301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Şubat 2018 - Çarşamba 13:25
 
AKP Genel Başkanının Afyon Ziyaretinde, Veli Toplantısı Düzenleyen İdareciye Soruşturma Açıldı mı?
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Kongresi'ne katılmak üzere 17 Şubat 2018 Cumartesi günü ilimize günübirlik olarak geldi.
Siyaset Haberi


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Kongresi'ne katılmak üzere 17 Şubat 2018 Cumartesi günü ilimize günübirlik olarak geldi. Hani bu ziyaret için özel helikopter pistleri yapılmıştı hatırlasınız. İşte o gün, bir okulumuz önceden planladığı bir veli toplantısını yapmış. Vay efendim Reis Afyon’a geldiği gün sen misin veli toplantısı yapan. Üzerine vazife sayan bir gazeteci hemen üst amirlere yetiştirmiş. Aynı gazeteci aradan 2 gün geçtikten sonra İl Milli Eğitim müdürüne ve Afyonkarahisar Valisine söz konusu okul idarecileri hakkında soruşturma başlattıkları için teşekkür ettiğini belirten tweet attı ve yerel medyada haber olarak yayınlandı. Şaka gibi. Mevzu o kadar derin ki neresinden tutsanız elinizde kalır.

Şimdi sayın Milli Eğitim Müdürümüze sormak istiyorum

1-Gazetecinin ifade ettiği gibi bu okul ve idarecileri hakkında soruşturma açıldı mı? Açıldıysa gerekçesi nedir?

Sayın Valim;

1-AKP Genel Başkanı bu şehre geldiğinde devlet memurları dahil herkes işini bırakmak zorunda mı?

2- AKP genel başkanı bu ile bir siyasi partinin il kongresine katılmak için geldi. İlimizde yaşayan herkes iktidar partisinin kongresine katılmak ya da destek olma zorunda mı?

3- Devlet memurlarının, öğretmenlerimizin layıkıyla işlerini yapması suç mu?

4- Eğer ifade edildiği gibi soruşturma açılmadıysa bu gazetecinin twitter hesabından yayınladığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığı neden ifade edilmedi?

AKP Genel başkanı Afyonkarahisar’a geldiğinde ortaya attığımız gibi tek seferlik helikopter pisti yapılan bu ülkenin tek parti iktidarı ile tek adam tarafından yönetildiği, her şeyin tek adam ve O’nun partisi için devlet tarafından organize edildiği, tüm toplum kesimlerinin kendisini baskı altında hmeleri için ne gerekiyorsa yapıldığına tanık oluyoruz.

Kirli İttifakın Kirli Uyum Yasaları Mecliste

İttifak yasaları TBMM gündemine getiriliyor. Bu ittifak yasası kimin mutfağından çıktı. AKP ile MHP’nin mutfağında hazırlandı.

AKP ile ittifak FETÖ’ye yardım ve yataklık edenlerle, PYD lideri Salih Müslim’ü kırmızı halıyda karşılayanlarla, milliyetçiliği ayaklar altına alanlarla yapılan ittifaktır. Bu kirli bir ittifaktır. Kirli ittifakın kirli uyum yasaları TBMM’ye geliyor. Meclis gündemine getirilmekte olan ittifak yasalarının ne işe yaratacağını hepimiz biliyoruz. Şu anda can simidi olarak tutulan ve baraj altında kaldığı herkes tarafından kabul edilen bir partiyi yok olmaktan kurtarmaya, bununla birlikte kendi hegamonyasını sürdürmeye çalışan bir iktidarın yaptığı garip işlerden ibarettir. AKP’nin bugün Türkiye’yi getirdiği nokta bütün hak ve özgürlüklerin temel zemini olan seçme, seçilme hakkının, halk iradesinin ortadan kaldırılmasıdır. Kaybetme korkusu yaşayan 2 siyasi parti, siyasi duruşlarını, düşüncelerini bir tarafa bırakarak bu yasa tasarısını hazırlayabilmekteler. Cumhuriyet Halk Partisi olarak insan hak ve özgürlüklerini, demokratik yaşamı ve milli iradeyi sonuna kadar savunacağız. Sandıktan çıkamayacağını gören AKP ve MHP sandığa el koyup milletin iradesinin gerçek anlamda sandığa yansımasını engelleyerek sonuç almaya çalışmaktalar. %10 barajını düşürmek yerine ittifak formülünü getirenler ilkeli bir

siyasi tavır gösterip kendi fikirlerini savunan A partisi %9,9 oyla meclise girmezken, benim için fark etmez bugün öyle yarın sine izin vermezken, % 1 ya da 2 oy alan bir siyasi partiyi mecliste temsil ettirebilmeye çalışmaktadır. Adalet bunun neresinde?

Bu Yatırımlar Doru Mu?

Orman ve Su İşleri Bakanlığımız sayın Veysel Eroğlu’nun da bilgisi dahilinde ilimize yapılan yatırımları bir kitapçık haline getirmiş. Yaptıkları her iş gibi bunu da yüzlerine gözlerine bulaştırmışlar. Elimizde bulunan 2 kitabın birisinde ilimize toplam olarak 17 milyar TL’lik yatırım yapıldığı yazıyor. Diğerinde 18 Milyar TL’lik. Aradaki fark 1 Milyar TL. Yani 3,8 milyar TL, yani eski parala 3,8 katrilyon TL. Öyle az uz bir hata değil. Aynı kitapta yeni yapılan hızlı tren ile Afyonkarahisar-İzmir arası bir kitapta 2 saate, diğer kitapta 2 saat 30 dakikaya düşecek deniliyor. Bunların hangisi doğru? Yapılan yatırımların kesin bir rakamı yok mu?. Biz hangisine inanalım? Bu kadar özensiz hazırlandığına göre yoksa hepsi de yanlış olabilir mi? Sayın bakanımızın bu konuda bizi de kamuoyunu da aydınlatması gerektiğini düşünüyoruz.

28 Şubat’a da, 20 Temmuz’a da Karşıyız. OHAL Kalkmalı

Bugün 28 Şubat muhtırasının 21. Yıldönümü.

Her türlü darbeye, postmodern darbelere de karşı olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyoruz. 28 Şubata’a da, 20 temmuz da karşıyız. 1000 yıl sürecek denilen darbe bitti, ancak 3 ay sürecek denilen 20 Temmuz Darbesi ve OHAL hala devam ediyor.

28 Şubat darbesi bir an önce açığa çıkartılmalıdır. Şüpheli noktaları henüz ortaya çıkarılmadı. İddianameyi hazırlayan “FETÖ”cü çıktı... Mahkemenin bazı üyeleri “FETÖ”cülükten meslekten atıldı... 17/25 Aralık'tan sonra Mahkeme Başkanı ve Savcı iki kez değiştirildi... Soruşturmanın başlamasına yol açan “delilleri” getiren TSK'dan ihraç asker ile 28 Şubat hakkında suç duyurusunda bulunan avukatın “FETÖ”cü olduğu anlaşıldı... İddianame savcısına Genelkurmay'dan "belge" taşıyan Genelkurmay Adli Müşaviri darbecilikten tutuklandı... Bilirkişiler, “delillerin” büyük bölümünün “gerçek dışı” olduğunu tespit etti... “ Bu ülkede yapılan yada yapılmak istenen tüm darbeler Meclis tarafından araştırılmalı tüm gerçekler halkımız tarafından bilinmelidir.

Kaynak: Editör: afyonarmonihaber
 
Etiketler: AKP, Genel, Başkanının, Afyon, Ziyaretinde,, Veli, Toplantısı, Düzenleyen, İdareciye, Soruşturma, Açıldı, mı?,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Afyon
Karla Karışık Yağmur
Güncelleme: 21.01.2019
Bugün
-
Salı
-
Çarşamba
-
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Afyon

Güncelleme: 21.01.2019
İmsak
06:37
Sabah
08:05
Öğle
13:16
İkindi
15:50
Akşam
18:15
Yatsı
19:36
Arşiv Arama
Afyon Armoni Fm
Haber Yazılımı