiz olmaz”

Trenden atılanların tekrar trene alınmayacağını belirten Eroğlu, “Burada bugün Uzunçarşı’dan başladık. Sadece Uzunçarşıyı gezmiyoruz, geçenlerde de Ambaryolunu gezdik. Her tarafı geziyoruz. Vatandaşta büyük bir sevgi var, teveccüh var. AK Parti sevgisi, Recep Tayyip Erdoğan sevgisi. Çünkü diyor ki vatandaş; ‘Biz bir şey söylemiyoruz, yaparsa AK Parti yapar’ diyor. Burada da yaparsa AK Parti yapar. Bazıları diyormuş ki; ‘Biz kazanırsak AK Parti’ye geçeceğiz. Hayır bir defa biz trenden inenleri asla almıyoruz. Kaldı ki bazı kişiler de tirenden inmedi tirenden atıldı. İsim vermek istemiyorum, bizim kişilerle alakamız yok, prensipleri konuşuyoruz. Dolayısıyla herkes anlayacaktır. Çünkü Afyonlu feraset sahibidir “ dedi.

 

“TCDD Genel Müdürümüzle proje üzerinde mutabakat sağladık”
AK Part Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ise ayağı yere basan projeler hazırladıklarını belirterek, “Bugüne kadar açıklamış olduğumuz projelerimizde hiçbir zaman hayali projeyle işimiz olmadı. Hep ayağı yere basan, yapılabilecek, gerçekleşebilecek projelerle uğraştık. Sayın bakanımızın da ifade ettiği gibi ‘raylı sistemle Afyonkarahisar’ı tanıştıracak olan bizleriz’ dedik. Dün yine sayın vekilimiz Ali Özkaya beyle Ankara’da yeni atanan Devlet Demir Yolları Genel Müdürümüzü ziyaret ettik. Projelerimizden  TCDD Genel Müdürümüze bahsettik. Bizlere sonuna kadar destek olacağını ifade ettiler.  TCDD Genel Müdürümüzle proje konusunda her konuda mutabakat sağladık. Yine Millet Bahçelerinde olsun, Millet Kütüphanelerinde olsun, mahallelerimize yapacağız kültür evlerimizle alakalı olsun gerçekten Afyon’un görüntüsünü değiştirecek çok güzel projelerimiz var. İnşallah onu da kitapçık haline getiriyoruz. Yakında halkımıza, vatandaşlarımıza ulaştıracağız onları her gittiğimiz yerde anlatıyoruz, seçim 31 Mart’ta batıdaki devletlerin 15 Temmuzda elde edemedikleri bir şeyin rövanşı olacak. İnşallah bu millet bunun farkında. 15 Temmuz’da reisine nasıl sahip çıktıysa, 31 Mart’ta da inşallah gümbür gümbür reisinin arkasında destek verip batıya yem etmemeye ant içmiş bir seçmen görüyoruz” dedi.

Kaynak: (armoni fm ve tv) - afyonarmonifm@hotmail.com Editör:
 
Etiketler: “AFRAY’ı, Afyonkarahisar’a, kazandıracağız”,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Çok Bulutlu
Güncelleme: 24.02.2020
Bugün
-2° -
Salı
-2° - 12°
Çarşamba
-1° -
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 24.02.2020
İmsak
06:11
Sabah
07:33
Öğle
13:16
İkindi
16:20
Akşam
18:50
Yatsı
20:06
Arşiv Arama
Haber Yazılımı