301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Ocak 2018 - Çarşamba 13:11
 
“AFYONKARAHİSAR DEVLET HASTANESİ”
Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde sevilen saygı duyulan başarılı insan olan Başhekim Göğüs Cerrahi Uzmanı Dr.Mehmet Duran ile birlikte hastane tam anlamıyla işlevlerini mükemmel olarak hizmete dökmüş, personelin başarısı ikiye katlanmış, günde binlerce gelen hastaların hizmet alma noktasında sorun ve sıkıntılar ortadan kalktığı gibi başarı oranları yükselmiş olarak gördüm.
Afyon Haberi


Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde sevilen saygı duyulan başarılı insan olan Başhekim Göğüs Cerrahi Uzmanı Dr.Mehmet Duran ile birlikte hastane tam anlamıyla işlevlerini mükemmel olarak hizmete dökmüş, personelin başarısı ikiye katlanmış, günde binlerce gelen hastaların hizmet alma noktasında sorun ve sıkıntılar ortadan kalktığı gibi başarı oranları yükselmiş olarak gördüm.

Yaklaşık bir haftadır gribal enfeksiyon rahatsızlığımdan dolayı hastaneye geldim. Ne kadar hasta olsamda bir gazeteci refleksi ile hastanenin altını üstüne getirdim. Bizler basın mensupları tüm resmi kurumların yanlış giden, sorunlarda, uygulamalarda, aksaklıklarda , personel hatalarında, kurumun devleti zarara uğrattığı zamanlarda, veya yolsuzluk yapıldığında nasıl eleştiride bulunuyorsak, Kamu menfaatini ön planda tutarken bazı insanlar rahatsız oldukları gibi, yapılan güzel durumlar için yaptığımız olumlu haberlerde ister istemez takdir topluyor.

Basın mensupları yapılan güzel bir uygulamada iyi haber yapıyorsa, yanlış giden durumlarda ise eleştirisel haber yapmasıda bir o kadar normal olmalıdır. Ama bazen insanlar yapılan eleştiri karşında kendine çeki düzen vermek yerine Ankara Sulh Ceza Mahkemesine veya Sabah Gazetesi Genel Müdürüne telefon açabiliyormuş, evet bazı insanlar şeytanın dahi rızka mani olmadığı bu dünyada rızka mani olan insanlarında olduğunu gördük. Bizler bu işi yaparken basın ahlakını gözetmeden bazen çileden çıksakda, büyüklerden nasıl örnek aldığımızdandır.

Basın ahlakı diye bir kavram malesef Afyonkarahisar’da kalmamış ve bu durum Vali Mustafa Tutulmaz’ı bile rahatsız etmiştir. Bir ilin Valisi eyer ters giden bir şeyler olduğunda, söz konusu BASIN ise çok büyük rahatsızlık duymasıda çok normal bir durumdur. Bu sebep’le Vali Mustafa Tutulmaz Afyonkarahisar’a büyük ölçüde ayak uydurmaya ve her kezi yavaş yavaş tanımaya başladığının göstergesidir. Resmi kurumların iyi işlevini yürütmesi Vali’nin görevini mükemmel yapmasındanda kaynaklanır.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesindeyim burnumu çeke çeke kolumda serum bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi personeli çok iyi çalışıyor. Doktorlara Allah yardım etsin. Bu gece gelen yüzlerce çocuk, kazalar, hastalıklar, insan olarak içim parçalandı. Bir sağlık çalışanın hastanın durumu karşısında gözlerinden yaş geldiğini gördüm. Onlarda bir insan ve büyük bir azimle görevlerini ifa ediyorlar.

Devlet Hastanesi ben bir basın mensubu olarak benden çok büyük not aldı. Helal olsun aldıkları maaşlar. Başhekim Dr. Mehmet Duran’dan Allah razı olsun. Türkiye’de eşi ve benzeri çok nadir bulunacak insanlardan biri, çok başarılı, insanlara personele , sağlık sorunları olan hastalara , her keze karşı çok kibar, saygılı , dürüst, görev bilinci içinde çalışan baba adam, Tebrik ederim o kadar insanları aynı günde dertlerine çare olduğu ve tüm insanların sorunlarını hiç çekinmeden çözdüğü için..

Tüm hasta ve yakınlarına sesleniyorum, hastanızı kaybetmiş olabilirsiniz, çocuğunuz havale geçiriyor pisikolojiniz bozuk olabilir, Unutmayın Hastanelerde görev yapan Sağlık çalışanlarına şiddet ailenize yapılan şiddettir. Doktorlar ve Sağlık çalışanları bizim ailemiz, bizim sağlığımızı düşünen bu bilinç ile hizmet eden kişilere el kaldırmak, Allaha yapılan bir isyandır, Çünkü bir insan ailesine el kaldırmış gibi olur… “Lütfen Sağlık çalışanlarına dokunmayın…!!!”
Sağlık çok önemli sağlıcakla kalın..

Afyonkarahisar İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı :  “Ahmet Uçmak”

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “AFYONKARAHİSAR, DEVLET, HASTANESİ”,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 21.02.2019
Bugün
-1° - 11°
Cuma
-2° - 12°
Cumartesi
-1° - 12°
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 21.02.2019
İmsak
06:11
Sabah
07:35
Öğle
13:19
İkindi
16:19
Akşam
18:50
Yatsı
20:07
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Modül 5

Haber Yazılımı